Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meghalt az apám. Ilyen előzmén...

Meghalt az apám. Ilyen előzmények után elmenjek a temetésére?

Figyelt kérdés

Vegyes érzések kavarognak bennem - már 10 éve nem tartjuk a kapcsolatot, 4 éve semmit nem hallottam felőle, de mégiscsak az apám volt, és kiskoromból vannak szép emlékeim róla.


5 éves koromig (számomra)minden rendben volt a családunkban, anyával-apával együtt laktunk, apa gyakran vitt oviba, mondott nekem meséket, kijártunk a tóhoz horgászni, stb. Mint bármelyik normális apa-gyerek kapcsolatban. Anyukámat már ekkor is bántotta,és ivott, nagyon sokat veszekedtek, de erről én akkor még nem tudtam. Visszatekintve persze sok fura dolog volt, pl. hiába éltünk együtt,négyesben semmi közös programunk nem volt - vagy apával mentem valahova, vagy anyával.

5 éves korom után kezdődtek (számomra is) a bajok. Egyre durvább volt velem, az utcán rángatott (ha nem mentem elég gyorsan), néha megütött, sokszor volt hogy suliba nem jött értem , és akkor már az otthoni veszekedéseket is hallottam. 8 éves volt mire anya kirakta, addigra már erős alkoholista volt és én féltem tőle. Ha olyan kedve volt, nagyon kedves volt, ha olyan, akkor meg ok nélkül megpofozott. Anyát verte, de anya sokáig nem mert lépni mert nem voltunk olyan anyagi helyzetben. Végül elköltöztünk albérletbe, de hétvégeken találkoznom kellett vele. Egyszer anya előbb el akart hozni láthatásról, erre apám a szemem láttára megverte. 11 éves voltam. Utána kb. egy évig nem találkoztunk, de szülinapra, karácsonyra küldött nekem ajándékot. 13 éves voltam, mikor megjelent, sírva kérte, hogy hadd tartsa velem a kapcsolatot, megváltozott, stb. Megint elkezdtem nála tölteni a hétvégéket, kb 3 hónap múlva úgy megütött hogy eltörött az orrom.

Onnantól nem tartjuk a kapcsolatot, 4 éve hallottam, hogy 6 hónapnyi börtönt kapott, mert verekedéskor súlyos sérülést okozott egy nőnek.

Most meghalt. Szerintetek ezek után "illik" elmennem a temetésére?


23/L


2014. jan. 18. 14:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%
Illik! Ez az utolsó lehetőség, hogy "találkozz" vele. Ne múlaszd el!
2014. jan. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
39%
Menj el,mi bajod lehet.Nem lesz később lelki ismeret furdalásod.ha azt írtad volna soha nem törödött veled,akkor azt mondanám ne menj el.dD voltak közös emlékeitek,ha néha rosszak is.Részvétem.
2014. jan. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
52%
Menj el,mert később viszont lelkiismeret furdalásod lesz miatta. Túl esel rajta és talán meg is tudsz neki bocsátani..
2014. jan. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, ez nem "illik" vagy "nem illik" kérdése, hanem kizárólag a Te személyes döntésed, ha úgy látod jónak elmész, ha úgy, nem mész el, ha úgy, később mész ki egyedül a sírjához.
2014. jan. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

Ha elmész rosszat nem teszel. Ha nem mész,bánthat a lelkiismereted és bizony temetése egyszer lesz,bepótolni nem fogod tudni. Memj el,búcsúzz el tőle és próbálj megbocsájtani,ezzel később neked leszkönnyebb az életed. Próbáld a szép emlékeket megőrizni belőle.

És részvétem!

2014. jan. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
31%
Hogy fordulhat meg ilyen a fejedben? Attól mert nem a legjobban bánt veled, attól még ugyan úgy az apád marad.. Menj el, mert ha nem mész akkor egész életedben bánni fogod.
2014. jan. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Én elmennék és amikor már nincs ott senki, elmondanám a porhüvelyének a sérelmeimet és ezzel megpróbálnék túllépni rajtuk, megbocsájtani.
2014. jan. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%
Én nem mennék el, ha apám többször megvert volna és eltörte volna az orromat. Mondom ezt anank ellenére, hogy apám alkoholista volt... de bántani nem bántott senkit. De ha van benned megbocsátás, akkor menj el. Nálam nem lenne ilyen történetre. Lehet lepontozni.
2014. jan. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
44%
Igen, menj el. Add meg a végső tisztességet neki.
2014. jan. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem illem kérdése, te döntöd el. Én elmennék. Ha vegyesek az érzéseid, tehát felmerült benned, hogy elmész, akkor azt ajánlom, hogy menj el, nehogy később megbánd.
2014. jan. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!