Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék tenni a gyerekért?...

Mit tudnék tenni a gyerekért? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy 45 éves ismerősöm, Károlynak hívják és egy eléggé tirpák-bunkó alak, valójában senki sem szereti őt igazán, mindennek ellenére eléggé szorgalmas egy fickó és jól keres, ezért az emberek tisztelik őt.

Károlynak van egy fia, 21 éves, Petinek hívják és egész nap otthon gubbaszt, nem jár el sehova, nincsenek nagyon haverjai, a környék falvaiban mindenki lustának és semmirekellőnek tartja őt.

Na, én tegnap jöttem haza melóból a hozzánk legközelebb eső városból és a buszmegállóban találkoztam Petivel. Mivel nem volt ott más ismerős, így odamentem hozzá és szóba elegyedtem vele. Pár perc beszélgetés után láttam rajta, hogy egy nagyon értelmes gyerek, de tele van gátlásokkal. Folyton a földet lesi, amikor az ember szemébe néz, akkor egyből elkapja a tekintetét, tördeli a kezeit és a tartásán is látszik, hogy szegény nagyon szorong.

Mondtam neki, hogy menjünk a következő busszal és meghívtam őt egy sörre a közeli kocsmába. Ivás közben elsírta magát és olyan dolgokat mesélt el nekem, hogy égnek állt a hajam. Kiskorában asztmás volt és az apja azóta gyűlöli őt. Szánalmasnak és kevésnek tartotta őt egész életében és minden nap megkapja tőle, hogy mennyire lenézi őt. Tudtam, hogy Károly nem egy túl kedves fickó, a helyi és a szomszéd faluban lévő kocsmában mindig szidta Petit, hogy neki mennyire életképtelen fia van (és ezért ugye mindenki lenézi a gyereket a környéken), de hogy állatként bánik a gyerekkel, azt nem is sejtettem. A srác elmesélte, hogy még 5 éves korában az anyja elment otthonról és az apja rakott egy nagy tüzet a kertben, amire bakelitlemezeket pakolt, hogy a gyerek beszívja a füstöt és az majd úgy megedzi a tüdejét, hogy kigyógyul az asztmából. Három évvel ezelőtt pedig az anyja volt náthás, erre Károly kihívta őt a kertbe és lepermetezte gyomirtóval a nőt, hogy a méreg majd meggyógyítja őt a betegségből. Nem hittem el, hogy ilyen létezik.


Ilyen és ehhez hasonló történeteket mondott el a gyerek. Én azt hittem eddig róla - és a legtöbb ember is azt hiszi -, hogy egy beképzelt srác, aki imád élősködni a szülein és nem akar dolgozni, miközben az apja terepjárójával furikázik, de csak most látom, hogy eléggé ki van érzelmileg, nem bízik senkiben, üldözési mániája van az agybeteg apja miatt és ezért nem képes a rendes életre.


Mit tehetnék szegény srácért, ti mit tennétek?



2013. jún. 12. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben barátságot alakítanék ki vele, sokat beszélgetnék vele....., ez sokat gyógyítana a lelkén, az önértékelését kicsit helyre tenné. Más ötlet nem igen jut eszembe.
2013. jún. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21 évesen mar nem kell otthon lakni, lehet önálló életet élni. Erre bátorítsd.
2013. jún. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Boyka01 válasza:
igen sajnos vannak ilyen prosztó emberek.. na de mit tehet az ember, hát ha ekkora szimpátiát érzel a srác iránt vedd a szárnyaid alá vidd el bulizni vagy hasonlók. csak rajtad múlik hogy akarsz-e valakin segíteni vagy nem. hozd össze v.mi csajszival az majd ad neki egy kis kezdő löketet önbizalom téren. 1-2 év aztán jól tökön rúgja a hülye apját.
2013. jún. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom,hogy barátkozz vele,beszélgessetek,hívd el szórakozni magaddal,lelkileg talán egy kicsit segítesz neki.Ha már 21éves,megtehetné,hogy elköltözik az apjától és a saját lábára áll...talán jót is tenne neki.Biztosan találna munkát is.
2013. jún. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt az a fő probléma, hogy a kretén apja elhitette vele, hogy életképtelen, ezért korai lenne költözésre biztatni. Bár ez a gyomirtós dolog apa elmeállapotáról is sejtet valamit. Ép eszű embernek ilyen eszébe sem jutna.


Amit tehetsz: ha tud neked valamiben segíteni, kérd a segítségét, még ha nincs is rá szükséged. Ha látja, hogy hasznára is lehet valakinek, és hasznosnak érzi magát, jobban fog bízni önmagában is. És ha ezt a falu népe is látja, az ő véleményük is változhat.

De az apjáé nem fog. Bármit is csinál, sosem lesz jó, és ezt meg kell tanulnia kezelni.

2013. jún. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!