Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 13 éves lány vagyok és sajnos...

13 éves lány vagyok és sajnos cigizek. Ez legfőképp a családom miatt van. Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés
Lehet nyugodtan alázni és szétszedni én is ezt teszem magammal... De én nem azért kezdtem el mert az olyan "menő", hanem azért mert eleve ezt látom mindenkitől a családban. Tényleg, csak az egyik nagymamám nem dohányzik az egész családomban. Mindenki más igen. Viszont a szüleim és főleg a bátyám nagyon szigorúak, nem is csinálhatok semmit sem, csak tanulnom kell állandóan. És nekem elegem lett ebből a vasszigorból. Tudom, hogy nem ez a legjobb megoldás, de ez van. Egyszerűen csak ki akartam borítani őket, vagy nem is tudom... Eredetileg nem akartam rászokni, de most, hogy rászoktam igyekszem minél kevesebbet szívni, ami sikerül is szerencsére. Remélem le tudok majd szokni, de akkor is. Mit tegyek a csalásommal, hogy ne legyenek ilyen szigorúak??

2014. máj. 11. 16:38
 1/10 anonim válasza:
50%
Vigyél haza jó jegyeket. Amúgy is a te érdeked, de ezt biztos ők is elmondták párszor.
2014. máj. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

másokat hibáztatni mindig könnyű...


beszélgetést megpróbálhatod

meg azért remélem tudod hogy azzal, hogy cigizel elsősorban magadnak ártasz...

2014. máj. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne cigizz ha nem akarsz időnap előtt tönkremenni ,sajnos ha ilyenek veled nincs sok választásod mivel nem könnyű ha nincs semmi kikapcsolodás , más elfoglaltság a tanulás mellet. ..
2014. máj. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem 13 évesen is rájöhettél volna már hogy nem keresünk kifogásokat ,a saját hülyeségünkre.
2014. máj. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is minden rokonom cigizett, azt láttam kiskoromban. Mindig is gyűlöltem a cigit. És bár kipróbáltam, sosem szoktam volna rá. Pedig aztán ha valaki, akkor én nyeltem füstöt otthon.


A cigizés a buta emberek kiváltsága.


A cigi letevése elhatározás kérdése, semmi más

2014. máj. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Fiatalon én is dohányoztam, de leszoktam. Sokan rászoknak a Te korodban, de még nagyon fiatal vagy, alakul a személyiséged, változol.

Két év múlva minden csodálkozni fogsz, hogy 14 évesen milyen voltál, 18 évesen meg azon 16 évesen milyen....

Még félig gyerek vagy, egyáltalán nem biztos, hogy évek múlva is dohányozni fogsz.

Én 25 évesen úgy gondolom jó élmény volt, általánosban titokban cigiznek, meg minden.

Most már felnőtt vagyok, nem érdekel a dolog.

2014. máj. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.:) Igyekszem leszokni és ebben a barátaim is sokat segítenek, de a baj az, hogyha kiborulok, akkor megint rágyújtok... #1 válaszoló: kitűnő vagyok mindenből, kivéve a tesit és az éneket, amik véleményem szerint tölteléktantárgyak és ezzel a családom is így van..
2014. máj. 12. 16:20
 8/10 dominika72 válasza:
but@ kifogás hogy azért dohányzol mert azt látod a családban. az én családomba mindenki dohányzik.. é elundorodtam tőle. baráti befolyásra kipróbáltam rossz volt nem kellett.. :D bármikor észrevétlenül rágyujthatnék de nem kell:DD A családod azért ilyen szgorú mert csak neked akarnak jót:)
2014. máj. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én nem egészen azt mondtam hogy azért cigizek mert ezt látom. Én egész egyszerűen a családomat akarom kiborítani ezzel.
2014. máj. 13. 19:30
 10/10 anonim válasza:

Mond azt magadnak hogy nem szivsz és tedd le!

Kitartás kell hozzá!!!

Ha a nagymamád nem cigizik akkor támaszkodj rá!

2014. máj. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!