Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anya sose...

Mit tegyek, ha anya sose hiszi el ha reggel rosszul vagyok?

Figyelt kérdés
Volt egy olyan idoszakom amikor utaltam suliba jarni es reggel sokszor azt hazudtam anyanak, hogy faj a hasam, hogy ne kelljen mennem. De ez mar kb. 5 evvel ezelott. Aztan ennek az egesznek vege lett es azota egyetlen egyszer volt ilyen reggel, amikor osszeszedtem egy virust anya nem hitte el csak azutan mikor mar hanytam a suliba, akkor is elzavart. Ez volt tavaly. Ma reggel ment a hasam meg nagyon fajt es elkuldott suliba, mert szerinte kamuzok. A suliba kb. 5 percenkent rohangaltam a wcre mondhatom nagyon jo volt es enni se tudtam, mert semmit nem kivanok. Anya reggel ordibalt egy sor, hogy pszichiaterhez fog vinni. ( aminek orulnek is, mert panikbeteg vagyok es ramferne, de ezt se erti meg) meg, hogy nem vagyok normalis es legszivesebben megfolytogatna. Most hazajottem bejottem a szobaba, jott ide jopofizni, kb. Semmire nem is valaszoltam neki, majd megkerdezte, hogy mi bajom?! Na mondom nagyon nehez lehet kitalalni... Egesz nap f*stam. Es akkor most itt mondja, hogy csak az agyammal van baj mert nem akarok suliba jarni stbstb..A panikbetegsegem sose a gyomromra megy ra, inkabb szedulok meg ilyenek es szerintem ez valami virus mert sokaknak van ilyen bajuk most. Es mondom az 5 ev alatt egy a MASODIK ilyen. Az, hogy elotte mi volt az mas...akkor kb. Minden nap csinaltam. Tudhatna anya, hogy nem arrol van szo. De most bemesel mindent, hogy iskolaundorom van, meg biztos kikozositenek, meg nem akaroktanulni vagy biztos nem keszultem valami dolgozatra. Hozzatennem iden meg nem is hianyoztam. Mit tegyek?
2013. nov. 18. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
ezért ne kiálts farkast, ha nincs a közelben. szívás.
2013. nov. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Máskor ha ilyen van hívd be a wc be , azután csak elhiszi.
2013. nov. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De nem, mert ha valakinek tenyleg iskolaundora van, vagy stresstel amiatt, hogy suliba kell menni akkor annak is mehet a hasa
2013. nov. 18. 15:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgy látszik rájött, hogy akkor régebben csak hazudtad a rosszullétet és most már semmit nem hisz neked.Azért tőle is túlzás ez a viselkedés.Nem vagy már kisgyerek el tudsz menni orvoshoz bármikor, ha rosszul vagy, nem?A gyógyszereidet meg köteles elvileg kiváltani.Az orvos ad igazolást is és kiír, ha kell.Az orvos ha azt mondja maradj otthon, akkor rá kell hallgatnod.Anyád meg az orvosnak reklamáljon, ha nem hisz el valamit.Majd ott megkapja a magáét ő is.
2013. nov. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem mondd már meg neki, hogy ha így gondolkozik, akkor még a hulládat is be fogja rángatni a suliba, ha belehaltál, mert biztos csak szimulálsz... És ezt nem ellened mondom, hanem ellene. Komolyan, az ilyenre nem lehet gyereket bízni... Bár tényleg nem kellett volna kamuzni, de 5 év után ez már elég abnormális felfogás a részéről...

Am az előző jól írta, mutasd már meg neki, hogy mi van a wc-ben!

2013. nov. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
így járnak a hazugok
2013. nov. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy pánikbeteg vagy, ha még orvoshoz sem mész? Nem kell hozzá anyuci. Ha meg fosol, elmész ugyanúgy orvoshoz, az kiír és hazamész. Ennyi.
2013. nov. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha legközelenn megkérdezi mi bajod, ne azt mondd, hogy: "Szerinted", hanem mondd el neki, hogy: "Anya, tudom, hogy 5 éve sokat hazudtam és tényleg sajnálom, de azóta megnőttem.. Stresszelek az iskolától, igazad van, de most tényleg nem attól érzem rosszul magam, hanem azért mert megy a hasam, egész nap rosszul voltam.. Kérdezd meg nyugodtan az iskola orvost vagy a tanárokat.. Szeretném, ha váltanál ki nekem gyógyszert vagy adnál ötletet hogyan lehetnék jobban.. "
2013. nov. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

17:16

Egy ilyen tipusú anya az érveket az soha nem fogja megérteni.Ennek aztán mondhatja a gyereke, ha négykézláb mászna a rosszulléttől, azt se hinné az anyja.Mert ilyen.Egyedül kell orvoshoz mennie, ez van.Ja és anyukára is ráférne egy 'áter.

2013. nov. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!