Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyakori, hogy ilyen ítéletet...

Gyakori, hogy ilyen ítéletet hozzanak ilyen kicsi gyermeknél. Szerintetek nem túlzás ez?

Figyelt kérdés

Apai kapcsolattartásban kérem segítségeteket. Gyermekem jelenleg 15 hónapos, az apával már a várandóság ideje alatt sem éltem együtt. Kapcsolatunk nem szakadt meg. Próbáltam helyretenni a dolgokat, de édesanyjához ragaszkodása határtalan. És rájuk nem voltam, és vagyok kíváncsi.

Ragaszkodtam ahhoz, hogy velünk rendezze a kapcsolatát, utána beszélhetnénk a szüleiről.

Haverozik. szőnyeg alá söpri a problémát és anyja "jótanácsaira" hallgat.

Egyébként hozzájuk költözött vissza. Pedig két lakása van. Jellemre párom, döntésképtelen, a családja és anyja között dilemmázik. Teszi ezt a mai napig. Engem egyedül hagyott, és a gyermekkel kapcsolatos valamennyi teendőt egyedül oldottam meg. Szülei nyomására gyámhatósághoz fordult, és kérte a szabályozást. Ami kicsit vicces, hiszen hetente vagy négyszer találkoztunk. A dolog lényege, hogy az anyjához akarja vinni. A gyámügyi s nő megkenve, anyuka milliomos, úgyhogy ez nem kérdés. Elfogultsága nyilvánvaló. Azt a döntést hozta, hogy hetente két alkalommal hétköznap délután 3 óra hosszára játszótérre, hétvégén szombaton otthonába viheti a gyermeket szintén 3 óra hosszára. Ez megy másfél éves koráig. majd a szombati nap meghosszabbodik reggel 9-től délután 18-ig, Kétéves korától pedig minden második hétvégét ott tölti.


Egyébként 18 éves koráig szól a szabályozás.


Ki vagyok akadva. Mit csináljak?



2014. máj. 28. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Március 15-től módosult a családjogi törvény, többek között abban is, hogy váláskor több láthatást adnak az apának.


Egy 1,5 éves gyerek nem olyan kicsi, heti 2x3 és 1x9 óra nem olyan sok. Ha te lehetnél ennyit a gyerekeddel, akkor is soknak tartanád?


A minden 2. hétvége pedig teljesen sztenderd.

2014. máj. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
Nekem soknak tűnik. Nekem a 4,5 éves fiam sem lenne el a nagyszüleinél egy hétvégére, annak ellenére, hogy szereti őket, jó a kapcsolat velük. Esetleg úgy lehetne megoldani ennyi időt, ha te is mégy vele. De, gondolom, ők nem így gondolták.
2014. máj. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Miert baj az hogy elakarja vinni a gyereket? O az apja es joga van hozza heti 9 ora az sok szted???Egy 15 hos gyereket siman elhivet 3 orara a jatszoterre sztem.

Vagy ugy gondolod hogy nem foglalkozna a gyerekkel vagy mi miert baj hogy elviszi?

2014. máj. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

Ezt a láthatást nem az apa kapta? Én úgy értettem.

Akkor az apa is kapott valamennyit és ezen felül még ennyit a nagyszülők? Mert az tényleg nagyon furcsa.

2014. máj. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Hagyd,elboldogulnak vele,ha nem úgy is haza viszik hozzád.A 18év se idegesítsen,eljön az az idő is amikor nem apa nagyiék lesznek a fontos:))És sok sok minden történhet amiért esetleg a gyerek majd nem akar menni,sőt az is meg eshet még örülnek is neki.A lukas óráidban relaxálj.Ne idegeskedj
2014. máj. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%

Utolsó abban az időben anya is ugyan annyira nem lsz majd fontos. Szóval most ezzel mit akarsz mondani.


Kérdező ha te ennyi időt tölthetnél a gyerekkel azt is sokallnád?

Gyerekednek őt választottad apának akkor most viseld is el.

2014. máj. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

Ezzel megis mi a baj? Nemhogy orulnel neki, hogy torodni akar a gyerekkel. Amugy meg oda viszi a gyereket a lathatasi idoben, ahova akarja, nem is ertem, hogy hogy kerult bele helyszinmegkotes az iteletbe.

Egyebkent 2 ev mulva kerhetsz modositast - de meg mindig nem tudom felfogni mi nem tetszik.

2014. máj. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!