Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vajon normális-e az, hogy...

Vajon normális-e az, hogy olyan szülők, akik az őszinteséget tartják a legfontosabbnak a szülő gyermek kapcsolatban, még is egész gyerekkorukban hazudnak a gyereküknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Sokat gondolkoztam azon, hogy ha nekem lesz gyerekem, én be fogom-e dobni a mikulás, húsvéti nyúl stb meséket a gyerekemnek. 50%-ig arra jutottam, hogy nem és 50%-ig arra, hogy igen. Én tényleg hiszek abban, hogy a jó szülő-gyermek kapcsolat az őszinteségen és bizalmon alapul. Hogy várjam el hogy a gyermekem őszinte legyen velem, és bízzon benne, ha én az első 10 évben hazudoztam neki erről? Viszont, ha alapjáraton úgy nevelem, hogy nem létezik se mikulás, se húsvéti nyuszi se semmi, akkor félő, hogy a többi gyereknek is az álmait romba fogja dönteni az én gyerekem, ha az oviba vagy az iskolába közli gyerekem a többi gyerekkel, hogy már pedig mikulás nem létezik... Az összes anya szerintem a nyakamra járna, hiszen joguk van eldönteni, hogy még is miként nevelik a gyerekeket. Ti mit gondoltok erről a témáról? Szerintetek nem álszent duma a szülőnek a gyerek felé, az őszinteség, meg bizalomról papolni, illetve elvárni a szülőnek ezt a gyerektől, miközben ő ezt nem tartja be?


2013. aug. 22. 07:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Lassíts.

Most sarkítottál.

Ezekre majdnem hogy azt kell mondjam, szükség van.

Ez mese kategória, mint inkább hazugság.

A mesékre pedig a későbbi probléma megoldás szempontjából is szükség van, mert szimbólumokon keresztül épül be a pici agyába, hogy oldhat meg akár dolgokat.


Viszont.

Ha azt szeretnéd a gyereked érzelmeit tekintve őszinte legyen veled, akkor arra figyelj oda, ha nem tudsz vele foglalkozni, elmondani egy mesét, mert fáradt vagy,mert szomorú vagy, akkor ne azt mond, hogy fáj a fejed.

Csak azért, hogy letudd a dolgot, ne nézd butának a gyereket, mert ezt fogja eltanulni...

Tehát, ha épp aznap leordította a fejedet a főnök, vagy iszonyatosan szomorú vagy,hogy a sírás jön rád, akkor nyugodtan elmondhatod neki, hogy érzed magad, és mért nem mesélsz aznap, persze az ő kis gyereknyelvén.

És ha majd haza jön az iskolából, vagy ha nagyobb lesz, akkor a mi volt ma az iskolában, bánt valami kérdésre esetleg nem azt fogja válaszolni, hogy semmi.

Ezek apró dolgok, de nagyon sok múlik rajta, mert ezekből lesznek az elcsúszott beszélgetések, hogy már mi sem tudjuk kifejezni magunkat, nem, hogy a gyerek ezt eltudja tanulni tőlünk, hogy otthon nem kell "színészkedni".

És ez a fajta őszinteség rengeteg problémát képes megelőzni.

2013. aug. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Az anya hazudhat a gyerekének olyan dolgokról cselekményekről amivel a gyermekét nem akarja megbántani. Tegyük fel pl. azt hogy a gyermek óvodáskorú, és nyáron is megyen óvodába, de az anya egy hét szabadságot vesz ki és az egyik napon elmegy strandra, de előtte elviszi a gyerekét óvodába és titkolja a gyermekének hogy megyen strandra azért hogy a gyerek ne nyavajogjon.
2016. máj. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Tudom, hogy ez a kérdés már régi, de szeretnék rá válaszolni. Velem nem hitették el a szüleim ezeket a meséket soga, és én örülök neki, mert nálunk nem úgy telt egy karácsony, hogy vártuk a ''Jézuskát'', hanem mi egymást ajándékoztuk meg. Szerintem, ha egy gyereknek azt mondhák, hogy a ''Jézuskától'' fog ajándékot kapni, akor bem fogha érezni azt a szeretet, amit akkor érezne, ha a szüleitől kapna ajándékot.
2016. szept. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Akkor van olyan is hogy az anya a gyerekének általában azért szokott hazudni hogy ne bántsa meg a gyerekét.Mondok erre egy példát. Én mikor óvodás voltam és nyár volt, nem is tudtam hogy anyum akkor szabin van és nekem nem is mondta ezt. Az egyik nyári napon engem elvitt óvodába, és utána meg elment a strandra kikapcsolódni, és ez a végén ki is derült mert később anyum megmondta ezt nekem.
2016. nov. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!