Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak jövőre lesz a szalagavató...

Csak jövőre lesz a szalagavatóm, de már összevesztünk rajta anyámmal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jövőre lesz a szalagavatóm, és anyám kérdezett néhány dolgot, hogy mit hogy akarok majd. Pl. ruha cipő ilyesmik. De aztán mondtam, hogy csak ő, a nagyanyám és a barátom családja lesz meghívva (mert a barátommal fogok táncolni). És anyám kiakadt hogy nem akarom meghívni a húgom. Nem tudom miért csodálkozik ezen, amikor nagyon utáljuk egymást. Nem akarom hogy ott legyen, és nem is lesz ott, mert nem kap majd meghívót, és anélkül nem jöhet majd.

Nem értem miért kell ezen kiakadni. Nem szeretem, és nem akarom hogy ott legyen.


Idegesít hogy már most veszekedés van emiatt, amikor még csak egy év múlva lesz.

Mit tegyek?


17/L



2013. nov. 18. 14:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Probálj egy picit már felnöni ezalatt az év alatt.
2013. nov. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ennek mi köze ehhez?
2013. nov. 18. 14:22
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Én csak azt nem értem, hogy ha a barátoddal táncolsz (ezek szerint ő is a suliba jár) akkor miért nem ő hívja meg a saját szüleit??

Egyébként én is nagy bunkósságnak tartom, hogy pont a testvéredet nem akarod meghívni..

Tudod a barátod lehet X idő múlva már sehol nem lesz, de a családod, testvéred ott lesz mindig..

Az is lehet, hogy most még tinédzserként utáljátok egymást, de ha majd felnőttek lesztek sokkal erősebb is lehet a kapcsolatotok..

Tudom miről beszélek, mert 17 évesen állandóan verekedtünk a nővéremmel, de mi meghívtuk egymást egy fontos eseményre. Ma meg 40 évesen nincs hét, hogy ne hívnánk egymást, hogy minden rendben van-e a másik..

Szerintem a húgodat meg kéne hívni, mégiscsak ő a családod tagja.

2013. nov. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne provokáld ki a veszekedést, ezt a legjobb indulattal írom. Mert most ezt történt. Szerinted anyukád hogy érzi magát attól, hogy a gyerekei, a vérei utálják egymást?

Közben megértelek téged is, mert nekem is van kisebb tesóm, és én is "utáltam" amikor annyi idős voltam, mint te, de hidd el, ez megváltozik idővel.

Egyelőre ne csinálj semmit. Majd jövőre meglátod.

Egyébként hány éves a hugod és miért utáljátok egymást?

25N

2013. nov. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

Támogatom az első válaszoló tanácsát.

17 évesen ennyire gyereknek lenni... Mint egy 12 éves hisztis liba.

2013. nov. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinálj? Talán próbálj meg kicsit érettebben gondolkodni.

17 évesen te se vagy még túl érett, a húgod meg nyilván még ennyire sem az. Mit gondolsz, ront vagy javít a kapcsolatotokon, ha nem hívod meg őt?

Te vagy az idősebb, próbáld meg okosan kezelni a helyzetet, és lehet, hogy ő pontosan tudja, hogy nem akarod ott látni, de teszel felé egy gesztust, ő pedig értékeli és javul a kapcsolatotok.

2013. nov. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

A barátom másik suliba jár, de mivel kevesebb fiú jár az osztályba mint lány, ezért néhány lánynak külsőst kell hívnia, hogy legyen kivel táncolnia.

Azért utáljuk egymást mert teljesen különböző személyiségünk van, és állandóan bunkózik, hisztizik, piszkálódik, bőg stb. Olyan mintha 12 éves lenne, pedig 15, és állítólag ő már olyan "érett felnőtt" hogy az is meg van engedve neki, hogy szexeljen (amivel én teljesen nem értek egyet. 14-15 évesen szexelni...).

Anyám meg már megszokhatta volna már hogy ez van, mert soha nem szerettük egymást. Elhiszem hogy rosszul esik neki, de egyikünk sem tud vagy akar ezen változtatni.

Ja és a "családom" soha nem volt ott nekem. Két ember van akire számíthatok, és az a barátom és a legjobb barátnőm. Ők voltak azok, akik segítettek nekem mindig, még akkor is amikor majdnem öngyilkos lettem, vagy amikor annyira sírtam, hogy levegőt se kaptam. Velük voltam boldog, és nem a "családommal".


Nem értem, hogy emiatt miért vagyok gyerekes. Ez az én szalagavatóm lesz, szeretném ha minden úgy lenne ahogy szeretném. Nincs szükségem arra, hogy a húgom a gonoszságával és az utálatával elrontsa azt a napot is.

2013. nov. 18. 14:33
 8/20 anonim ***** válasza:
54%
Idióta vagy, ha a tesódat kizárod ebből. Hisztis, bosszúálló, rossz lelkű idióta.
2013. nov. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%
Tudod, a szalagavató kicsit azt is jelzi, hamarosan önálló felnőtt életed lehet. Fel kéne nőnöd a feladathoz. 15 évesen ez a viselkedés a tesódtól valahol még érthető, tőled annyira már nem. Szóval amíg nem vagy nála jobb, ne szóld le.
2013. nov. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Komolyan nem értem, hogy miért szól le mindenki. Annyi az egész, hogy van egy személy, akit nem kedvelek, és ezért nem akarom meghívni egy számomra fontos eseményre. Ez szerintem érthető. Nem tudom miért kell ennyire leszólni engem emiatt. Nagyon rosszul esik.
2013. nov. 18. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!