Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El kellene fogadnom, ha az...

El kellene fogadnom, ha az egyetlen lányom örökbe akarja adni a születendő unokámat?

Figyelt kérdés

19 éves, terhes, becsúszott, abortuszt nem akart. Én 40 vagyok. Mióta elköltözött egy fél éve a lányom, egyedül élek, a férjem 10 éve meghalt. Nem szűkölködöm, vezetem a vállalkozásom.

A lányom szeretné örökbe adni a babát. El tudom fogadni, hogy nem szeretné felnevelni, de én nagyon szívesen felnevelném! Boldogan venném magamhoz, de a lányom ezt nem akarja. Tudom, abszurd, de mióta csak világra jött a lányom, alig várom, hogy nagymama lehessek. És most megszakad a szívem, hogy az egyetlen unokámat örökbe akarja adni. Az egyik érve, hogy szeretné, ha a gyereke teljes családban nőne fel, míg én csak egyedül lennék rá. És azt mondja, hogy ha nálam nevelkedne a gyermek, akkor nem tudna tőle teljesen elszakadni, és ezt ő nem akarja. Úgy érzem, óriási hibát követ el. Szó nélkül el kellene fogadnom a döntését? Hiszen az én unokám is! Mit tehetnék?


2013. júl. 25. 09:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 anonim ***** válasza:
33%
Az örökbe adás elég fájdalmas, nehéz dolog, úgyhogy ha nem elég erős, nem fog neki menni. Sokaknak nem sikerül, inkább felnevelik egyedül. Úgyhogy nagy valószínű, hogy teljesülni fog az álmod. Neki meg azt mondanám a helyedben, hogyha te neveled a gyereket, akkor megmarad a kecske és a káposzta is, mert nem is kell tőle elszakadnia, viszont foglalkoznia se kell vele, nem lesz teher.
2013. júl. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/96 anonim ***** válasza:
27%
szerintem bíróság neked ítélné. Próbáld meg, ha szép szóval nem tudsz rá hatni! Nem is értem a lányodat. Megértem, ha véletlen becsúszik egy gyerek és az abortuszt választják. De hogy végigszenvedi valaki a terhességet, a szülési fájdalmat és le akar mondani a gyerekről, ez számomra teljesen érthetetlen.
2013. júl. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/96 anonim ***** válasza:
93%
Még a születésig annyi minden változhat.. meg az első időben. Engedjétek egy kicsit el most a témát..
2013. júl. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/96 anonim ***** válasza:
62%
Én azt nem értem,hogy miért jobb megszülni fájdalmak között egy gyereket,majd érzelmi teherben bedugni egy árvaházba,ahol kitudja meddig lesz,mintsem elvetetni... Na mind1
2013. júl. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/96 anonim válasza:
74%
Az, hogy örökbeadja-e, vagy sem, az az ő döntése. A gyerek nagyszülei ebbe nemigen szólhatnak bele.
2013. júl. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/96 anonim ***** válasza:
42%
Igen, ez az ő döntése és tiszteletben kell tartanod. Még születhet unokád késöbb is. A lányod még nagyon fiatal és egyedül nem is tudná felnevelni. Ennyi idősen gondolom nem is hiányzik neki, hogy egy babát ringasson a karján. Hiába támogatnád anyagilag és segítenéd, nem lenne könnyű neki. Most sem lehet az. Ő is mondta, hogy ha te nevelnéd nem tudna elszakadni tőle. Ezt is megértheted. Szerintem jó döntés, hogy örökbe akarja adni, és olyanokhoz kerül majd akik szeretik és gondját viselik. Csak sajnos ez nem úgy működik mint ahogy azt elképzeljük. Gondolom rengeteg papítr és hivatalos iratot kell intézni. A folyamat akár több év is lehet. Az is lehet, hogy nem talál majd senkit aki örökbefogadná. Ahogy az sem biztos, hogy jó családba kerül. Nem biztos, hogy jó sora lesz. Ezért lehet, hogy jobban választ aki az abortusz mellett dönt. Viszont ez a lányod döntése, még fiatal van idő és lesz gyereke neked pedig unokád.
2013. júl. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/96 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem ez abszolút az Ő döntése! Eleve szimpatikus nekem az, hogy nem elveteti, hanem megszüli. Viszont nyílván neki lenne később kellemetlen a gyereke szemébe nézni, hogy Anya létére lepasszolta, nem Ő nevelte fel, de mégis látta felcseperedni,látta minden napját, miközben Ő inkább élte az életét. Lehet ezt nagyobb lelki terrornak véli, mint egyszer megválni Tőle, és soha többé nem látni. Ha Ő így érzi helyesnek, ne akarj neki fájdalmat okozni! Lehet az egyszem Unokád, de Ő meg a LÁNYOD!!
2013. júl. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/96 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem beszéld át vele ezt, mert ha nálad lesz a pici, még visszafordItható, ha mégis szeretné, viszont ha örökbe adja, akkor bánni fogja egész életében. Aki szerint pedig nincs beleszólása a kérdezőnek, hát az abortuszba maximum, de ha megszületik azért szerintem ő is beleszólhat, elvégre a nagymamája.
2013. júl. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/96 anonim ***** válasza:
31%

Beszéld le róla. Főleg akkor, ha te fel szeretnéd nevelni. Az én unokám is ezt tette, de az anyja /a lányom/ egy percig sem akarta meggyőzni az ellenkezőjéről.

Nekem vérzik csak érte a szívem annyira, hogy pénzt, időt nem kímélve felkutattam egy idegen országban és titokban egyszer megnéztem. Ez 800 ezer forintomba került, rengeteg fáradtságomba, de megérte. A kislány csodaszép, multimilliomosok nevelik Franciaországban.

2013. júl. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/96 anonim ***** válasza:
29%

"Az, hogy örökbeadja-e, vagy sem, az az ő döntése. A gyerek nagyszülei ebbe nemigen szólhatnak bele."


Azért erre nem tennék fel nagyobb összeget. Nagy valószínűséggel jogilag is lehetséges, hogy a nagyszülő örökbe fogadja, miután a szülő lemond róla. Vagyis logikusabb, hogy egy szülő miután eldönti az örökbefogadást és lemond róla, már nem rendelkezhet az elhelyezésén. Az vér szerinti nagyszülőnél pedig jobb helye van a gyereknek.

2013. júl. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!