Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy ha egyedül...

Miért van az, hogy ha egyedül vagyok itthon minden megcsinálok magamtól, de a a szüleim itt vannak akkor semmit nem csinálok meg csak lustulok?

Figyelt kérdés
Ha megkérnek valamire is visszautasítom mert önbizalom hiányos vagyok ,ha eddig megcsináltam nekik valamit akkor nem kaptam pozitív érzést utána miattuk. Viszont egyedül minden megcsinálok, mosogatás, törölgetés, főzés ...
2013. dec. 23. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Azért mert ha van aki megcsinálja helyetted, akkor te minek csinálnád meg? A lusta emberek így gondolkodnak. Egyébként hány éves vagy, hogy önbizalomhiánnyal takarózol és visszajelzések kellenek neked...?
2013. dec. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hááát... Én is inkább megvárom ,amíg nincsenek itthon. Mondjuk holnap is a fa befaragását: egyszerűen annyiszor beleszólnak, hogy roppant idegesítő, így megvárom amíg valami más dolguk lesz.

De ugyanez volt amikor szalagparkettát raktam le, autót szereltem, öntapadós tapétát ragasztottam, zárat vagy csaptelepet cseréltem.

Ezért ha egyedül vagyok itthon, akkor gyorsan nekiállok valaminek, hogy meglegyen mire hazaérnek.

2013. dec. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
tisztára mint én. és mindig ebből van a veszekedés itthon, hogy én mindent elvárok, de nem csinálok semmit cserébe:/ pedig tudom, hogy kéne, de ha itthon vannak, egyszerűen nem visz rá a lélek h csináljak bármit is. fogalmam sincs miért van ez, de "megnyugtat" h nem csak én vagyok ilyen.
2013. dec. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezért nem csinálok semmit szívesen, amikor itthon vannak. Anyám mindenbe beleszól, öt percenként belemagyaráz abba, amit csinálok és ez rohadt idegesítő.
2013. dec. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is csak akkor szeretem megcsinálni a házimunkát, amikor egyedül vagyok otthon, de ennek az az oka, hogy amikor itt van mindenki, mindig láb alatt vannak és 5 percenként kezdhetném előlről az egészet.
2013. dec. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok. 120 négyzetméteres házban élek a szüleimmel. Ha nincsenek itthon képes vagyok fél nap alatt fényesre suvickolni a lakást. Sosem kapok érte egy köszit sem, max annyit, hogy "de jó". Nem várom el, hiszen fiatal felnőtt fejjel itthon élek, alap hogy besegítek a házimunkában, de azért egy icipici elismerés jól esne. Mindegy.

Ami jobban idegesít az az, hogyha itthon van mindenki és csinálom, akkor csak jön, hogy még ezt is csináld meg, meg azt is és így már nem saját belső késztetésként jön, hogy szeretném megcsinálni, hogy segítsek, hanem ki lett adva parancsba és meg kell csinálnom, ha törik ha szakad. Össz-vissz ennyi a különbség nálam, amiért jobban szeretem egyedül.

2013. dec. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Megválaszoltad a kérdésed. Magadnak megcsinálod, mert tetszik. Nekik nem, mert úgysem köszönik meg. Van benne logika:) ilyen vagyok én is, ha valaki itthon van, utálok takaritani!
2013. dec. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Elsőt kivéve igen valóban én így vagyok vele ahogy leírjátok, tényleg semmi kedvem sincs olyankor, pedig ha elmennek akkor mindent megcsinálok és gyorsabban is mint amikor kényszerítenek amúgy 18
2013. dec. 24. 08:30
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így voltam világ életemben. Már 14 évesen tudtam főzni, mert a mamám megtanított, (szerettem is), de amint anyu betette a lábát a konyhába, 2 perc után ment a vita, hogy miért abban a lábosban főzöm, miért olyan sorrendben csinálok a dolgokat, miért oda teszem...stb.

5 perc se kellett, hogy összevesszünk és otthagyjam. Aztán csodálkozott, hogy miért nem segítek.

Már felnőttként mondtam, hogy segítek neki kitakarítani a lakást, azzal a feltétellel, hogy becsukom a szobaajtót, hagy a saját ütemtervem és szokásaim szerint dolgozni, és a végén örül az eredménynek. Két percig nem bírta ki, hogy ne kössön bele valamibve, így megmondtam, hogy akkor csinálja ahogy jónak látja.


Kicsit továbblépve ezzel az volt a baj, hogy eljutottam odáig, hogy mások előtt nem szerettem semmit csinálni, mert bennem volt a tudat, hogy úgysem csinálom jól, és szinte azt vártam, mikor szól rám valaki, hogy nem úgy kell. Tényleg elég önbizalom romboló. Mostanra sokat javult a helyzet, bár még nem tökéletes.


30/L

2013. dec. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedved utolsó én is így vagyok vele, azzal a külömbséggel, hogy még főzni se tanítottak meg lány létemre. Megkértem anyámat hagy csinálhassak életem első házi kiflijét meg karácsony estére erre ő neki arra nincs ideje, mondom neki de én csinálnám erre ő nem adja oda a sütőt. Szóval eddig tetszett a főzés meg érdekelt. De az első saját magam álltal elkészített kajára is negatív visszhangot kaptam.
2013. dec. 24. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!