Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják azt, hogy én...

Miért gondolják azt, hogy én megjátszom magam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok és segítségre van szükségem!

Tudom, hogy türelmesnek kell lennie az embernek a családtagjaival szemben, de egyszerűen már elfogyott ez a türelem. Én megértem azt, hogy a bátyám feszült volt amiatt, amiért hónapokig nem sikerült neki összehozni egy munkát és most, hogy végre sikerült az egója a fellegekben jár. Én megértem azt, hogy anya már beleunt a munkájába és úgy érzi igazságtalanul bánnak vele, de attól ezeket a feszültségeket éveken keresztül nem rajtam kéne levezetnie..

Azt hiszem már megtanultam kezelni az ilyen jellegű feszültség levezetéseket, amikor mindig engem piszkálnak, hogy valamit nem jól csinálok. Teljesen abszurd dolgokról van szó..Ilyenkor én halálnyugodtan tudok válaszolni..és mindig azt vágják a fejemhez, hogy én mennyire megjátszom magam emiatt. Belefáradtam abba, hogy veszekedjek és szerintem attól, hogy ordibálunk a probléma nem kerül a megoldáshoz közelebb.Ezt nem értik meg és ez a dolog odáig fajult, hogy üvöltve közlik velem a dolgokat…

Ennek a kezelését hogyan tanulhatnám meg?


Ui. Úgy gondolom, ha én is megemelem a hangom, előrébb nem fogunk tartani, de cáfoljatok meg, ha nem így van..


2013. máj. 25. 16:08
 1/9 anonim válasza:

Te valami baromi higgadt srac lehetsz. Csak nehogy gond legyen a sok elfojtott feszultsegbol egyszer. Igazad van, az orditas nem visz elorebb.

En nem birnam megallni. Kivancsi vok. Mindig is erdekelt a halalnyugodt, birkaturelmu emberek titka.

2013. máj. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Miss Huuuha válasza:
Igén, megertelek, velem is van ilyen, a legjobb, ha nem veszed az egészet komolyan :) amikor orditoznak veled mosolyogj, mondj valami vidamat stb. ez nehezebb mint hallatszik, tudom , de menni fog (általában) :) Tudom ez nem az eredeti kérdésedre ad válasz ( miért hiszik azt h megjatszom magam?) de remelem ez is segít :D
2013. máj. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elsőnek üzenem lány vagyok :)

Második: Az a probléma, hogy ha mosolygok, akkor még inkább hergelem őket, ez olyan, mint amikor nyugodtan válaszolok..


Egyébként nem vagyok nagyon higgadt, de itt nem tartom célravezetőnek a kiabálást.. :D

2013. máj. 25. 20:03
 4/9 anonim ***** válasza:

hát ezért olyanok veled, amilyenek...ezért kiabálnak veled..mert ez őket hergeli...hogy ők ugye nem képesek normálisan viselkedni...tudod, hogy ki tudja az embert ez hozni a sodrából?

remélem, tényleg nincs benned elfojtott düh, feszültség stb...az sose jo...ha nem velük/rajtuk, de találj rá módot, hogy kiadd magadból (elég lehet, ha vkivel /nem velük term/ meg tudod ezt beszélni pl...)

szerintem ne csináld másképp, ha neked igy megfelel tényleg...(mondom, csak ne legyen benned semmiféle tüske, feszültség benned emiatt)

kiabáljanak hangosabban, mondják, hogy megjátszod magad..nembaj...egyszer, kétszer közölheted velük, hogy nem, csupán nem vagy hajlandó kiabálni folyton...ha megértik jó lenne, ha nem így jártak...

24L

2013. máj. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a nőket sok helyen általános bűnbaknak kezelik, valahol kevesebbnek tartják mint a férfiakat, szerintem ennek vagy áldozata te is mert ezek családi szinten is megszoktak jelenni
2013. jún. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Sokat segíthet,ha nem mosolyogsz,csak higgadtan annyit mondasz: "Megértem,hogy feszült vagy,mert ( a feltételezett ok),de ezt nem rajtam kéne levezetned,mert rosszul esik. Ha megnyugodtál,fuss neki a mondanivalódnak még egyszer. Esetleg csináljak egy teát?" Nekem ezek be szoktak jönni:)
2013. júl. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Most gondold el én olyan családba vagyok, ahol pl ma reggel kimentem a konyhába látom a mamám reggelizik, mondom kedves leszek hozzá mondom neki h jóétvágyat. Erre a válasz torka szakadtából : a qr*va any*dat! Erre visszamentem a szobámba és elkezdtem mosolyogni. Az megint mellékes h Mamámnak volt 2 szer is agyműtéte tehát nem 100-as, és tudom milyen nehéz elviselni ezt. Sőt szerintem nálam ezerszer rosszabb a helyzet mint nálad, mindenképp ki kellet találnom vmit.


Én ezt akkor tudtam elkezdeni kezelni amikor 4 éve kaptam 1 kutyát, tudni kell kutyát fegyelmezni is csak úgy lehet ha nyugodt vagy mivel megérzik a legapróbb lelki változást is rajtad, és az a célom vele h 1 nyugodt kutyát neveljek. Ezzel gyakoroltam a teljes lelki békét, mindig elvittem sétálni (megesett h összeverekedett más kutyával) még ilyenkor is halál nyugodtan kellet szétszednem a két kutyát. Lényeg h én ezzel gyakoroltam meg a higgadt életet. Nyugodtság és magabiztosság. ez a 2 szó volt nagyon sokáig a mottom


A szüleid nem fognak megváltozni, ők már idősek ahhoz. Neked kell ezeket megtanulni tudni kezelni később is hasznodra válik majd az életben ha kicsit ilyen irány felé is fejleszted magad mentálisan.

2013. júl. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"Ilyenkor én halálnyugodtan tudok válaszolni..és mindig azt vágják a fejemhez, hogy én mennyire megjátszom magam emiatt." ebből nekem az jön le, hogy ők még idegesebbek lesznek amiatt, hogy te ilyen nyugodt vagy :D maradj ilyen, kit érdekelnek? ne a te idegrendszeredet tegyék tönkre!
2013. júl. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mert baromira tudja idegesíteni az embereket, ha a másik nem olyan ideges, mint ők. Az, hogy higgadtságot látnak rajtad, még jobban hergeli őket.


Alap esetben én is halál nyugodt tudok lenni. Nem idegesítem magam apró dolgokon. És ezzel sokak agyára megyek. Anyám, párom, főnököm... És már sokszor azon megy a vita, hogy próbálom elmagyarázni, miért nem akarok adott dolgon idegeskedni. Pl. ha elcse..tem valamit, hiába idegeskedem rajta, inkább a megoldást keresem, míg más még mindig azon lovagol, hogy elrontottam. Minek?


És a végén legfeljebb azért vagyok ideges, mert egy csomó idő elment a károgásra, holott már rég orvosolva lenne a probléma.

2013. júl. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!