Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az miért jó a szüleimnek,...

Az miért jó a szüleimnek, hogy egész életemben elvették az önbizalmam (inkább csak Apu), ezért szociálisan 0 vagyok, alig merek emberek közé menni, nem beszélgetek senkivel? 21f

Figyelt kérdés
Aztán meg nem értik, hogy miért nem bírtam az egyetemet egy másik városban, és hogy miért nem vagyok képes dönteni a jövőmről, meg miért nem tudok egyedül menni sehova, miért nincsenek barátaim, stb... :/
2013. okt. 18. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Akkor elérkezett az idő, hogy talpra állj és önállósodj.
2013. okt. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó, igen, azon vagyok! De nem ez volt a kérdés!
2013. okt. 18. 23:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát nem jó nekik.. nevelési hibák sorozatát követhették el. Valószínű, nem akarták ezt. Tóth Árpád ezt írja Neked: nézz az égre, a csillagokra, a csillag bíztat:


Biztatgatott, csüggedőt,

Hű, szigorú fénye:

Ne félj öcsém, istennek

Kisebb teremtménye!

Fény vagy te is, lobogj hát,

Melegíts és égess,

Hinned kell, hogy a világ

Teveled is ékes! -

2013. okt. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%

"Az miért jó a szüleimnek, hogy egész életemben elvették az önbizalmam"


Senki nem vett el toled semmit. Az onbizalmadert meg kell dolgoznod. Amint onallo leszel, egybol lesz onbizalmad. Kitartas!

2013. okt. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
21 évesen másokat okolni a saját hiányosságunkért elég gyerekes hozzáállás. A változás rajtad áll, hogy a szüleid ilyenek meg olyanok voltak brühühü, elmegy egy pár évig tiniként, de aztán felnő az ember, és _felelős_ lesz a saját életéért. Ideje szembenézni a gyengeségeiddel és azokon dolgozni, nem másokat szidni, amiért 21 évesen sem vagy az, aki lenni akarsz. Rossz irányba tereled az energiád. A változásra összpontosíts és ne bűnbakot keress, mert sosem leszel olyan, amilyen lenni szeretnél, ha apád okolásával vagy elfoglalva és nem saját magaddal! N30
2013. okt. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jólvan már, nem hibáztatom őket meg semmi ilyesmi, azon vagyok, hogy változtassak!!!


Csak nem tudok semmi okot se, hogy nekik miért jó, hogy egy roncsot neveltek belőlem!

Miért lehet jó nekik?


(csak unatkozom és kiírtam ezt a kérdést)

2013. okt. 19. 11:00
 7/7 anonim ***** válasza:

rossz nevelési elvek miatt lehet- nem jó nekik.

Nos, unatkozom, ezért bővebben írok:


Az önbizalom alapja mi? Mikor fogok bízni valamiben/valakiben? Akkor ha ismerem. És minél jobban ismerem, annál jobban bízom benne. Tehát önismeretről van szó. Az önismeret mélységesen szolidáris a világismerettel és az Isten megismerésével. Nem érdeklenek a materialisták: erről az összefüggésről mindig mindenhol tudtak amióta világ a világ. (csak 6.lenin óta felejtették el)

Segít nekünk a művészet, a vallás.

A megismerés és kifejezés/alkotás - emberi mivoltunk alapja, ahogy a légzés!

Ismerd meg önmagad Gnóti széauton - ez áll a delphoi Apollón templom homlokzatán: Jósda: ballag arra a halandó: felnéz és ezt olvassa: Ismerd meg önmagad- és tudni fogod a jövőt. Vissza is fordulhat. A teljes felirat:


Ismerd meg magadat. Semmit sem túlságosan. Légy ura lelkednek. Kerüld az igazságtalanságot. Igazul tanúskodj. Keresd a hírt. Dicsérd az erényt. Cselekedj igazságosan. Szeresd barátaidat. Védekezz ellenségeid ellen. Gyűlöld a gőgöt. Beszélj tisztességesen. Könyörülj a segélykérőkön. Valósítsd meg célodat. Légy ura asszonyodnak. Senkit ne nézz le. Tiszteld a felsőbbséget. Hajolj meg az istenség előtt. Ne büszkélkedj erőddel. Gazdagodj igazságos úton.

2013. okt. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!