Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki veszett még össze a családj...

Ki veszett még össze a családjával fadíszítés miatt?

Figyelt kérdés
Én azon balhéztam anyámmal, hogy volt egy rakás rohadt szaloncukor, amiket kidobtam a kukába, pedig ő azzal akart díszíteni. De már vagy 5 évesek voltak:D Én meg úgy díszítettem fel a fát, hogy pár szaloncukrot teljesen átdöftem a kapoccsal, bele a közepébe:D

2013. dec. 24. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Én, de csak futólag. Ugyanis az lett volna a munkabeosztás, hogy egyikünk főz, a másikunk karácsonyfát díszít. A férjem főzni nem tud, karácsonyfát díszíteni meg utál. Ebből lett egy kis vita. :D
2013. dec. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor a férjed csak ült feltett lábakkal és bámulta a tévét?
2013. dec. 24. 18:50
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi a barátommal :)

Ez az első közös karácsonyunk kettesben 3 éve vagyunk együtt eddig mindig külön töltöttük a szentestét, aztán egyik nap nálunk másik nap pedig náluk voltunk. Most ez az első szent esténk amit közösen tartunk mivel már össze költöztünk :)

Életünk első karácsonyfa díszítését tegnap este tettük meg pontosan azért hogy együtt csinálhassuk. Nem voltak nagy viták de amikor a párom elkezdett az égősorral szöszölni hát azon ordibáltunk.

A barátoméknál egész végig plafonig érő karácsonyfa volt és ő megmondta hogy új hagyományokat akar ha már mi nekünk is lesz gyerekünk de a plafonig érő fát azt mindenképp tovább akarja hozni.

Mivel a barátom másodállásban erdészeknél dolgozik és szoktak árulni fenyőfákat így tudott szerezni egy nekünk valót, így ezzel nem volt gond. A barátomnak egy mániája van legyen rajta sok dísz és vegyesen, először is 3 sor izzót akart rátenni amit még tűrtem, de amikor rádobta az összes díszt hát attól kész voltam. A szaloncukrokat is úgy kötözte meg hogy majdnem lefőttem miatta, fogott egy madzagot egyik oldalra kettő másik oldalra kettő és feldobta a fára. Igaz apjától tanulta :)

Amúgy szép lett a fa szép színes díszekkel teli, végül is megtudtunk egyezni. De én a családomtól kaptam egy csúcsdíszt egy régi hagyományosat. A barátom meg szerzett csillagot a fa tetejére és azon balhéztunk össze hogy akkor melyiket tegyük fel. Amikor eldöntöttük hogy csillag lesz akkor meg azon hogy kirakja fel.

De végül megegyeztünk abba hogy tegyük fel együtt. Már a létrán alapból szépen néztünk ki, én karom nem ért el odáig mert elég picike vagyok :3 a párom meg elég nagydarab a nagy hasa miatt majdnem le estem a létráról, de megfogott de utána meg majdnem eldőltünk létrával együtt. ezek amolyan játékos viták voltak inkább, bár volt itt komolyabb ordibálás is, e a végén amikor végeztünk jól összebújtunk és én legalább is könnyes szemmel csodáltam az első közös karácsonyfánkat :)

A mai napon kettesben ünnepeltük, megbeszéltük hogy nem visszük túlzásba az ünnepi ebédet mert a párom éppen fogyni akar meg hát amúgy sem leszünk itthon 3 napig, de azért igyekeztünk olyat főzni ami mindkettőnk családjánál a hagyományok közé tartozik. Na a halászlénél picit összevesztünk. meg amikor a sajtos rudakat csináltam, hát azon is szépen összekaptunk. de így délután 4 óra körül már minden jó volt, romantikáztunk 5 kor megajándékoztuk egymást, aztán jó szorosan egymáshoz bújtunk, TV-t kikapcsoltuk lámpát le és csak a karácsonyfánk fényét csodáltuk. Barátom el is aludt XP Én meg itt unatkozok :)

De szép az első közös szentesténk, mindig is erre vártam. :) Jövőre remélem már hármasba fogjuk tölteni :)

2013. dec. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2-es, nem, mondtam neki, hogy akkor menjen be duzzogni, majd én karácsonyozok egyedül. Kb. 10 percig bírta. :D
2013. dec. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdezi, 5 év munkájának a gyümölcse volt, mire elértem, hogy ne legyen szaloncukor a fán... :D Átérzem a problémád. Nálunk amúgy új szaloncukorból volt a dísz és állandóan tele volt a kezem sebekkel, mivel azzal a fém izével nekem kellett csavargatnom meg tűzögetnem :D. 1 éve elértem, hogy ne legyen a fán, idén már a lakásban sem volt, szóval kitartás... :D
2013. dec. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5 Én szeretem a szaloncukrot, elvoltam vele, csak anyámnak nincs túl sok humorérzéke:D
2013. dec. 24. 22:13
 7/10 Amado atya ***** válasza:

Eleve ott kezdődött a vita, hogy a család akart karácsonyfát, én nem.

Ugyanis utálok két-három nap múlva bokáig járni a tűlevélben, meg arra ébredni, hogy a macskák pilinckáznak a díszekkel.

Én győztem, nem lett fa. Lett helyette fenyőág-csokor, feldíszítve, pár gyertyával, apró gömbökkel, némi girlanddal egy vesszőkosárban a dohányzóasztalon. Az ünnep jellegét ez is szimbolizálja.

2013. dec. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. De... már megint duzmaszkodik valamiért. Az okot nem tudom, nem mondja. Komolyan, ha lenne pálinkám, már nem lenne. :D No, nem baj, hátha holnapra kicsit nyugisabb lesz a hangulat (imádkozós szmájli) :)
2013. dec. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk fa sincs... :D
2013. dec. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nálunk tegnap este már jó volt a hangulat. Inkább ma volt hisztis, mert megyünk a rokonokhoz és ilyenkor mindenki ideges. De ez olyan ciki... a karácsonynak pont arról kéne szólnia, hogy jól érezzük magunkat, ehhez képest meg olyan erőltetett az egész és egy nagy összeveszés lesz az egész ünnepből, ami még cikibb, mert milyen dolog ez már, hogy ott balhézik mindenki, közben ott villog mellettünk a karácsonyfa...olyan abszurd.
2013. dec. 25. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!