Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Összevesztem egy kicsit a...

Összevesztem egy kicsit a párommal ezért el akar költözni. Vinni akarja a hét hónapos lányunkat, mert szerinte felelőtlen anya vagyok. Mit tegyek, nem akarom őket elveszíteni?

Figyelt kérdés
A páromnak az előző házasságából vannak gyerekei és azon vesztünk össze, hogy folyton ott vannak nálunk és ott esznek. Nem sajnálom tőlük de nincs olyan sok pénzünk, hogy őket is tartsuk. Szerintetek kinek van igaza?
2013. okt. 2. 20:22
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
94%
Neki. Képzeld magadat az ő helyzetébe... neked lennének gyerekeid, és egy új párod, akitől szintén van egy.. erre ő beszólna, hogy azok a gyerekek, akik csak a tieid, miért esznek nálatok.
2013. okt. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
78%
Harom eves koraig nem vagy koteles kiadni a gyereket rendort hivhatsz! De amugy a parodnak van igaza! Nem zavar hogy azok is az o gyerekei?!
2013. okt. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
23%
Attól függ, hogy hány gyerek van, és mit jelent az pontosan, hogy folyton nálatok esznek. Minden nap ott ebédelnek?
2013. okt. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
55%

Konkrétan miket mondtál még?

Illetve azt is kifejtenéd ki csinál otthon mindent. Kaja, takarítás stb.

Szerintem beszéld meg a férjeddel, hogy el kellene osztani a munkát, most szültél nem olyan régen, kimerült lehet, főleg ha még plusz akárhány főre kell főznöd, takarítanod.

Kifejtenéd mit értesz az alatt, hogy sűrűn nálatok esznek? Anyagilag hogy álltok? Mennyi a bevételetek, kiadásotok stb.

2013. okt. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
60%

Biztos sokan írják majd, hogy tudnod kellett volna előre, hiszen gyerekes pasival kezdtél. De a saját kamasz tesóimról tudom, hogy embertelenül sokat esznek, tényleg jelentős összeg egy hónapban, ha mondjuk hetente 3-4 alkalommal nálatok ebédelnek. Szóval sokat árnyalja a kérdést, hogy mennyi gyerektartást fizettek, mekkorák egy gyerekek (mert nem hiszem, hogy 3-4 éves gyerekek bárkit is kennének a vagyonukból), mennyire terheli meg a költségvetéseteket stb.


Egyrészt a párodnak a saját gyerekei, akikről gondoskodnia kell, másrészt a ti közös gyereketek ugyanolyan fontos, és nem szenvedhet hiányt az ő kompenzálási kényszere miatt sem. A részletek nélkül nem lehet eldönteni, mi a helyzet nálatok, valóban olyan sokat jelent-e ez az összeg a költségvetésben, mennyire befolyásolja a közös gyerek sorsát ez a változás stb.


Mindenesetre ilyenen veszni hagyni egy házasságot ostobaság lenne. Ha szeretnéd őt visszacsalogatni, csak akkor hívd fel, ha lenyugodtál annyira, hogy összeszedd a gondolataid, ha már tudsz észérvekkel hatni rá. Amíg az érzéseid vezetnek, és félő, hogy indulatos veszekedés lesz belőle, inkább várj még a keresésével.

2013. okt. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
77%
A társadnak.
2013. okt. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
57%
Gyerekektől sajnálsz ételt, ráadásul a párod gyerekeitől. Ez nem "kicsit összevesztünk" kategória. Milyen apának tartanád, ha nem látná szívesen a saját gyerekeit????
2013. okt. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
48%
#5: embertelenül sokat eszik? Ne haragudj, de egy fejlődő szervezetnek (kamasz) tápanyag kell. Én is zabáltam 17-18 éves koromig. Ha jobban kivánom a kaját, két darab 45-ös pizzát még mindig simán bevágok "nekifutás" nélkül. Semmi nem látszik meg ezekből, 195 centihez vagyok 79 kiló
2013. okt. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
75%
Mindketten megéritek a pénzeteket. Te sajnálod az ételt a párod gyermekeitől, ő meg egy veszekedés miatt elvinné a 7 hónapos csecsemőt. Nem semmi család.
2013. okt. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
77%

2!

Baromságot írtál. Mindket szülőnek ugyanannyi joga van a gyerekhez, amig nincs gyermekelhelyezesi per es ilyen sincs, hogy X életkor alatt nem koteles kiadni.

2013. okt. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!