Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak nálunk ilyen szar a...

Csak nálunk ilyen szar a karácsony is?

Figyelt kérdés

Anyám mindenkivel ordibál, a konyhába egész nap nem engedett be minket, mert főzött, de közbe szidott is minket, hogy miért nem mentünk segíteni...persze mikor segíteni akartunk, már el voltunk küldve a p.csába, hogy nem fér el tőlünk. Apám meg tesómék esznek, de én még abból is kimaradok, mert igaz, hogy évek óta ezt mondom anyáméknak, hogy nem szeretem sem a rántott húst, sem a halat, de csak azért is mit csinált? Rántott húst meg rácpontyot. És ezeken kívül nincs semmi más főtt étel itthon, hogy azt egyek, szóval..Ajándékot anyámék egyáltalán nem is vettek, csak húgom mondott el annyit, hogy nővéremmel vettek valami ruhadarabot, ami fekete...már jól kezdődik, amúgy is utálom a feketét...Kb. minden ruhám fekete, mert anyám már egy sima kék ruhára is olyanokat mond, hogy milyen undorító, meg ki fognak benne röhögni, szóval csak fekete meg szürke ruháim vannak..

Csak nálunk ilyen gáz a hangulat?


2013. dec. 24. 19:40
 1/8 anonim válasza:
26%
Azért ha nem szereted még ehetnél belőle legalább karácsonyra. Lepd meg anyudat hogy eszel a moslákjából és megdícséred, mint a reklámba dícséretképpen mondod, hogy kérek még :).
2013. dec. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valahogy a legtöbb háziasszonynál decemberben beindul egy folyamat. Nagytakarítás, aztán bevásárlás kimerülésig. lehetőleg 3x-os mennyiségben. 24-én estére meg csak és kizárólag aznap lehet megfőzni a "karácsonyi étket". Mire elérkezik az este, kivan merülve mindenki, aki megjárja ezt az utat.

Nem lehet ellene tenni szinte semmit. Van, aki lazább, az nem görcsöl ennyire. Ezt sajnos tudatosan nehéz megváltoztatni.

2013. dec. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Majd ha 1x végigcsinálsz egy karácsonyi főzést, nagytakarítást, bevásárlást akkor majd rájössz mien idegtépő is ez. Én is mindig kikészülök a végére mert egyszerűen kevés az idő, senki nem segít és millió dolgot kell egyszerre csinálni. Én sem értettem sose fiatalkoromban, hogy miért idegbeteg anyám karácsonykor, de már tudom :)
2013. dec. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem. Nálunk dettó. Boldog karácsonyt sem kívántak, az egyik családtagom konkrétan rám sem nézett szinte. Mikor odaadtam a barátom ajándékát, elhúzta a száját, meg plafont nézte... no comment, de azt hittem, elbőgöm magam miatta.
2013. dec. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Kibírjatnád évente egyszer és megehetnéd...

2. Nálunk évek óta nics úgy ajándék mint másoknál. Mi egybe kapjuk a szüli és névnapunkkal.

3. Légyy türelmesebb. Te nem csináltál végig még olyat, hogy egésznap takarítasz, főzöl stb. Ha már egésznap ezt csinálja ilyenkor ezt tényleg megtehetnéd legalább ilyenkor.



És az enyémnél egyáltalán nem rosszabb a karácsonyod.

2013. dec. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

22:38 sajnálom, elég rosszul eshetett :((

10:17 honnan tudod, hogy évente ez az egyetlen ilyen alkalom? kb. mindig csak olyan kaját csinálnak, amit én vagy nem szeretek, vagy allergiás vagyok rá, legalább ilyenkor csinálhatna olyat is, amit én is ehetek...amúgy csak szólok, ez nem egy verseny, hogy most kinek a legrosszabb és kit kell leginkább sajnálni..

2013. dec. 25. 11:19
 7/8 KasumiHayate válasza:
Sajnálom,hogy így alakult a karácsony. Szerintem próbálj beszélni erről anyuddal. Arról,hogy úgy érzed,hogy ilyenkor a te véleményed annyira nem számít,de ne konkrétan ezt mondd hanem hogy a kajába mi esett rosszul(bocs nekem aht hisszú volt leírni xd) és az ajándék mg nem tudhatod,hogy mi3rt volt így.A ruhákról is beszélj vele,de tisztelettuóan. Remélem megoldódik.
2013. dec. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. dec. 31. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!