Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt dolgozó emberek, akik...

Felnőtt dolgozó emberek, akik nem laktok otthon, ti mennyi pénzt adtok szüleiteknek havonta?

Figyelt kérdés

2013. aug. 13. 09:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

semennyit


ők saját házban/lakásban laknak mi albérletben

de ha nem így lenne akkor sem adnék mindegyik aktív dolgozó ember rendes fizetéssel

2013. aug. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

én is így gondolom,hogy én is miért adjak nekik!


ők is dolgoznak! Én egyedül élek albérletben! De elvárnák mivel,hogy annak idején ők fizették az egyetemet!

2013. aug. 13. 09:10
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Semennyit,miért kellene?


Mi párommal albérletben élünk,gyűjtögetünk sajátra.


Mindkettőnk szülei sajátban élnek,dolgoznak,bár előfordul hogy kifutnak hóvégére,de amig cigiznek,addig egy forintot se adunk.

2013. aug. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Ez mindig helyzet és kapcsolat kérdése.

A párom családjától mindig rengeteget kaptunk, pénzben, törődésben, szeretetben is. Kisnyugdíjasok, soha nem volt pénzük és inkább magukon spóroltak, csak nekünk tudjanak adni mikor kezdtük az önálló életünket. Azóta a jövedelmünk nagyságrenddel magasabb, mint az övék, de soha nem engedik még azt sem, hogy bevásároljunk nekik. Trükköznünk kell, hogy bármit adhassunk - mert szeretnénk viszonozni a sok jót amit kaptunk tőlük.

Az én családom már más. Onnan soha nem segítség, nem szeretet és legkevésbé nem anyagi támogatás jött. Ott elvárás volt velem és testvéreimmel szemben is, hogy a pénzünket odaadjuk, holott az cigire, italra ment sokszor és nem a számlákra. Emiatt azóta sem adunk pénzt, mert ha én nem veszek a saját pénzemből magamnak italt, cigarettát, akkor másnak sem adom rá oda. Vásárolni szoktunk néha nekik dolgokat, amik a háztartásban jól jönnek, de pénzt nem adunk. A testvéreim még otthon laknak, ők a fizetésükkel segítik a lakás fenntartását, a bevásárlásokat, hiszen ott élnek, ők használják.


Szóval ahova szívesen adnék, ott nem fogadják el, mert azt vallják, a gyerek a pénzét költse a maga életére, a saját gyerekeire - majd ha felnőnek a gyerekeim én is ezt szeretném tenni. Ahol meg elvárnák tőlem, oda nem adom, mert nem érzem jogosnak.

2013. aug. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

0.

Saját lakás 1,5x annyi fizetés, mint az enyém, nem dohányoznak, még ételre sem nagyon kell költeniük, mert anyám a munkahelyén kapja.

Ünnepekkor nagyobb értékű ajándékot kapnak, vagy felújításkor beszállunk, konyhai gépek stb.

2013. aug. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

semmit az én szüleimnek


anyósomnak időnként adunk, de nem havonta, 23Eből él havi szinten :( , ha valami nagy kiadása van...pl új szemüveg..stb akkor kisegítjük, hogy ne a párjának kelljen, de nem várja el sőt szégyenkezik, hogy neki kellene minket segítenie szerinte...

2013. aug. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
Semennyit. De ha bajban lennének, nem lenne kérdés, hogy kisegítem e őket.
2013. aug. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
én azt gondolom,elvárni nem várhatják el,de ha lehetőséged van rá és nekik pedig szükségük akkor adni kell....az én szüleim egész életükben mindent megtettek értem,így most amikor tudok én segitek nekik,és szoktam adni pénzt,nem rendszeresen de adok
2013. aug. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%
Semennyit, még ők adnak kaját sokszor, fizetik a telefonszámlánkat, néha a vonatjegyünket, ha hazamegyünk.
2013. aug. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%
Amennyit kérnek.
2013. aug. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!