Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Depressziós vagyok, de a...

Depressziós vagyok, de a szüleim nem veszik észre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mostanában NAGYON más vagyok. A viselkedéseim, a szokásaim nagyon megváltoztak, depressziósnak érzem magam. Persze vannak komolyabb okok. Nem vagyok pszichohonder, nem akarom magam otthon diagnosztizálni, de kitöltöttem egy tesztet, ami szerint szakemberhez kéne fordulnom. Mit mondjak a szüleimnek? Miért nem veszik észre, hogy milyen borzasztóan érzem magam?

Nem kérek az olyan üzenetekből, hogy 'just do it' vagy 'a hülyék haljanak' meg ilyesmi. Nem leszek öngyilkos.

15/L



2013. jún. 16. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Mondd el nekik,hidd el meg fogják érteni! Nekem is volt ilyen problémám! A szüleit mindenben segíteni fognak neked
2013. jún. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Ismered a "néma gyereknek anyja sem érti a szavát" közmondást? Manapság egyre igazabb. Sajnos a mai szülők némelyike túl elfoglalt a saját dolgaival ahhoz, hogy észrevegye, ami amúgy kiszúrja a szemét. Mindig ledöbbenek azon, amikor például tinilányok kisbabát hordanak ki anélkül, hogy anyucinak és apucinak feltűnt volna a terhesség. Oda kell menni hozzájuk, és megmondani, hogy nem érzed jól magad a bőrödben. A többi már jön magától, amikor nekiálltok beszélgetni. Nem kell erre előre felkészülni!
2013. jún. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Egyetertek az elottem szolokkal - nem varhatod el, hogy gondolatolvasok legyenek; ezenfelul nyilvan el vannak foglalva a sajat problemaikkal, a levertseget meg valoszinu amolyan kamaszkori hangulat-ingadozasnak hiszik. Menj oda hozzajuk es szolj nekik; ha pedig nem segitokeszek, szolj az iskolaorvosnak.
2013. jún. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mondtam apukámnak, adott homeopátiás dolgokat, azt mondta majd jobban leszek. Nem vagyok jobban.

Anyukámnak nem merem elmondani, mert félek, hogy túlaggódja.

2013. jún. 16. 17:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz és neki mondd el, ö át tud utalni szakorvoshoz, ha szükséges, vagy pszichológushoz. Ezzez nem kellenek a szüleid és 15 évesen már ehhez elég önállónak kellene lenned.
2013. jún. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A sulidban biztos van pszichológus.
2013. jún. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Meki bácsi vagyok, ééérrteeeeem!!!
2013. jún. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Nevem Panni válasza:
Engem nem vesznek komolyan. A gondjaimat és az érzéseim. "Majd kinövöd" - mondja anyám. Persze, neki is megvan bőven a saját baja, de nem esik jól, kicsit sem.
2018. máj. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mond el nekik. Ha ne csinálsz semmit, nem lesz semmid
2022. ápr. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!