Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák! Elsősorban Nektek...

Anyukák! Elsősorban Nektek szólna a lenti kérdésem!?

Figyelt kérdés
Hogyan reagálnátok arra, ha a lányotok azt mondaná, hogy nem szeretné, hogy megjelenjetek a szalagavatóján? - nem vagyok valami jóba már egy jó ideje a szüleimmel, és inkább úgy érzem csak azért "tűrnek el" vannak el velem, mert muszáj. Elváltak egyébként a szüleim (nem tudom ez számít e). De valahogy nem érzem azt, hogy ott lenne a helyük, szerintem ott olyanoknak kell megjelenni akik büszkék ránk, és tényleg örülnek nekünk, ők meg csak kötelességből lennének ott, mert hogy ilyenkor ez a rendje. Hogy kicsit jobban bele lehessen látni helyzetbe: egy jó hírű gimnáziumba járó lány vagyok egész jó tanulmányi átlaggal, de az általános lányokkal, gyerekekkel kapcsolatos gondok velem is meg vannak, sőt mostanában még attól talán több is, de nem érzem úgy, hogy ez csak az én hibám lenne. Szóval összességébe ebből nagy balhé lenne, ha ezt így elmondanám nekik? Mit fognak érezni?
2013. szept. 22. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Mondd kedves...kinek a pénzén szalagavatózol? Kinek a pénzén lesz meg a banketted, stb?

Bármilyen is a viszony a szüleid és közted, a meghívás elvárható. Majd eldöntik, elmennek-e?

2013. szept. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csalódnék benne,és ha így érzi akkor lelke rajta 18 éves kora után oldja meg ő fenntartását.
2013. szept. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyaként mondom

Ha a lányom elém állna hogy ne menjek a szalagavatójára, az első hogy megkérdezném miért. Ha őszinte akkor megmondaná hogy azért ne mert piszkosul szégyelli a családját. Valljuk be, nálad is ez a helyzet. Szégyelled őket, inkább ne is menjenek.

Így viszont azt hiszem megsértődnék, végül is a jó hírű gimnázium költségét, és a későbbi költségeket esetleg az egyetemet is a szégyellni való család fogja fizetni.


Szóval ne csodálkozz ha eléjük állsz, és úgy megsértődnek, hogy később egy könyvet sem fogsz tudni megvenni mert beintenek neked..


Azért egy szalagavatót te is kibírsz a szüleiddel főleg ha ők fizetik ki a ruha árát amiben táncolni fogsz.

2013. szept. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

6 éves korodtól taníttatak, etettek, itattak, ruháztak, de... ahhh, minő gondolat: te nem érzed úgy, hogy ott lenne a helyük!

Ha ilyen lányom lesz, főbe lövöm magam!

2013. szept. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Anyaként mondom, hogy édesanyád lehet nem a legtökéletesebb, de sok mindent, - talán az egész életét- feláldozta érted!! Ne legyél hálátlan dög, csókold meg még a cipője nyomát is, hogy elvált szülőként elérte, hogy jóhírű gimnáziumba járó jó tanuló lánya lehet!
2013. szept. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen válaszokat! szidni azért annyira nem kell szerintem mert nem szoktam hálátlan lenni, és jó hírű gimi, nem feltétlen jelenti azt, hogy fizetős.

De szerintetek akkor, ők valójában szeretnének ott lenni? Mármint egy anyuka attól függetlenül, hogy nincs jóba a lányával, meg egy apuka, ott szeretne ezen lenni?

2013. szept. 22. 19:44
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Akkor közelítsd meg így, kérdezd meg anyukádat. "Anyu, szeretnétek ott lenni a szalagavatómon? Tudom, hogy sok gond volt velem mostanában, és ha nincsen kedvetek eljönni, az sem baj."

Ha azt mondja, lehet, hogy nem fog ráérni, az azt jelenti, hogy nem akar elmenni. A meghívót azért add át, udvariasságból.

2013. szept. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem őket szégyelli, hanem a viselkedésüket, azt akarja, hogy mások azt lássák, büszkék rá a szülei. MEgértem, nekem is nagyon rossz volt, hogy a ballagáson a szüleim egyszerűen semmiféle érzelmet nem mutattak, nem láttam rajtuk büszkeséget, annak ellenére, hogy én mondtam beszédet és kaptam meg a suli legkomolyabb díját :( Ne akarjátok tudni, milyen rossz érzés volt látni, hogy másnak mennyire örülnek tizedekkora dolgok miatt is :(


Kérdező, legyenek ott. Ne akard tovább rontani a kapcsolatot.

2013. szept. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%
nyomi szülők nyomi gyerekei....
2013. szept. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!