Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A férjem szerint nem szólhatok...

A férjem szerint nem szólhatok bele a lányom "kapcsolatába". Szerintetek?

Figyelt kérdés

18 éves a lányom, most egy 23 éves fiúval van jóba.Az se tetszik, hogy 5 évvel idősebb a fiú, de azt főleg nem tudom elfogadni, hogy a férjem főnökének a fia.Egy gazdag, nagyképű gyerek, még rendes munkája sincs. Tudom, hogy csak kihasználja a lányomat és csak azért, mert az apjától kapja a férjem a fizetést ezt nem akarom hagyni.

Kislány még a lányunk, nem érti, hogy az ilyen focista kölyköknek nem a magunk fajta, szegény lányok kellenek.Akárhogy mondom, hogy ne találkozgasson vele nem hallgat rám.A férjem szerint az Ő dolga és ha majd pofára esik akkor, pofára esik. Ez butaság! Szegény teljesen bele van bolondúlva és nem érti meg, hogy ez nem így működik.

Attól, hogy nagykorú még hallgatnia kellene rám. Mit gondoltok?


2013. nov. 4. 14:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
93%
Azt, hogy a férjednek van igaza. A lányod elég idős ahhoz, hogy maga hozza meg a döntéseit, akkor is, ha az nem olyan döntés, ami neked tetszik! Tiszteld a magánéletét, és ne szólj bele az életébe! Ha hibát követ el, akkor hibát követ el. Az idő majd igazolja a dolgokat. Nem élheted helyette az életét, mert az nem élet, egyikőtöknek sem. Ha nem akarod elveszíteni a bizalmát és szeretnél jó édesanyja maradni, akkor ne szólj bele a magánéletébe, mert a szomorú igazság az, hogy semmi közöd hozzá! N30
2013. nov. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a férjednek van igaza. Tanácsot adhatsz, amennyiben kér a lányod, véleményed lehet és kulturáltan, egyszer el is mondhatod, de ha lovagolsz rajta és beleszólsz, csak a lányodat fogod elidegeníteni magadtól.


18 évesen te hallgattál volna édesanyádra szívügyekben?

2013. nov. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
85%

A világ nem így működik, te is tudod.

A lányodnak meg kell élnie ezeket a dolgokat. Igen, valószínűleg te látod jól a dolgokat (bár tévedhetsz), de a tiltással csak a lányodat fogod elmarni.

2013. nov. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
88%
A férjednek igaza van. Nem szólhatsz bele kivel jár. Tanácsot adhatsz, ő pedig majd eldönti, hogy megfogadja-e vagy sem. Nem élheted te az ő életét.
2013. nov. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
83%

A férjednek van igaza!

5 év korkülönbség semmi. Köztünk több mint 10 van a férjemmel. "ilyen focista kölyköknek nem a magunk fajta, szegény lányok kellenek" ez pedig úgy hülyeség ahogy van. Nem lehet beskatulyázni az embereket, bárki lehet szerelmes bárkibe. Ha pedig pofára esik, akkor majd tanul belőle. Nem szabad ennyire félteni.

2013. nov. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
86%
A férjednek van igaza. Azon kívül tele vagy előítéletekkel. Honnan tudod, hogy nem szereti ténylegesen a lányod?
2013. nov. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
85%
Tény, hogy a lány nem fog hallgatni rád, mert elvakítja a "szerelem". Ha mindig piszkálod a dologgal, akkor csak azt éred el, hogy elüldözöd otthonról, és annál jobban fog menni a srác után. Ilyenkor sajnos nem érnek semmit a józan érvek. De az is tény, hogy bár nagykorú, kerülhet ezáltal a kapcsolat által olyan helyzetbe, amikor csak a szüleire számíthat...
2013. nov. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
85%

Férjednek van igaza. A lányod éli a saját kis életét, lehet, hogy hibázik, de majd tanul belőle. A legrosszabb, ami történhet vele ebben a szituban, az egy szerelmi csalódás... Ugyan már, nem nagy dolog.

Persze elmondhatod neki, hogy te mit gondolsz erről, de a döntését nem befolyásolhatod, azokat neki kell meghoznia.

2013. nov. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 A kérdező kommentje:

18 évesen tudtam hol a helyem. Ha édesanyám azt mondta "bemész a kisszobába" akkor fogtam magam és bementem.

Ha elég idős lenne nem hagyná, hogy kihasználják.Mivan ha teherbe esik? Majd ez a gazdag labda kergető felfogja nevelni?! Nem! Mint sok más gondatlan szülő én leszek a lányom mellett! Majd emiatt a kis kaland miatt szépen a munkáját is elveszti a férjem.

2013. nov. 4. 14:30
 10/79 anonim ***** válasza:
87%

"nem érti, hogy az ilyen focista kölyköknek nem a magunk fajta, szegény lányok kellenek"


Azért, mert te nem tudtál kitörni az életbe ne ragaszd át ezt a negatív attitűdöt a lányodra. Ha rosszul választott majd pofára esik, ez így működik, ez az élet rendje. Had járja a maga útját. Pláne, hogy nem is biztos, hogy az olyan rossz. Attól, hogy a gyerek apja tehetős és a srác meg focista... ebből még az él világon semmi sem következik. Ismered egyáltalán azt a srácot annál jobban, mint, hogy a "főnök kölyke"?

2013. nov. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!