Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Elsősorban saját...

Mit tegyek? Elsősorban saját tapasztalatból szerzett ötleteket, tanácsokat szeretnék!

Figyelt kérdés

15 éves, nyári szünidejét töltő gyermekem semmit nem hajlandó itthon segíteni. Ő úgy gondolja, hogy nem az Ő dolga takarítani, mosogatni, vasalni, egyszóval a saját környezetében rendet és tisztaságot tartani. Természetesen nem az az elképzelésem, hogy a 15 éves leány gyermekem cseléd vagy szolga legyen itthon, de elvárnám, hogy egy nagy családban leány létére kivegye a részét a házimunkában. 3 testvére van, a 21 éves nővére - aki már dolgozik -, de ha itthon van nagyon sokat segít önszántából. A 15 évesnek a napja abból áll, hogy délig alszik, estig a telefonját nyomogatja, hajnalig pedig a laptopját. Előfordul, hogy néha a barátaival elmegy csavarogni délutánonként. A másik 2 testvére 1 és 3 évesek. Vigyázni rájuk nagyon ritkán szükséges, ezt megoldom mindig. Az apjával elváltunk még 10 éve, "természetesen" az apja a csúcs, mert amikor nála van, semmit nem kell csinálnia, az apa "kinya...ja" a kicsi fenekét. És különben is szegény apát ne bántsam, mert olyan sanyarú sorsa van. (Anno becsajozott, nem szerettem volna a sorban 2. lenni, ezért váltam el.) De ez most mindegy..


A lányom azzal "fenyeget", hogy elmegy itthonról, ha bármit is kérek/követelek Tőle.


Nagyon tanácstalan vagyok!! Verjem meg??? Aztán majd rám küldik a gyermekvédelmiseket aztán még a kicsiket is elveszik. Kérlek Benneteket, főleg aki túl van ezen a korszakon, saját tapasztalatból segítsen! Előre is köszönöm!


2013. júl. 26. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom van-e saját szobája, de ha van, abban mindig ő tegyen rendet és takarítson, te semmi esetre sem, akármilyen állapotban is van a szoba. A ruháit meg válogasd külön, és azt mossa saját maga. Bár így fennáll a veszélye annak, hogy betesz két deka ruhát a gépbe, és nem várja meg amíg összegyűlik. Ha megvernéd, szaladna apukához. Próbáltad megbeszélni vele, hogy ilyen jólesne neked, ha besegítene, és így neked is könnyebb lenne? Persze nem kéne már kérlelni ilyen korban, de hátha az segítene.
2013. júl. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Igen, próbáltam Vele beszélgetni erről a kérdésről, a válasz mindig ugyanaz, Ő nem akart megszületni, én akartam és az én kötelességem gondoskodni Róla minden tekintetben.
2013. júl. 26. 15:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Szegénykém!
2013. júl. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mármint te! :)
2013. júl. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az öcsémmel voltak gondok (igaz én csak a nővér vagyok de az anyja helyett is az anyja voltam, mivel anyámnak mentális gondjai voltak.) Nálunk is apám volt a király mivel igy mindig a mc-be evett nem kellett semmit csinálnia, , akár éjjel 1 ig os kint lehetett az utcán. . Stb

Mivel ebben az esetben én voltam az "anya" én simán felhivtam apámat egy találkára, az öcsémmel együt; megmondtam, van 30 perced oösszepakolni a dolgaid, , mész apucihoz lakni mert az itthoni szabályokat nem birod betartani.3 hét után sirva jött haza és égre földre esküdõzött megbánta ahogy viselkedett, szeretne hazajönni. Én nagylelkűen megengedtem neki plusz egy hét gondolkodási idő után. .

Lehet kegyetlen voltam, de neki kellett ez hogy észhez térjen. Azóta rendes családapa lett belőle aki dolgozik stb...

Nem tudom nálatok megèr e egy próbát.

2013. júl. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Elgondolkodtató a dolog. Megfontolom. Köszönöm a tanácsot!
2013. júl. 26. 15:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyenkor az a leghasznosabb, hogy leveszed a kezed róla. Nem adsz neki pénzt semmire, és ha megkérdi miért akkor válasz legyen azért mert neked ez nem dolgod. Neked az a dolgod, hogy gondoskodj róla és nem az, hogy pénzeld. Az, hogy kap valamit az kiváltság. Próbáld megbeszélni az apukával is, hogy tegyen hasonlóan hiszen a gyereknek lesz kára mert szimplán nem tudja majd eltartani magát.
2013. aug. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!