Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak legközelebb, ha...

Mit csináljak legközelebb, ha megint ez lesz?

Figyelt kérdés

1-2 hónaponta nagyon ki tudok akadni anyuék miatt. (mindig más) A múltkor is ez volt, és apu csak bejött, hogy az enyém-e az a kaja amit talált és megeheti-e. Emiatt még jobban elkeseredtem.

Nincsenek igazi legjobb barátnőim. Például ma is nagyon hiányoltam egyet. Unatkozok nyáron, és szeretnék egy olyan barátnőt, aki 'igazi'. De tényleg. Jó, most is van egy. De ő csak azt HISZI hogy olyan jó barát, ha hívnám, akkor nem érne rá. Mindig elkér tőlem valamit, kölcsönadom, stb. Ő meg nekem nem szokott semmit. És szörnyen humortalan. Na, jó, mindegy.

Tehát mikor ilyen veszekedések vannak, akkor minden porcikámban remegek, annyi beszélnivalóm van! És senkinek nem önthetem ki magam. :( Általában a nővéreim vagy kiröhögnek, vagy nincsenek itthon, vagy elfoglaltak. Anyuék amúgy sem ülnek le velem beszélgetni ilyen dolgokról, sosem kérdezősködnek semmiről. Én meg akkor majd fel robbanok, annyi mondanivalóm van, csak senkinek nem beszélhetek. Volt egy naplóm, abba szoktam írni ilyenkor, csak eláztatom közben. Mára már széttéptem a legutóbbi alkalomkor. Imádom a két állatomat (egy madár és egy kutya), nekik szoktam beszélgetni. ÉS magamban, magamat biztatom, hogy hagyjam abba a sírást, és álljak lábra. Csakhogy mostanában már szánalmasnak tartom magam amiatt, hogy nincsenek olyan barátaim, akivel beszélhetnék, és csak állatok vannak velem mindig, és ők a legjobb barátaim, stb. Imádom a természetet, az állatokat, de így más. :( Nem tudom mi lesz velem legközelebbi alkalommal.

Mit csináljak, ha megint ez lesz? :(



2013. júl. 3. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt a részt nem értem, hogy itt hol volt a vita vagy mi volt a baj azzal, hogy apukád megette az ételt.. Ha jól értem a fő probléma, hogy nincsenek barátaid, nem tudsz kivel beszélgetni.. Először is sok szülőnek sajnos nem jut eszébe beszélgetni a gyerekeivel, ahogy a gyerekeknek sem jut eszükbe, hogy szóljanak a szülőknek, hogy szeretnének beszélgetni..:) Ülj le anyukáddal és kérd meg, hogy beszélgessen veled, mond meg, hogy nem érzed jól magad.. A másik probléma.. Ha folyton csak otthon ülsz és sírdogálsz a kutyádnak, ne csodálkozz, hogy nincsenek barátaid..Azt az egy lányt megpróbáltad felhívni vagy csak eldöntötted, hogy úgyse érne rá? Vidd el a kutyád sétálni, hátha összetalálkozol más kutyasétáltató gyerekekkel, hívj fel másokat a suliból, hogy mit csinálnak.. Kérd meg a nővéreid vigyenek el strandra, oda biztos ők is szívesen mennek, ismerkedj..
2013. júl. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha egy barátságba azért teszel meg valamit,mert vársz érte valamit,akkor az nem jó.
2013. júl. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 belbolyhocska ***** válasza:
Szerintem hívd fel magadra a figyelmet. Kérd meg anyukádat és apukádat amikor mind a kettő otthon van, hogy egy kicsit hagyják abba amit csinálnak, és figyeljenek rád, mert fontos dolgot kell nekik elmondanom. És elmondod nekik, hogy bánt, hogy nincs rendes barátod, a testvéreid kinevetnek, ők meg tojnak a fejedre. Kérd meg őket, hogy foglalkozzanak néha veled, és kérdezzék meg hogy hogy vagy... Szerintem ezek után észreveszik magukat.
2013. júl. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Barátkozok én, van egy csomó haverom, de velük csak röhögni jó néha és kész. Nem azért keseredtem el, mert apu megette a kaját, hanem mert bejött hozzám, és én azt hittem, hogy most beszélget velem, meg ilyenek. De én már megpróbáltam egy csomó barátot keresni, felkutattam a lakóparkot. Találtam egy barátot, de ők

is csak néha-néha van velem, amúgy nem.

Na, jó, mindegy :)

2013. júl. 3. 20:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Találj magadnak valami hobbit amihez el kell járnod. Pl tánc, tornataerem, tenisz :D Nem tudom, bármi. Ha ott nincs senki jóbarát ahol vagy akkor keress máshol :) Amúgy meg ne keseredj el nem mindenki gyerek korában találja meg azokat a barátokat akik egy életre a szívéhez nőlnek :)
2013. júl. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!