Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Erre mit kell/lehet mondani?

Erre mit kell/lehet mondani?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.Férjemnek van egy 9 éves kisfia aki minden hétvégén nálunk van.Nem is ezzel van a gond.Nagyon jóban vagyok a kicsivel,szeretem és foglalkozok vele.

Na a probléma az,hogy eddig egyke volt a drágám,most pedig anyukája megszült és nálunk is jön a kistesó.Erre a kicsi azt kérdezi tőlem,hogy akkor őt már nem fogom szeretni mert őt nem én szültem és....

Azt kérdi,hogy jobban fogom e szeretni a születendő picit mint őt?Erre mit lehet mondani?Mert nem mondhatom neki,hogy hát persze mert ő a gyerekem te meg nem.

Szeretem őt is nagyon és nem érdekel,hogy nem én vagyok az anyukája,megadok neki mindent amit tudok és foglalkozok vele rendesen.De azért valljuk be,persze nem úgy szretem őt mit a sajátomat.Remélem értitek mire gondolok.Vagy én gondolom ezt rosszul?Hogy lehet ezt megmagyarázni egy 9 éves kisfiúnak,úgy hogy nem sértsem meg.Nem akarom bántani se.Akik ilyen cipőben jártak és ilyet kérdezett a meglévő csemete mit mondtatok neki?


2014. febr. 21. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
"Ugyanúgy foglak szeretni mint eddig"
2014. febr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
1 megadta a tökéletesen jó választ. Úgy, mint eddig. Eddig se szeretted sajátodként, hiszen nem a tiéd, viszont ezt nem kell közölni vele. Az úgy mint eddig jó megoldás.
2014. febr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

ugyanúgy, mint eddig...



a testvéredet nem fogom jobban szeretni nálad, csak másképp, az apukádat is másképpen szeretem, mint téged...szerintem ez igaz is

2014. febr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul gondolod.

Nálunk ugyanez a helyzet volt, csak 8 éves kislány kérdezte tőlem ugyanezt. Én azt mondtam neki, hogy attól, hogy a kistestvére megszületik, ő ugyanolyan fontos lesz továbbra is az életünkben, és nem fog semmi sem változni. Ugyanúgy szeretni fogom mint most, és ugyanúgy szeretném ha mindig jönne hozzánk mint most.

Amikor megszületett a fiam, én engedtem, hogy segítsen a maga kis 8 évével. Tündéri volt, ahogy érzete fontos ő is nekünk.

Már 15 éves a leányzó, de azt kell, hogy mondjam, ugyanúgy szeretem mint a fiamat. rendben én szültem a fiamat, ő a szemem fénye, de bármikor tűzbe mennék a fogadott lányomért is.

Nem szabad úgy gondolkodni, hogy ő nem az enyém, csak a sajátomat szeretem. Ha lesz 2-3 saját gyereked, azok közül sem fogsz tudni dönteni, ki az édesebb...


Egyébként drága nagymamámat kérdezte meg egyszer a fogadott unokája, hogy őt is szereti-e annyira mint minket a vérszerinti unokákat. Mama erre ennyit mondott.

- tudod kicsim, ha erre az ujjamba harapok ez is fáj, ha arra az ujjamra az is fáj. Ti olyanok vagytok mint az ujjaim. Hozzám tartoztok.. (és milyen igaza volt)

2014. febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre a kérdésre azt lehet mondani,hogy ugyan úgy fogod szeretni mint eddig vagy,hogy ugyan úgy mint a sajátodat.Az egyetlen dolog ami téged ebben meggátol az önérzeted ami belül tudja,hogy ez nem így van,de ezt a 9éves gyereknek nem kell tudnia.Vagyis a te bajod nem az,hogy hogyan mond el neki hanem,hogy képtelen vagy a belső éneddel tisztázni,hogy most egy "ugyan úgy" a válasz.
2014. febr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen én is erre gondoltam csak szegénykémet kicsit sajnálom,hogy hirtelen ennyi minden változik körülötte.Anyánál is apánál is kistesó,hát komolyan mondom nem irigylem.

Amúgy nagyon okos,értelmes kisfiú és még egyszer sem mondott semmi rosszat egyik tesóra sem.Gondolom ez azért majd változni fog a későbbiekben.Anyuka részéről még csak egy hete van meg a tesó,gondolom újdonság még neki.Nálunk még van ideje hozzászokni.

Nagyon félek tőle,hogy besokall az anyuka által szült tesó miatt,mert ugye egy csecsemő még a felnőttet is kitud készíteni,na én meg attól félek mire nálunk meglesz addigra nem fog neki örülni.

2014. febr. 21. 11:10
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pont fordítva vagyok, mint te, Kérdező.

Én is babát várok, és én viszont pont attól félek, hogy mi lesz akkor, ha a sajátomat nem fogom tudni annyira szeretni, mint a párom gyerekét. Remélem, hogy ez alaptalan félelem, meg ilyen terhesség alatti para csak, de minden nap ez jut eszembe.

Mondjuk én nagyon szeretem a párom kislányát, sőt egyenesen imádom, és a sajátomnak tekintem. Azon is sokat gondolkoztam már, hogy ez mennyire egészséges, meg hogy nem ártok-e vele a gyereknek.

Mondjuk ez nem ide tartozik, meg nem is válasz a kérdésedre, csak eszembe jutott.

Bocsi az OFFért. :)

2014. febr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7-es


Jééé ez nekem fura.Ne értsd félre csak olyan érdekes volt ezt olvasni.


Persze,hogy ugyan úgy fogom szeretni,mint előtte,hiszen egy éves kora óta "velem"is van.

Pont azért kérdeztem rá,hogy mit mondjak neki mert még véletlen sem szeretném őt megbántani semmivel.Olyan kis érzékeny lelke van.A legjobbat szeretném neki.Ugyan úgy mint eddig.Azért is kértem tanácsot olyanoktól akik lezongorázták már ezt egyszer.

2014. febr. 21. 11:15
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A szeretetnek a valóságban is sokféle válfaja van, erre szavakban is vannak a fokozatokat, a mikénteket kifejező némileg rokonértelmű szavak, kifejezések. Szeret, kedvel, imád, oda van érte, istenít stb. Ezen túlmenően, a szeretet, mint érzelem sem szokott mindig pontosan és kiegyensúlyozottan kétoldalú lenni, szélsőséges esetben szinte egyoldalú. Az emberi kötődések, amelyekre alkalmazható a szeretet szó általában kétoldalúak, mindkét fél kell hozzá. A gyereknek nyugodtan mondhatod, hogy a Ti kettőtök kapcsolata nem fog megváltozni attól, hogy egy új ember születik, sőt csak erősödhet, ha a kisfiú az ő féltestvérét szeretni fogja és segít majd a gondozásában.
2014. febr. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
4. válaszoló! Ez nagyon aranyos válasz amit a nagymamád mondott. :D
2014. febr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!