Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám régebben vert minket,...

Apám régebben vert minket, főleg engem és anyámat de most már úgy tesz, mint ha soha nem tette volna. Normális ez?

Figyelt kérdés

Tisztán emlékszem a soha el nem felejthető verésekre, amiben én és anyám részesültünk, hiába hogy régen volt.

De a minap szóba került, és el se akarta hinni, mint ha nem is tette volna.

Vagy csak nekünk tagadja le?


2013. aug. 17. 21:28
 1/10 A kérdező kommentje:

Vannak testvéreim is, ők nem részesültek ebben, és a legnagyobb emlékszik csak a dolgokra.(én vagyok a legöregebb)

Azért volt ez, mert én vörös hajú vagyok, míg ő nem, és gondolta mástól van a gyerek.

Amit többször éreztetett is.

2013. aug. 17. 21:30
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan tudja, hogy szégyellnivaló, ezért próbál úgy viselkedni, mintha meg sem történt volna. Ezért tagadja. Olvasgass pszichológiai könyveket, meg fogod érteni a miérteket.
2013. aug. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk anyukánk szokott nem épp szép szavakkal illetni mikor iszik. Persze mindenre emlékszik csak arra nem hogy úgy beszélt volna velünk. De van hogy 10 perc után már tagad mindent igaz részegen nem várok tőle sokat. Sajnállak hogy ilyen szüleid vannak:(.
2013. aug. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 intrepid ***** válasza:
100%
Anyukád mit mond erről? A verésről, a vörös hajról, az apaságról? Vagy talán azt mondja, hogy jobb ezeket a dolgokat nem bolygatni?
2013. aug. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyád miért nem vált el?

Mennyi idősek vagytok?

2013. aug. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom szégyelli, úgy viselkedik, mintha sosem tette volna meg...úgy bebeszéli magának, hogy még a végén el is hiszi, hogy ő sosem tett ilyet...mosdatja magát, gondolom dolgozik a bűntudat
2013. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én apám is letagadta, pedig nagyon sokszor bántott gyerekkoromban. Nem is az, hogy megvert, de sok pofont kaptam a semmiért. De azt mondta, ő csak kétszer ütött meg életemben. Tudod, mit tegyél? Sz@rd le. Úgyse lehet vele mit csinálni. Éljen ebben a boldog tudatban.
2013. aug. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Apukám is ilyen... De ők elváltak. Kisbaba voltam még amikor terrorizált minket. Csak nagyon halovány emlékeim vannak, anyukámék mesélték mindig. Apám tagad.. vagyis konkrétan soha nem kérdeztem rá, de mindig mondja hogy egyetlen egyszer csapott a seggemre, de azt is bánja.. Én meg kezdtem azt hinni hogy csak anyukám akar ellene hangolni. Végül az unokatesóm elmondta hogy hát pedig mind igaz, amit anyukám mesélt... Szégyenli.. A részeges nagyapám sem emlékezett soha arra hogy mit tört össze éppen..
2013. aug. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Anyám elég érdekes, ő el mesélte, alá támasztva az emlékeimet a dolgokat, és az ő részét is..

Valamiért a mai napig vele van.

Szerintem ha akarna már rég elmehetett volna tőle.

Már "öreg" 24 éves vagyok, de ma is ugyanúgy fáj ez a történet, mint akkoriban.

Apaságilag 100% hogy az övé vagyok sajnos, ezt anyai ágról örököltem kicsit távolabbról.

Ami fura, hogy mára már bebarnult.

Én egyszer már el gondolkodtam ezen, és szeretnék neki megbocsájtani, de nagyon nem megy.

Ha a gyerek koromra gondolok, csak a szenvedés, a szegénység, a verések jutnak eszembe.

És lehet, hogy ezért nem vagyok normális, érzékeny vagyok, pasi létemre sokszor elfog a sírhatnék...

2013. aug. 17. 21:58
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez tartott kb 0-16 éves koromig.

Utánna valahogy elült a dolog, már csak az emlék maradt meg belőle.

2013. aug. 17. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!