Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy vissza...

Mit tegyek, hogy vissza tudjak kerülni anyámhoz lakni, mert még nincsen 2 éve a tárgyalás, majd csak 2015 júniusában?!

Figyelt kérdés
Mellesleg apám addig nem enged vissza ameddig nincs bírósági döntés, de nevelőbe se szeretnék kerülni!
2014. febr. 21. 23:54
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha anyádhoz akarsz menni,oda kell menned.
2014. febr. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Beszélj a védőnőtökkel, aki valószínűleg gyerekkorod óta ismer téged, ismeri a családodat és a körülményeket. Mi - idegenek - ebből kerek két mondatból szerinted mennyire tudjuk megállapítani, hogy konkrétan mi is van?
2014. febr. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

Én a helyedben beszélnék az osztályfőnökkel mert egy gyerek számára talán ő a legelérhetőbb hivatalos személy.

Elmondanám neki, mi a pálya és ha úgy ítéli meg, hogy jogos a panaszod akkor ő vagy az igazgató fel tudja venni a kapcsolatot a gyámhatósággal vagy a gyermek védelmisekkel, akik már érdemben is tudnak intézkedni.


Egyébként, mi a baj apukáddal és miért nem lakhatsz az anyukáddal?

2014. febr. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Nevelő be nem kerülsz, ha van masik, a nevelésre alkalmas szulo. Kerdes, hogy miért akarsz elköltözni apadtol es miért nem anyádnal helyeztek el, illetve hány eves vagy.

Általánosságban ha valami lényeges változás állt be az eletetekben -apad a világ masik végére akar költözni/ver/nem enged iskolába/stb ket évnél hamarabb is be lehet adni azé elhelyezés megváltoztatására irányuló kérelmet. Anyukáddal menjetek be a gyamhivatalba, vagy a bíróságra a bírósági panasznapra es érdeklődj ezek, hogy mi a teendő, mi lehet a megoldás.

2014. febr. 22. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát most azért szívok mert nevelőapám aki anyámmal él nem bírt de vele rendeződött minden, de ez egy másik sztori. Apám meg a felesége idecsalogattak és csak a családi pótlék és a gyerektartás miatt csinálta. Azóta hogy a bíróság ideítélt állandóan megy a veszekedés néha ver is (pl.: tegnap este) és rá fogok erre menni idegileg. Ezért akarok visszamenni. De anyám meg a magas vérnyomása miatt veszélyeztetett terhes és nem szabad idegesíteni. Amúgy 15 vagyok.
2014. febr. 22. 09:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Tehát anno megkérdezték, hogy kivel akarsz élni, te apadat választottad, most meg anyád mellett voksolnal.... Ez nem egészen igy megy.
2014. febr. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Erre rájöttem de ugye annyira megtudták magukat játszani apámék, hogy bedőltem nekik. Hibát követtem el és ezt szeretném helyrehozni.
2014. febr. 22. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!