Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én miért csak használt dolgoka...

Én miért csak használt dolgokat kapok, míg az öcsém újakat?

Figyelt kérdés

Előre leírom, hogy apukám nagyon sokat keres.

Az öcsémnek évente megveszik a legjobb telefont, míg én a 18. szülinapomra kaptam egy 20.000 ft-os használt 2 éves telefont (a régi telefonom 6 éves volt, mert nekem minek új).

Az öcsém valami nagyon gyors számítógépet kapott tavaly, én meg egy használt laptopot, aminek hibás a monitora (néha teljesen zöld vagy piros..), nem működik az usb, 30 perc után kikapcsol, mert felmelegszik..

Az meg csak hab a tortán, hogy múlt héten a szülinapomkor kapott ő is valamit. Na de ő egy 60000 ft-os márkás órát kapott, pedig nem is neki volt szülinapja:(

Neki hetente adnak pénzt ruhára, cipőre, táskára, míg én kb fél évente megyek el turiba vásárolni, akkor is csak 5000 ftot kapok, és könyörögnöm kell érte!!


Nagyon elegem van, a szülinapos dolog nagyon betett.. Meggyűlöltem őket.. (amúgy a telefon alig működik, de "jó az neked, vagy nem??"...)


2013. okt. 30. 17:36
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Amúgy az öcsém egész nap csak a gépe előtt ül, bunkó a szüleimmel, mégis ő a kis kedvenc.. Mindig az van, amit ő akar, még azt is ő mondja meg, hogy mit rendeljenek NEKEM ebédre!!


Hiába lázadtam 2 évig, semmit sem értem el...

2013. okt. 30. 17:38
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Ülj le és kérdezd meg tőlük, hogy mi ennek az oka. De normálisan, ne úgy hogy "dikk má annak minek az a telefon"

Végén kiderül hogy zabi vagy.

2013. okt. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Képtelen a normális, emberi kommunikációra. Csak hétköznapi dolgokról beszélünk. Érzésekről és hasonlókról soha..
2013. okt. 30. 17:45
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

Azért ezek nem feltétlenül érzések. Mondd ezt: "Figyelj, anya/apa, valahogy észrevettem, hogy az öcsémre nagyjából 15x annyi pénzt költötök, mint rám. Ez egy kicsit zavar, mert sok ócska, használhatatlan cuccom van, míg ő feleslegesen kap luxus holmikat. Miért van ez?"


Sok családban sajnos úgy gondolkodnak, hogy a legidősebb gyerek legyen a felelősségteljes. Az idősebb gyerekre általában tényleg kevesebb jut emiatt, de hogy ennyivel... Vagy az is lehet a probléma oka, hogy nagyon hozzászoktál a dologhoz. Én is, mondjuk én középső gyerek vagyok. Mindig inkább a család érdekeit tartom szem előtt, sosem kérek semmit, pedig valószínű, hogy ugyanazokat a dolgokat ki tudnám harcolni, ha kinyitnám a szám.

2013. okt. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Az öcsé se nyitja ki a száját, egyikőnk sem követelőző.

Apa szerint tök jók azok, amiket kapok, legyen nekem elég az. Hiába mondom, hogy rossz, akkor kiakad, hogy hát ajándékra hogy mondhatok ilyet, stb.

2013. okt. 30. 17:52
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
csak akkor tudhatod meg ha rákérdezel.
2013. okt. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
53%
Miért nem válaszolsz arra, amiket írnak? Csak mondod tovább a saját hülyeségedet. Kérdezd meg a szüleidet, hogy miért van ez, amiket ide leírtál, ne azt kérdezd, hogy te miért rossz dolgokat kapsz, hanem, hogy a testvéred sokkal jobbakat, drágábbakat, hogy te csak használt cuccokat kapsz és, hogy még a saját születésnapodon is ő kap nagyobb ajándékot. Mondd meg, hogy ez nagyon rosszul esik neked és visszafordíthatatlan haragot indít el benned és kezded őket nagyon meggyűlölni. Nyisd ki a szád.
2013. okt. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tenném, hogy amint lehet elmennék otthonról, és többet vissza se néznék. Ha meg megöregszenek bedugnám őket valami nagyon gagyi öregek otthonába, ha meg panaszkodnak, mondanám hogy jól van ez nektek nem?
2013. okt. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Mondtam már és kiröhögtek.
2013. okt. 30. 17:59
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor valószínűleg rühellenek. Ha még ki is röhögtek... És akkor ez a válasz a kérdésedre.

18 vagy, néhány év alatt simán leléphetsz.

2013. okt. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!