Beleszóljak? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám rezsit (fűtés, gáz) 1,5 éve egyáltalán nem fizetett, kiderült, hogy akkora adóssága van, hogy ha hamarosan nem fizeti ki, megduplázzák, utána meg megy a lakás...

Több bevételük és kevesebb kiadásuk van, mint nekem és a páromnak. Egyszerűen nem bírom felfogni, hogy lehet ennyire felelőtlen valaki. Régebb az ilyen emberekről gondoltam, hogy tongyók, buták "meg is érdemlik a sorsukat"...Most meg az anyámról van szó :(


Egyébként a nagytatám kifizette az adósság 80%-át a tegnap. Abból a pénzből, amit egész életében spórolt, "hogy majd jó lesz valamire". Szinte sírva hívott fel, hogy elmondja...Lehúzta a wc-n azt a pénzt, amit évtizedek óta spórolgatott, hogy a leánya ne adósodjon el. Rossz látni mennyire fájt neki, nem is a pénz, hanem egyáltalán az, hogy anyám ennyire nemtörődöm lett...

Mikor megkérdeztem, mit szólt anyám a dologhoz, szembesítéskor (hogy miért nem fizetett ennyi időn keresztül) mondott egy köszönömöt és tovább állt...


Közben kiderült, hogy egyéb tartozásuk is van, mely szintén halmozódik. Meddig mehet ez tovább? Mikortól van az a pont, amikor megmondhatom a véleményemet?

Nagyot csalódtam...


2014. jan. 29. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ismerős a szitu. Anyám is ilyen.
2014. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Most van az a pont.
2014. jan. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
A véleményedet szerintem nyugodtan megmondhatod, legfeljebb lesz egy jó nagy balhé, de jó esetben kicsit elgondolkodik rajta.
2014. jan. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Elérkezett a pont, amikor elmondhatod, és el is kell mondanod a véleményedet.

Nagytatának elúszott a pénze, mi lesz, ha beteg, ápolásra szoruló lesz?

Anyádat kirakják, hová költözik? Hozzád? Tatához? Híd alá?

Tedd fel neki ezeket a kérdéseket, és várd meg a választ.

De nem normális dolog így, a majdcsaklesz valahogy élni,és a mások pénztárcájára számítani.

Mond el, addig amíg a Tata, és a Te életedet is magával nem húzza a mocsárba.

2014. jan. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hétvégén megyek haza és akkor beszélni fogok vele.

Nagyon dühös vagyok és szomorú. Eszembe jutott az egész gyerekkorom, hogy sose léptek 1-ről a kettőre, pedig úgy indultak az életbe, hogy tatám állást és lakást tett a fenekük alá. 30 év alatt meg oda jutottak, hogy majdnem smmijük nincs, a lakás állapotáról ne is beszéljünk...:(


Nem tudom, mire megy el a pénzük, de gondoltam, csináljunk egy táblázatot kiadásokkal, bejövő összegekkel, hátha az segít...bár...nem tudom mi segítene...


Az fáj a legjobban, hogy nagyapám pénze bánta, s nem is a pénz, de lelkileg óriási dolog ez neki...rájönni, hogy ilyen a gyereke...hogy ennyire élhetetlen és felelőtlen...


A másik adósságot is el kéne intézni, az meg az én dolgom lesz, csak még nem tudom hogyan...:(


Akkor ezekszerint bátran felszólalhatok. Én is így gondoltam.

2014. jan. 29. 21:00
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

Talán nincs miből fizetni.



Tudod előbb én is inkább eszek, aztán ha marad a csekkre marad, ha nem meg B@SSZÁK MEG!!!!


Éhezni hajléktalanként is éhezhetek még eleget, legalább amíg van hova leülni addig ne kopogjon a szemem...

2014. jan. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Addig mehet ez tovább, amíg lesz valaki aki kihúzza a bajból. Valószínűleg egész életében ez ment, mindent megkapott, mindent megoldottak helyette. Papádnak nem kellett volna kifizetnie az adósságát, látod, még csak nem is hálás érte, teljesen természetesnek veszi. És neki tényleg ez a természetes.
2014. jan. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy most a nagypapád meg te rendezitek az adósságot... és egy év múlva ugyanitt lesz. Ha azt is kifizetitek, akkor megint 2-3 év múlva.

Van ahol nem a szegénység miatt kerülnek ilyen helyzetbe, hanem nemtörődömség miatt.

2014. jan. 30. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

6!

Tudod, mint írtam KEVESEBB bevételből és TÖBB kiadásból élünk mi a párommal, és bár nem sok, de megtakarított pénzünk mindig van, mert sosem lehet tudni, mit hoz a holnap.



Nem tudom ki írta már, én is ezt mondtam nagytatámnak, hogy most kifizeti, ugyanott lesz 1-2 év múlva. Mondtam neki, hogy kifizettem volna, de helyében kamat nélkül visszakértem volna a pénzt, hogy ne legyen már olyan könnyű ezen a nagy felelőtlenségen túl lépni.



Az a slussz poén, hogy ha a nagyszüleimnek, vagy nekem lenne szükségem pénzre rajtunk senki nem tudna segíteni...és akkor a félretett pénzünket mi dobjuk ki az ablakon...


:(


Köszönöm a válaszokat!

2014. jan. 30. 07:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha kevesebb bevételetek van, mint kiadásotok, akkor hónapról-hónapra csúsztok lejjebb és adósodtok el. Nem értem, amit itt írni akartál. Milyen félretett pénzed lehet emellett?
2014. jan. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!