Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy férfinek a feleségét kell...

Egy férfinek a feleségét kell jobban szeretni mint az anyját?

Figyelt kérdés
Nem akarok állást foglalni,hogy én melyik fél vagyok, csak véleményekre vagyok kíváncsi. Természetes az, hogy a feleséget jobban szereti a férfi mint az anyját?
2013. szept. 10. 21:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem hinném, hogy létezik ilyen verseny. Ideális esetbes zereti mindkettőt.

Miért kellene választania, vagy rangsorolnia?

2013. szept. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Máshogyan szereti ! Egyébként igen ,mivel azért jó esetben csak vele fog leélni egy életet. Ő a társa ,a gyermeke anyja ,a saját családja . Nincs ezzel semmi gond .
2013. szept. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Normális, alapesetben mindkettőt szeretnie kell, egyforma intenzitással. Csak mindkettőt másként.
2013. szept. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Beteg család, ahol a szerencsétlen férj választás elé kerül. Nem jobban szereti, hanem másképp. A "kell" pedig a szánalmas rész.
2013. szept. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

A vallas azt mondja : a ferfi elhagya apjat anyat hogy egy teste legyen felesegevel.

Tehat a feleseg a legfontosabb az elso mindig mindenhol megca gyerekeknel is fontosabb es az anyanal is.

2013. szept. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szülő, gyerek, testvér, házastárs, mind máshogy szeretjük őket, ez nem verseny. Viszont a párunk az az ember, akit választunk, hogy leéljük vele az életünket, tehát idővel általában a kisebb családunk (férj, feleség, gyerek, de főleg a férj és feleség) lesz, akikkel szorosabb kapcsolatban leszünk, akikkel a mindennapokat éljük, akikkel a legjobban együtt kell tudnunk működni, közösen tervezni a jövőt, megbeszélni a problémáinkat. Ettől még a többi családtag iránt sem csökken, vagy szűnik meg a szeretetünk.
2013. szept. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt a szeretet össze vagyon keverve a kompromisszumkészséggel.


Általános elvárás, hogy vitás helyzetben a házastárs mellé álljon a férfi, ne a szülők mellé. Sokan ezt fordítják le szeret-nem szeretre.

Közben az igazat adok valakinek, védem valaki érdekét nem egyenlő a szeretettel.

A fentieket más motivációból is teheti az ember, félelemből, lojalitásból, stb.


Sőt, a keresett szó: lojalitás.

2013. szept. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A szeretet része érdektelen, szeretni lehet szavak és tettek nélkül is. Tudom, hogy nem lehet tudni, a kérdező kicsoda, de ilyen kérdés csak ott merülhet fel, ahol gyakorlati probléma van. Az anyós és a meny összekülönbözik... a férj kinek ad igazat? - Nem feltétlenül annak, akit jobban szeret. Egészséges ember annak ad igazat, akinek józan fejjel, objektíven megítéli. Ha valaki valamelyik oldalra igazságtalanul húz, az nem a szeretet miatt van, hanem jellemgyengeség az oka.


Egyébként szerintem a feleségét. Persze az anyját is tisztelni és szeretni kell haláláig (jó esetben megérdemli), de a feleség olyan család, akit az ember maga választ és aki mellett elköteleződik. Ez olyan kötelék, amit szándékosan fenn kell tartani, máskülönben szétesik. Míg egy anyukával lazulhat a viszony, akkor is örökre anya és gyermeke maradnak.

Viszont hiába szereti egy ember jobban a feleségét mint az anyját, egy vitában nem feltétlenül a feleségnek ad igazat, és fordítva.

2013. szept. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Máshogy szereti mindkét félt.
2013. szept. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"kell jobban szeretni" - bocsi Kérdező, ez egy értelmetlen szóösszetétel, valaki vagy szeret valakit, vagy nem, vagy jobban, vagy kevésbé, de a szeretet az egy érzés, ami nem parancsra jön, és nem parancsra múlik...

És igen, természetes az IS, ha valaki a feleségét szereti jobban, mint az anyját, de az is, ha fordítva van, meg az is, ha egyformán csak másként, meg az is ha hullámzó meg sokminden... kicsit röhejes lenne előírni valakinek, hogy hogyan KELL éreznie...

2013. szept. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!