Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, mit tanácsoltok?

Mit csináljak, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Nem akarom részletezni a dolgot, de kb azóta munkanélküli vagyok, hogy kikerültem a suliból. Most pl közmunkán vagyok hó végéig. Utána nem tudom mi lesz. aztán nov-től elvileg indul közmunka, igazából nem vagyok vele nagyon kisegitve, max nem ülök itthon és van egy kis pénzem, jobb mint a semmi de nem sok. Anya dolgozik, keveset keres. alig van pénzünk kajára. sokszor nem is nagyon tudok mit enni hétvégén vagy este. Ma se volt itthon kaja ahogy hazaértem. Sok a vita, nézeteltérés. el szeretnék költözni de nem tudok a párommal összeköltözni mert ő is keveset keres. Én itthon anyámtól kikészülök, külföldre akarok menni, a párom még nem áll rá készem... Anyával a veszekedések 99%-a a pénz miatt van :/ nem tudom h lehet ezt átvészelni, én tönkre fogok menni. félek, hogy milesz ha 2 hónapig nem lesz munkám vagy ha utána se lesz közmunka. mit tanácsoltok?

2013. aug. 15. 18:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Gyárba vagy takarítani csak felvesznek, nem?

Mellette lehet esti/hétvégi képzést végezni, hogy később jobb legyen.


A külföldre menetelhez van nyelvtudásod? Szakképzettséged? Mert anélkül értelme nincs...

2013. aug. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Csak akkor menj külföldre, ha van valamilyen szakmád és nyelvtudásod. Anélkül nem érdemes.
2013. aug. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

3 szakmám van meg angol középfokú szóbelim :-/ itthon egyik szakmával se érek semmit :-/

nem vesznek fel sehova, se takaritani se gyárba, oda túlképzett vagyok, nem kellek se konyhalánynak, se szobalánynak, mert nincs tapasztalatom, nem kellek pultosnak se mert nincs vendéglátói végzettségem :-/ nem kellek boltba se mert nincs ker-i végzettségem. Hihetetlen h ilyen szerencsétlen legyek...

2013. aug. 15. 18:32
 4/21 anonim válasza:

Én ugyanígy voltam vele, még szakképzettséggel sem érsz semmit ebben az országban. Azt tudnám ajánlani, hogy vagy kezdj el egyetemet, vagy gyűjts valamennyi pénzt és menj be az Eures-hez. (vagy itt a honlapjuk: [link]


Ha jó az angolod, és fel tudsz mutatni valamennyi gyakorlatot és/vagy szakképesítést, akkor jó eséllyel találhatsz munkát külföldön, amit meg is fizetnek. Akár takarítást is, ha nincs más.

2013. aug. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
nem akarok egyetemre menni, annyira nem szeretek tanulni, nem bírnám a stresszt, nincs semmi ami érdekelne. (ami érdekel azt egyébként szivesen tanulom, gondolom ezzel mki így van) nem si tudnám hogy oldjam meg az egyetemet, a párom egyelőre még bp-re se akar menni pedig ott talán lenne munkám :-/ köszi a linket
2013. aug. 15. 18:46
 6/21 anonim ***** válasza:

milyen szakmád van?


nagyobb városban próbálkoztál a környéken?

2013. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én ezzel úgy voltam mindig is, hogy addig kerestem, amíg nem találtam. Minden egyes nap(!) tettem azért valamit, hogy legyen munkám. minden munkaközvetítőhöz regisztráltam, mindenhova beadtam az életrajzomat, és minden nap kitaláltam valamit, hogy még hova adhatnám be.

Eddig max. egy hónap után mindig lett állásom, ha kerestem. de ezért minden nap kellett tenni, és nem egy percig, hanem több órán át minden nap. Olyan nincs, hogy jaj, nincs mit tenni, meg engem nem vesznek föl sehova. Az én tapasztalatom szerint aki akar, az talál. Ha máshol, máshol, de talál, aki tényleg akar.

2013. aug. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
eddig én is ugy gondoltam h aki keres az talál, de mióta végeztem a sulival totál az ellenkezőjét tapasztalom. egy putris városban élek, ahol minden sorra zár be, és küldik el az embereket. nincs tapasztalatom se semmi, így nem kellek sehova... 3-5 év tapasztalat kell az irodai melóhoz, meg fősuli...
2013. aug. 16. 14:40
 9/21 anonim ***** válasza:

nekem mondhatod.

elég elcsépelt mondás, de szerintem igaz: aki valamit akar, az megoldást keres. aki nem, az meg kifogást.

mindegy, csak magamból indulok ki.

nekem egyetemi végzettségem van, mégis jelenleg, és ideiglenesen olyan munkát csinálok, amihez érettségi sem kell. ezt találtam, de találtam! de mondom, ezért minden egyes nap tettem valamit, hogy legyen munkám. a siránkozást leszámítva, mert az nem segít.

2013. aug. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"nekem egyetemi végzettségem van, mégis jelenleg, és ideiglenesen olyan munkát csinálok, amihez érettségi sem kell. ezt találtam, de találtam!"


Hogy sikerült munkát találnod? Beírtad az önéletrajzodba a diplomád és így alkalmaztak vagy inkább kihagytad? Egy ideje már én is munkát keresek, de nem tudom mi a jobb a teljes őszinteség vagy a lyukas önéletrajz, az ilyen alacsonyabb képzettséget kérő munkáknál. Ideiglenesen már mindegy mi, csak lenne valami munkám.

2013. aug. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!