Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális, hogy nem tervezem...

Ez normális, hogy nem tervezem, hogy elköltözök itthonról?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Nemrég lett kész az elég nagy házunk, egy emelettel ami csak az enyém. Van itt fent egy hatalmas szobám, egy vendégszoba(amit senki nem használ, szóval akármivé át lehetne alakítani) és egy fürdő. Anyuék alul laknak. És én nem nagyon tervezek elköltözni innen. Nyilván szeretnék dolgozni, és számlákba besegíteni, meg kaját venni, főzni, szóval nem élősködni akarok. Csak itt ez a hatalmas ház, ami még hármunknak is nagy(testvérem nincs), és van egy külön szintem rajta, akkor miért is mennék el? A szüleimmel nagyon jó a kapcsolatunk, nem szólnak bele a dolgaimba és mindig mondják, hogy itt addig maradhatok ameddig akarok. De itt gyakorin sokat olvasom, hogy 18-19 évesen már nem normális ha valaki nem akar elmenni és a szüleivel él. Szerintetek rossz az, hogy én csak akkor akarnék elmenni, ha majd lenne egy olyan barátom, akivel össze akarnánk költözni? Mert addig nem látom értelmét.

2014. máj. 11. 19:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen normális.
2014. máj. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Az unokatesómnál is így volt. A felső emelet (egy szoba+fürdő) volt az övé. Nálunk a felső szintre külön villanyóra volt, a villanyszámlát a sajét részére az unokatesóm rendezte, a kajába pedig beleszállt. A pasija egy idő után odaköltözött, és ugyanúgy éltek (külön rezsiszámla + adtak bele a kajába). Csak akkor költöztrek külön, amikor érkezett a tervezett gyerek és hézat építettek (megtehették, mert spórolni tudtak)
2014. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Abszolut. Nekunk is volt egy lakresz kialakitva az emeleten. Minek sajatot venni, ha meg lehet osztani a nagy hazat is?
2014. máj. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen oké! Kettes teljesen felvázolta! :D
2014. máj. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Attól, hogy vannak, akik szerint 18-19 évesen el kell költözni, neked nem muszáj. Ezek a személyek majd tegyék ki a saját gyereküket 18-19 évesen, ha annyira nem tetszik nekik, hogy ott él, de mások életébe ne szóljanak bele.
2014. máj. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

Ha a szülőkkel jól kijöttök, akkor nincs ezzel gond.

Akkor van gond, amikor a gyerek nem akar beszállni a dolgokba, hanem élősködik és még a bugyiját is az anyjával vasaltatja.

No meg akkor, amikor a gyerek már felnőtt életet élne, de a szülei nem hagyják. Ilyen esetben nincs is nagyon választása.

2014. máj. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Én 25 vagyok és én is teljesen jól elvagyok itthon.

Anyám szerint nincs ezzel semmi gond.

És ha boldog akarsz lenni ne adj más véleményére.

A társadalomnak nem lehet megfelelni és szerintem felesleges is.

2014. máj. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Tökjó! Maradj otthon! Remélem minnél tovább boldog leszel a szüleiddel!
2014. máj. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Normális nincs vele gond
2014. máj. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Akinek adottak az otthonélés körülményei, teljesen elzártan a szülőktől, az ne is akarjon elköltözni.

Haveroméknak 2 generációs házuk van felül lakik Ő, megmondta nem fogja törni magát hogy elköltözzön mert ha eddig eltelt 20 év zavartalanul, akkor minek vegyen saját házat több millióért?

Megörökli az, és él benne tovább

2014. máj. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!