Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim állandóan nekem...

A szüleim állandóan nekem szidják egymást. Mondtam nekik, hogy hagyják abba, nekem ez fáj, sorozatosan csinálják több éve. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2014. márc. 1. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát egy szerep-megfordítás biztosan jót tenne nekik, de elég nehéz kivitelezni. Gyakorlatilag neked kellene nagyon határozottan, de nyugodt stílusban leb..ni őket, hogy micsoda viselkedés az, amikor saját gyerekük előtt szidják egymást, milyen példát mutatnak a gyereknek majdani felnőtt életére, szégyelljék magukat, többet elő ne forduljon ilyen, mert akkor..... valahogy így kellene.....
2014. márc. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bólogatós kutya. Ha elkezdik szidni neked a másikat egyszerűen gondolj nagyon erősen valami másra... vagy egyszerűen hagyd ott őket és nem kell hallgatnod: Sürgős dolgom van, később beszélünk szeretlek puszi!
2014. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A lehető legjobb módszert ajánlom: ignorálás.


Amikor az egyik jön és szidja a másikat, te közlöd vele EGYSZER (de csak egyszer!), hogy már kérted, hogy hagyja ezt abba, mert neked fáj, és neked nincs közöd ahhoz, amit nekik egymás közt kellene megoldaniuk. Majd meg sem várva a választ, azonnal felállsz és távozol. Ha kell, elmégy sétálni, ha kell, elmégy a könyvtárba, vagy haverhoz vagy bárhová. Ezt addig csinálod - mindkettővel, külön-külön, mert mindkettő ezt csinálja veled -, amíg észbe kapnak.


És minél előbb igyekezz elköltözni tőlük.

2014. márc. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!