Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha a szüleitek?

Mit tennétek, ha a szüleitek?

Figyelt kérdés

Már 1 éve együtt vagyunk a párommal, de a szüleim nem akarják megismerni, és csupa rosszat állítanak róla, pedig nem ismerik egyáltalán és nem tudnak róla semmit, mivel elég távol lakik tőlünk. Mit tegyek?

Amúgy a barátommal minden rendben van, nagyon rendes és tisztességes srác, ezért is szeretném, hogy a szüleim is megismerjék. Hogy tudnám kibékíteni őket? Ha anyámmal beszélni szeretnéke rről, hallani sem akar róla.



2013. júl. 5. 22:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
nálunk is ilyesmi a helyzet ,hívd át a szüleidet magatokhoz és ott meg tudják ismerni
2013. júl. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Mit állítanak róla, ami rossz, ha egyszer nem is ismerik? Információhiányt érzek ezen a részen. Ok nélkül szidni valakit, akit nem is ismernek? Valami nem stimmel.
2013. júl. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Ha bármit meséltem róla a szüleimnek, csak annyit mondtak, hogy "persze, majd pont úgy van". Mindig őszinte voltam a szüleimhez, de ez a helyzet teljesen tönkretesz lelkileg. Semmi okuk arra, hogy rosszakat mondjanak róla, főleg így, hogy nem is ismerik.
2013. júl. 5. 22:38
 4/27 A kérdező kommentje:
És rám is mondtak elég érdekes dolgokat, de ezeket ne szeretném veletek megosztani.
2013. júl. 5. 22:39
 5/27 A kérdező kommentje:
Mármint a szüleim, csak azért, mert kitartok a párom mellett.
2013. júl. 5. 22:39
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
No de mi a kifogásuk ellene?
2013. júl. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Az például, hogy a párom sportos, és ezért azt mondják rá, hogy rossz embernek tűnik, aki minden törvényellenes dologban benne van. Pedig ilyenről szó sincs, nagyon is meglepődnének a szüleim, ha megismernék őt, hogy milyen jó ember, és nála jobbat nem is találhattam volna.
2013. júl. 5. 22:48
 8/27 anonim ***** válasza:

Ez mekkora baromság!

Volt olyan fiúd, akit örömmel láttak?

Csak mert ha nem, akkor egyszerűen avval van bajuk, hogy fiúd van, mert maguknak akarnának megtartani.

2013. júl. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Ő az első és utolsó párom :) Benne megtaláltam a nagy Ő-t, tehát nem tudom, hogy hogy reagálnának, ha más lenne a párom, de mi is úgy érezzük, hogy maguknak akarnak "megtartani", viszont ez azért nem így megy. Mit tehetnénk? Békét szeretnék teremteni a "családban".
2013. júl. 5. 23:09
 10/27 anonim ***** válasza:

Nézd, az első ami eszembe jut:

Régbben 5-6 gyerek is volt, mindre más-más életterv kiosztva: az első legyen pap, orvos vagy tanító, a második menjen világgá és legyen sikeres kereskedő, üzletember, a harmadiknak valami jó mestersége legyen, ács, cipész, kovács, iylesmi, a negyedik alapítsn családot, az ötödik legyen duhaj, vidám, az hatodik meg maradjon otthon a szülők vgaszának és támaszának öregségükre.

Ma egy gyerek van, és tőle várják el mind a 6 életutat egy személyben - ami ugye lehetetlenség. 3-4-et még bírunk, de a többi az nem fér össze avval a 3-4-gyel, amit megvalósítunk.

Max. Hellinger-féle családállításra tudsz menni, hogy olják fel a szüleid "legkisebb gyerekre" nehezedő elvárását veled szemben.

2013. júl. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!