Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig tűrjem anyám viselkedését?

Meddig tűrjem anyám viselkedését?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, fiatalok a szüleim nem várt gyerek voltam

apám külföldön dolgozik, hétvégén ha látom

anyámmal állandóan összeveszek minden kis apróságon,volt már hogy hetekig nem szóltunk egymáshoz csak annyit hogy mi legyen a kaja. párszor kaptam egy nagy pofont pedig nem is csináltam semmit csak elkezdett üvöltöz, én meg visszaszóltam

mind1 nem is ez a lényeg...

amióta együtt vagyok barátommal (11 hónapja távkapcsolat) nem telik el úgy nap hogy ne szólogatna be valamiért én meg már kész vagyok tőle idegileg

tegnap azt mondta büdös vagyok pedig pont előtte tusoltam le

esténként szoktunk skype-olni barátommal(18 éves), kicsit elhúzódott a beszélgetés és éjfélkor mentünk volna aludni mikor anyám bejött a szobámba hogy mi a francnak vagyok még fent ilyenkor? már rég aludnom kéne, reggel iskola

nehezen szoktam felkelni de mindig beérek időben

hétvégén szoktunk találkozni felváltva ő jön vagy én megyek hozzá, most én mennék de anyám nem akar elengedni :(

ma azért osztott ki hogy el kéne kérezkedni meg nem csak bejelenteni hogy én ekkor elmegyek

mindig szólok hogy hová megyek,kivel és mikor jövök haza

eddig mindig időben hazajöttem ha nem akkor szóltam hogy kicsit kések vagy valakinél ott alszok és másnap megyek haza

valamelyik héten egy terhességi tesztel várt (nem vagyok terhes)

azt is megkaptam már hogy barátom ki tudja meddig lesz velem, meg biztos talál nálam jobbat... igaz nem vagyok egy modell alkat, de nem akartam már mondani anyámnak hogy nézzen tükörbe mert kétszer akkora mint én :S

megfordult már a fejemben hogy elköltözök mamámhoz, de abból is csak veszekedés lenne és hazarángatnának

elszökni se tudok itthonról mert utánam jönnek

de ezt már nem fogom bírni idegekkel hogy minden nap belém kössön mert felhúzták a munkahelyén és rajtam vezeti le a feszültséget


kicsit hosszúra sikeredett

előre is köszönöm aki elolvassa és ad valami tanácsot mit tegyek


2013. máj. 30. 18:30
 1/10 anonim válasza:
13%
Várj még egy évet és jelentsd fel.:)
2013. máj. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ne hagyd, hogy a barátod elmarja tőled! Ha nem tévedek eddig egyik se felelt meg neki! De szoksz vagy szöksz! Lassan 18 vagy, várd ki! 17 évet lehúztál így vele.. Még pár hónap! szedd össze a papirjaid majd! Sajnos ismerem az ilyenfajta anyukákat, hiába mondassz neki bármit, nem változik!! Ne hagyd hogy megkeserítse a későbiekben az életed, de még tűrnöd kell...sok sikert!!! Kitartás!!
2013. máj. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg elég borzasztó az anyukád. Még egy év, az már tényleg nem sok. De sajnos akkor sem lesz másik anyukád, továbbra is ezzel az eggyel kell beérned, és ha el akarsz költözni, meg kell élned valamiből. Úgyhogy tanulj, úgy jobbak az esélyeid.
2013. máj. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarja, hogy te is fiatalon legyél anya.
2013. máj. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

miért hiszi azt minden 18év alatti, hogy ha elköltözne, a szülei hazarángatnák?

én nem lennék ebben ilyen biztos

2013. máj. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

még 1 évet ki kell bírnom azt tudom, de nagyon nehéz lesz :(

inkább szöknék, de már egyszer megpróbáltam és utánam jöttek :S 1 hónapig el voltam tiltva barátomtól :(

nem akarok fiatalon anya lenni

köszönöm a bátorítást :)

2013. máj. 30. 19:35
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

nem kekeckedésből írom amit, de egy-két dologban igazat adok édesanyádnak: igaza van abban, hogy egy 17évs lány iskolaidőben éjfélig ne legyen fent. abban is igazat adok neki, hogy ennyi idősen még azért illendő elkéredzkedni, gondolom akkor szívesebb engedne el esetleg.

viszont az már jogos, hogy te ki vagy akadva arra, hogy a munkahelyi feszültségét rajtad vezeti le.

ezeket, a köztetek lévő feszültségeket csak beszélgetéssel tudnátok áthidalni. amikor jobb napja van, ülj le esetleg mellé és mond el neki, hogy szerinted ez így nem jó sem neked, sem neki és, hogy a kapcsolatotok így csak romlani fog.

ha beléd köt vagy hagyd elmenni a füled mellett, vagy reagálj rá higgadtan, az nagyon bosszantó tud lenni én is így cselekedtem, mikor szekált "jó" anyám...

2013. máj. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

jó lehet valamiben igaza van, de a mai viselkedése egyszerűen felháborító volt :'(

délután elmentem barátnőmhöz egy kicsit beszélgetni,meg hogy ne legyek itthon. szóltam anyámnak hogy elmentem és 8 körül jövök haza

2x is felhívott (6 kor és fél 8kor) hogy haladhatnék már haza mert beszélni akar velem

fél 9re értem haza, köszöntem és elkezdett kiabálni hogy mindig csavargok meg nem ettem a főztjéből (főztem magamnak mert nem szeretem azt amit főzött). meg már megint büdös vagyok.... 6 km séta után nem tudom kinek van jó illata -.-

mind1 mondtam neki hogy akkor beszéljünk már,de csak bezavart a szobámba , bejött és még fel is pofozott :(

kb fél óra múlva bejött és azt vágta a fejemwz ha fel merem hívni barátomat széttöri a telefonom meg a gépem és akkor azt csinálok amit akarok. :'(

és még azt is a fejemhez vágta hogy a születésnapi pénzemből vennem kéne valamit nem elbaszni buszra.... de ha én kaptam akkor azt csinálok vele amit akarok nem?!?!

2013. jún. 11. 00:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen. Hát... próbáld meg a családsegítőt, mit tanácsol...
2013. jún. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szinte ugyanezt csinálta az én anyám is (még a mai napig, csak már nem ennyire.)

Amit megtehetsz, hogy egyrészt próbálsz a saját lábadra állni, másrészt meg nyugisabb pillanatában mgepróbálsz beszélni vele, hogy ez így nem pálya.

Lehet, hogy nem is konkrétan veled van baja, csak a felgyűlt stresszt rajtad vezeti le.

Kitartást, tudom hogy nehéz az ilyen helyzet.

23L

2013. jún. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!