Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülő-gyerek közötti pereskedé...

Szülő-gyerek közötti pereskedéses, rendőrséges viszony mivel oldható? (költözésen kívül)

Figyelt kérdés

Az alap konfliktus az, hogy a szülő úgy érzi, hogy neki már nem kéne dolgoznia (55 éves) de még nem nyugdíjazott.


A gyereke viszont szeretne felsőoktatásban továbbtanulni.


A dolog vége az lett, hogy mivel a gyerek nem tud a rezsibe nagyon beleszállni, és így is diákhitelen van és nagyon ideges néha amiatt, hogy az anyja úgy kezeli mint egy kutyát és semmit sem lehet megbeszélni, szóval a dolog vége az lett, hogy a szülő távoltartási végzések kikönyörgésével szivatja a gyereket, ellopja a cuccait és még fel is jelentgeti azzal, hogy a gyerek lop tőle pénzt.


Pedig csak tanulni szeretne.

Ha albérletbe megy, az alaphangon 40-50 rezsivel együtt. Ígyis csont sovány szegény.


Szóval ezt a nem normális viszonyt miként lehetne értelmiségi szülőkhöz viszonyított helyzetté szelidíteni? Vagy könyvelje el a gyerek, hogy az egyetemet hiába járja ki, csak egy idegroncs lesz a végén és a diplomájával így semmit sem tud kezdeni, mert csak leépül a végére?



2013. szept. 24. 16:00
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
Tudod, a csaladi legendarium szerint egyszer ki nyilatkoztam: itt mindenki hulye, csak en vagyok az okos. Te most pont ezt teszed. A különbség annyi, hogy en öt eves voltam, te meg állítólag 18 eves felnőtt ember, aki ráadásul gyerekre jár ennyi esszel....
2013. szept. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
Én 17 éves korom óta dolgozom, az első szakmám megszerzése után rögtön elhelyezkedtem. Természetesen attól fogva nem vártam el, hogy csak a szüleim keressenek rám. Én is hozzájárultam a rezsimhez. És ha azt vesszük, én még mindig kevesebbet adtam, hiszen, amíg én a fizetésem 20%-át tettem be, addig a szüleim a sajátjuk teljes egészét. És érdekes módon munka mellett is tudtam tanulni. Minden iskolámat már munka mellett végeztem. Nem siránkoztam sosem, és nem vártam el többet a szüleimtől.
2013. szept. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

Utolsó, ha lenne egy komoly szakmám, (de ugyanezek a hülye szülők akartak egyetemre iratni!!!!!!!!!!!! ezért lecsúsztam róla)


Tehát ha már lenne egy komoly szakmám, természetesen dolgoznék! nem lenne probléma.


De csak érettségim van, egy szakma meg + 3 év vagy kettő. addig ki tart el? vagy érettségivel mit dolgozok? hm?

2013. szept. 24. 16:37
 34/44 anonim ***** válasza:
83%

B+ kérdező, minden nap vagy kétszer felteszed ezt a kérdést átfogalmazva, és mindig ugyanazokat a válaszokat kapod: lépj le!

Lehet hogy anyád egy gyökér (ahogy elnézem te sem vagy különb), és akkor mi van? Szerinted mi fog változni, ha ötvenszer is megkérdezed ugyanazt? Igen, anyád hozzáállása a dolgokhoz nem éppen tökéletes, de mi ezzel nem tudunk mit kezdeni. Ha fejre állsz sem lesz belőle olyan szülő, aki kinyalja a seggedet, ez van! Fogd fel szépen, hogy neked ezt osztotta a gép, és menjél el szépen albérletbe, vagy tűrd tovább! Ennyi...

2013. szept. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
74%
Érettségivel dolgoztam több éven át, diákmunkában, amíg az egyetemen tanultam. Mekiztem meg hoszteszkedtem. Nem megoldhatatlan feladat, hidd el. Itt az ideje felnőni és talpra állni :)
2013. szept. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
79%

Jó szakmám? :) hehe...egy percet nem dolgoztam benne. Eleinte szalag mellett voltam, majd mire érettségim lett műszakvezető lettem.


Ahogy olvasom, te mindenért anyádat hibáztatod. Akkor rajta, mutasd meg mit tudsz te felmutatni.

Tudod hány diák csinálja azt, hogy éjjel tesco pénztáros, nappal meg egyetem. És tudod miért? Mert a szüleik nem tudják támogatni. És azok nem siránkoznak, hanem lépnek valamerre. De te csak követelőzni tudsz, meg méltatlankodni.


És bár azt írod, hogy a mostani életed határozná meg anyukád jólétét a jövőben, nekem az a véleményem, hogy pont a te fajtád az, aki öregkorára magára hagyja az anyját.


Persze, adja el a lakást, és vegyen neked egy garzont. Tudod mit vennék én neked? Lapátot. Hogy megásassam veled a sírodat, mert 55 évesen inkább választanám a börtönt, mint a tudatot, hogy egy ilyen semmirekellőt szültem a világra.

2013. szept. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
70%

Huhhh. Nem tudtam elolvasni a válaszokat.

Ehhez elég sok türelem kellene.

Látok egy siránkozó csont sovány felnőttet, aki magatehetetlenül vergődik az élet viszontagságai között, és jajj nem találja a kis diákhiteles helyét. Anyucitól várná a megoldást ahelyett, hogy a sarkára állna.


1/ nem kell albérlet egyedül. Szobát is lehet bérelni egyetemistaként.

2/ nem diákhitelt kell felvenni, hanem el kell menni suli mellett dolgozni, mint teszik ezt oly sokan.

3/ Távoltartási végzést indokolt esetben adnak, kikönyörögni nem lehet. Ha megkapta a végzést anyuka, azért ott másnak is kellett lennie.

4/ Szerintem elég tök..len gyereknek tűnik az elmondottakból a kérdés alanya, én el tudom képzelni, hogy anyuka nem azért mondta hogy lop, mert nem teszi , hanem azért mert lop.


5/ Mindig kettőn áll a vásár. Anyuka is biztos egy kretén, de ez a kérdésből egyértelműen nem derül ki. Panaszkodás hallatszik csak, és sugallatok ami által kérdező várja anyuka szidását, és a kérdés alanyának felelőssége alóli felmentését.

2013. szept. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

Ja, ennyi erővel miért ne menjen a kérdező eleve az utcára, növesszen szakállat?


Akkor lehetne neki mondani, hogy miért nem megy el dolgozni.

Ja, azért nem, mert kidobta az anyja és nem tudta fenntartani az albérletet.


ÉS??? MI LESZ.RJUK... ugye? gondolom ....

2013. szept. 24. 16:56
 39/44 anonim ***** válasza:
73%

Bármennyire is szeretnél mást hallani, nincs sok lehetőséged:

- ott maradsz és tűröd az egyetem végéig

- elmész dolgozni egyetem mellett

- átmész levelezőre és dolgozol

- betársulsz több egyetemista mellé társbérlőnek

2013. szept. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

Ott a pont, igen.

Ha tűröm, hogyan lehet szelidíteni a viszonyt?

2013. szept. 24. 17:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!