Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szulok! Ti mit tennetek, ha a...

Szulok! Ti mit tennetek, ha a lanyotok a masodik egyetemet kezdene el, es alig sikerulne neki par vizsgaja?

Figyelt kérdés
2014. márc. 13. 10:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Én 1,5 évig jártam egyetemre. Megbuktam, de nem mertem otthon elmondani.

Egyszerűen közöltem, hogy rossz helyre jelentkeztem, megbántam. Átmentem egy másik iskolába (okj-s szakra), és sikeresen levizsgáztam. Annak nem örültek, hogy otthagytam az egyetemet, de kész tények elé állítottam őket, és elfogadták.


Barátnőm pedig érettségi után 1 évig rendezvényszervezést tanult. Aztán megunta, elment tanulni magyar szakos tanárnak.. Azt is megunta, fél évig dolgozott, majd elkezdett nappali tagozaton fodrásznak tanulni, levelezőn meg fogtechnikusnak. Később a fodrász sulit is ott hagyta...

Szerinted az ő szülei mit szóltak? :)

2014. márc. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Főleg, ha X nyelvű helyen lakik, amit nem beszél és Z,Y nyelvű képzésre jár, amikről fogalma sincs. Már sokszor kérdezted... Azzal, hogy itt kérdezgeted nem leszel előrébb.
2014. márc. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Azt mondanám neki, hogy akkor kezdjen el inkább dolgozni a szakmájában (arra vigyáztam, hogy legyen egy szakmája, mielőtt egyetemre megy). Ha pedig nem lenne szakmája, akkor még támogatnám egy okj szakma elvégzésében, aztán mehet dolgozni.
2014. márc. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, de elkezdett 1 egyetemet, majd otthagyta, de a lakast kellett fizessuk, mivel olyanokkal lakott egyutt, akiknek a szuleivel nagyon jo viszonyban vagyunk. Havi 80 EUronkba fajt, most ugyanezen a helyen van, ugyanennyi a lakber + mas koltsegek. Eddig alig sikerult par vizsgaja es el van keseredve, mert allitasa szerint masodik felevben meg nehezebb. Ezt szerette volna csinalni, amin most van, de szerinte tul nehez.

Amugy 2. nem nyelveken van, szoval nem tudom, mirol beszelsz.

2014. márc. 13. 10:25
 5/12 A kérdező kommentje:
Az utobbi idoben egyre inkabb az az erzesem, hogy o sem tudja, hogy mit akar.
2014. márc. 13. 10:27
 6/12 anonim ***** válasza:
2014. márc. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Én az első egyetememet ott hagytam. A szüleim megértették. Bár az is segített, hogy ők akarták, hogy odamenjek. Túl nehéz volt. Egy év után átiratkoztam az áhított szakra.. Sikeresen elvégeztem. A barátom fél év után halasztást kért, kipihente magát és fél év passzivitás után (ezalatt dolgozott) sikeresen lediplomázott. A lényeg,hogy üljetek le vele, beszéljétek meg, támogassátok. Akár hagyjon ki pár évet, szerezzen szakmát,dolgozzon.
2014. márc. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
Megmondanám neki, hogy nem mindenki alkalmas arra, hogy egyetemre menjen. Mivel már kétszer elpuskázta, inkább fejezze be, és menjen dolgozni. Ha valami nem megy akkor nem megy, kár erőltetni. Az tuti, hogy egy harmadik egyetemet nem állnék anyagilag, mert tuti az sem fog menni neki..
2014. márc. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Olvastam ez előző kérdésed és válaszaid is.

Nem mindenkinek való az egyetem vagy diploma, én nem is jelentkeztem mert tudtam hogy nem lenne motivációm és szorgalmam se tömény elmélethez. Lehet jobban is járok egy szakmával+érettségivel és némi nyelvtudással.

Húzhatod még a dolgot, de ha tényleg ennyire nem megy akkor érdemes most beszélni a szüleiddel, mert szvsz te nem fogod ezt elvégezni.

Ha nem túl személyes, miért jelentkeztél külföldi iskolába?

2014. márc. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem rolam van szo, hanem a lanyomrol, es nem kulfoldon tanul, hanem a mi orszagunkban, de kisebbsegben vagyunk, es az allam nyelvet azok, akik ebben a kornyezetben elnek nem nagyon ismerik.
2014. márc. 13. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!