Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy eljegyzett, ha utálják és fiatal vagyok? Sosem fogják kedvelni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és tegnap a barátom eljegyzett. Nagyon boldog vagyok, de ha arra gondolok, hogy mit fognak szólni a szüleim, elmegy az egésztől a kedvem.

Nem szerették soha, a kapcsolatunk kezdete óta azt hallgatom tőlük, hogy elhagy, megcsal, pár hét múlva kidob. A kapcsolatunk elején így is kivoltam borulva és nem segítettek ezzel túl sokat, sőt.


Szerintetek mikor mondjam el és hogyan?

Van bármi esély, hogy megkedvelik még, vagy már ne is reménykedjek?



2014. máj. 1. 10:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Egyrészt minek mindjárt az orrukra kötni? Másrészt megkérdezhetem, hogy van e alapja szüleid ellenérzéseinek?
2014. máj. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Minden csoda 3 napig tart. Elmondod, lesz reakciójuk, oszt Téged nem érdekel, ha nem olyan a megnyílvánulásuk. Ha nem tudnak örvendeni, mondd meg nekik, hogy hallgassanak.


Szerintem vállaljátok fel, a gyerekek szoktak titkolózni a szüleik előtt.


Szerintem még az is lehet, hogy megjön a szüleid esze. Az esküvőre viszont kizárólag akkor hívnám meg őket, ha kifejezetten tudnak jóképet vágni az egészhez. Ellenkező esetben el se jöjjenek.

2014. máj. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Ha pár éven belül nem várható az esküvő, akkor majd hozzá szoknak idővel.


Én sem titkolnám, mert az olyan mintha szerinted ezt titkolni kell mert igazuk van.

2014. máj. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem laktok együtt és nincs miből esküvőt tervezni,akkor ez a jegygyűrű csak jelkép....


Ne mond el a szüleidnek.Inkább próbálja meg a barátod a legjobb oldalát mutatni a szüleidnek.

2014. máj. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nekem mindig furák, ezek a kérdések. Mint egy harmadikos kisdiák, amikor egyest kap matekból, és nem akar hazamenni elmondani.


Felnőtt ember vagy, hoztál egy döntést, eljegyezkedtél a pasiddal. Pont.


Menjetek e hozzájuk, üljetek le a nappaliban, és mondjátok el.


A körülmények ismerete nélkül meg elég nehezen lehet bejósolni, hog ymegkedvelhetik-e valaha vagy sem.

2014. máj. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs alapja annak, hogy nem kedvelik. Többször kérdeztem már, hogy mi a bajuk vele, csak az volt a válasz, hogy nem hozzám való és ennek a különböző variációi. Folyton a múltjával jönnek, mintha még mindig ott élne, vagy nem is tudom.


2 éve hozzáköltözem, jövő nyáron lesze az esküvőnk. Szóval ez nem annyira jelképes... :)

2014. máj. 1. 11:05
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nyilván azért akadnak a múltjában olyan pontok, amiktől nem éppen a szülők álma.


Ettől függetlenül egyre kevésbé értem a problémázást. Ha valóban már 2 éve elköltöztél otthonról, vele élsz nap mint nap, és neked megfelel, akkor mi a gond?

2014. máj. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Eleve az eljegyzés nem jelent semmit, továbbra is ugyanúgy együttéltek, mint eddig.

De ha ennyire nem vagy önálló, hogy nem MERED elmondani a szüleidnek, akkor VELED van valami nagy baj.

2014. máj. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

2 éve együtt élsz vele...Biztos az a bajuk, hogy elköltöztél.Ha lesz esküvő jövőre,akkor gratulálok.


Ha szeretitek a szülőket,akkor anyósékkal egybekötve egy eljegyzési vacsit érdemes lenne tartani!

2014. máj. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

ÍGY már én sem értem. Együtt laktok, az eljegyzzéssel még semmi sem változott, csak jelképesen...

A szüleid csak aggódnak érted és lehet, hogy van, amiben igazuk is van, 18 évesen meglehetősen korai volt elköltözni...


Nagyon függ a párod megítélése attól, hogy mit tett a múltban. Ő hány éves?

2014. máj. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!