Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek két gyerek között...

Szerintetek két gyerek között mennyi az ideális idő, amennyit várakoztok a 2. bevállalása előtt? És miért?

Figyelt kérdés
Nekem van véleményem,de kíváncsi vagyok a tiétekre is.

#gyerek #terhesség #szülő.2.gyerek
2013. jún. 17. 16:32
 1/7 anonim válasza:
100%
Nálunk 4 év van köztük.Azért vártunk ennyit hogy könnyebb legyen nekem is,és a nagyobb megértse hogy kis tesó érkezik.UH-ra is sokszor vittem magammal és nagyon élvezte a találkozót a kicsivel,szerintem jól döntöttünk a 4 év korkülönbséggel.
2013. jún. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 1 év 2 hét lett terven kívül a két kicsi között. Sok szempontból jó volt, mert úgy "összenőttek" méretre és érdeklődésre mint az ikrek. Sokáig ikreknek is nézték őket a kor és alkati különbségek ellenére:)) Viszont a lányom még nem járt amikor az öccsével állapotos voltam; 15 hónaposan indult el magabiztosan. Hát, addig nem volt egyszerű az élet egy lift nélküli 4 emeletes ház tetőterében... Ha választhattam volna, akkor valószínűleg 15 hónapos kora utánra tervezzük a tesót. De mivel véletlenül alakult így, ezt kellett megoldani. Viszont a tudatosan tervezőknek jó szívvel ajánlom, hogy a második gyereket önállóan közlekedő nagyobb mellé vállalják.
2013. jún. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én 2-4 év különbséggel szeretnék majd gyerekeket.


Köztem és a testvérem között 1.5 év van, de mivel évvesztes, inkább 2-3 évnek tűnik (mivel ugye ennyivel később ballagott, diplomázott, stb.). Szerintem így ideális volt a kapcsolat, jó a viszonyunk. A 4 év tinikorban zavaró lehet, amikor az egyik 17 a másik meg még 13 éves pisis a szemében, de huszonéves korukra utolérik egymást, vagy mire az idősebb 16-7 lesz.


A 2 év azért a minimum nálam, mert az első gyerek születése után 1-1.5 év szerintem nem árt, amíg visszaáll minden a régi kerékvágásba, törődnek a felek kicsit egymással is, nem gyerekre gyereket :)


Ennél nagyobb különbséget nem szeretnék, mert szerintem jobb, ha a gyerekek nagyjából egyszerre nőnek fel. A párom és a testvére között 8 év van, ebből kifolyólag nem is jó a viszonyuk, mivel sosem voltak ugyanabban az életszakaszban egyszerre, nem igazán volt miről beszélgetniük, nincsenek közös élményeik.

2013. jún. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
1 éves a fiam, valószínűleg nem lesz testvére. Amennyiben mégis vállalnánk még egy gyereket, azt csak 4-5 év múlva tennénk. Egyébként mindenkinek más az ideális, én nem bírnék 2 picivel, attól pedig még lehetnek jó testvérek, mert nem 1,5-2 év köztük a különbség.
2013. jún. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Még "gyerek" vagyok, tesóm és köztem 5 év van szerintem túl sok. Ha lesznek gyerekeim, én kevesebbet várnék :)
2013. jún. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen,de más az anya szempontja és más a gyereké,gyereknek persze jobb,ha minél előbb jön a tesó,ez érthető,az anyáknak viszont ez nagyon nehéz.Ezért kérdeztem,mikor érzik már az anyák könnyebbnek a 2.gyerek vállalását?
2013. jún. 17. 18:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy 8 éves lányunk van ,szeretnénk neki tesót ... MAJD !!! Én nem foglalkozom azzal,hogy mennyi az ideális .A körülmények legyenek előbb ideálisak,hogy vállalhassunk még gyereket . Az igazság az ,hogy sem a párom sem én nem vagyunk rágörcsölve ,hogy gyorsan legyen kistesó .A korkülönbség már most nagy lenne ,de még nagyobb lesz .Ez van ! Vannak terveink előbb azokat valósitjuk meg,aztán majd utána jöhet a baba .De az legalább 2 év még.
2013. jún. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!