Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, beleegyeznétek hogy...

Anyukák, beleegyeznétek hogy a 12 éves lányotok az apjával Franciaországba költözzön 3 évre?

Figyelt kérdés

Elváltunk, exem ott kapott 3 éves szerzősét. Augusztusban kezd.


A lányunk szeretne vele menni, jó a kapcsolatuk. Én viszont nagyon féltem, de tudom hogy ez jó lehetőség lenne neki nyelvet tanulni, megismerni egy más kultúrát.


Ti mit tennétek?


2013. jún. 16. 13:26
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
95%
Ha az elvált férjed megbízható, mindenképp engedném.
2013. jún. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
28%
Hát nyilván én vagyok az önző,de én nem engedném.. én meghülyülnék a lányom nélkül.. vigye ki egy hónapra,kettőre,de nem 3 évre..
2013. jún. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
96%
Valahogy leküzdeném az önzőségem, mert a lányom ezzel csak jól járna. Nem is kell félteni, hiszen az Apjával lenne.
2013. jún. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
93%
En mindenkepp engednem ha az apja megbizhato es lanyod akar menni.Ha esetleg nem szeretne ott akkor szolna es hazajonne,es ettol lehet vele beszelni es ha telleg szeretne akkor sok elmenye lenne.
2013. jún. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
90%

Ha szeretne menni akkor nem látom akadályát. Főleg ha jó a kapcsolatuk. Persze elvárnám azért hogy időnként hazamenjen az anyjához is, látogatóba. De ez tényleg egy jó lehetőség lenne. 12 éves korban még nem kamaszodik úgy és még jobban fog az agya mint egy 17 évesnek, szinte hamar megtanulná a nyelvet mert én is csak kint Angliában tudtam rendesen megtanulni angolul mert teljesen más volt mint amit itthon tanultam ott rá voltam kényszerülve úgymond, pedig magyarokkal dolgoztam, főnököm is magyarul beszélt velünk de még is jól megtanultam kint.

Szóval tanulás szempontjából is előnyös lehet, meg ugye kitudja még mit hoz az élet a 3 év alatt, ha bekerül egy jó suliba akkor komoly esélyei lehetnek az életbe, szóval én elengedném.

2013. jún. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
12%

Jó lehetőség a lányodnak, ez igaz. Azt viszont vedd figyelembe, hogy 12 évesen már nem ösztönösen tanul az ember nyelvet, tehát az is lehet, hogy mire a 3 év lejár, addigra fog megtanulni valamennyire franciául, és nem ér vele semmit.


Még most beíratnám egy magántanárhoz gyorstalpalóra, és akkor engedném, ha augusztusig látom, hogy minden nap szorgalmasan tanulja a franciát. Ellenkező esetben értelme nincs, mert egy 12 évesnek már szinte mindegy, hogy anyanyelvi-e a környezet.

2013. jún. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
67%
12 éves, eldöntheti, kivel akarna élni. Ha az apja megbízható, akkor mi joga van az anyának ebbe beleszólni? Nagy lehetőség ez a gyereknek.
2013. jún. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
88%
Ez hatalmas lehetőség a lányodnak. Nyeld le a könnyeidet és engedd el, ha az apa megbízható.
2013. jún. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Ahogyan előttem is írták már, ha az apa megbízható és a lány szeretne menni akkor mindenképpen engedném. Ha nem tetszik neki a hely, nem tud beilleszkedni és meggondolja magát, akkor az első tanév végén haza tud költözni. Nagyon jól meg fogja tanulni abban a 3 évben a nyelvet, nagyon sok előnye lesz ebből, hogy kint élhetett 3 évet. Aki azt írta, hogy nem fog tudni megtanulni franciául, mert 12 évesen már nem ösztönből tanul...hát jó nagy hülyeséget írt. Hiszen az iskolában rá lesz kényszerülve, hogy megértse mit mondanak neki, az osztálytársai is csak franciául fognak hozzá beszélni. Hozzá fog szokni a nyelvhez, és egy idő után csak úgy ragadni fog rá!

Pl van egy ismerősöm, aki 1 évre ment ki külföldre dolgozni, alig beszélte a nyelvet, társalgási szinten is alig, sosem volt idegen nyelvből a helyzet magaslatán. 1 év múlva hazajött, folyékonyan beszélte a nyelvet, még mi is meglepődtünk. És rengeteg tapasztalatot, külföldi barátot szerzett. Az egyik ilyen ismeretsége által nemsokára utazik is ki dolgozni egy egzotikus helyre...

Szóval hajrá a kislányodnak! :)

2013. jún. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
91%
Nehéz lehet elengedni de ez mindenképp bekövetkezik hamarosan. Lányodnak meg mindenképp jobb lehetőség mintha marad...
2013. jún. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!