Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 30 körüli szinglik (nők és...

30 körüli szinglik (nők és férfiak), a ti családotok hogy viseli az életetek nem várt alakulását?

Figyelt kérdés

27 éves lány vagyok, van munkám, diplomáim, lakásom egyedül fizetem évek óta. Kb. egy éve nincsen barátom. A szakításom nagyon durva volt, ezért a mai napig nem tudok férfiakra ránézni sem, de a családom miatt bűntudatom van.

Mintha nem ezt "érdemelnék" tőlem, értitek?


Úgy értem, nem szekíroznak vele, hogy legyen már pasim, de valahogy olyan cikinek érzem, hogy háromhetente hazajövök 2 napra hozzájuk (vidék-Bp), és olyan "gyereknek" érzem magam ilyenkor, régi szoba, nem a barátommal jövök, stb.


Kicsit kudarcként élem meg, hogy nincs sem férjem, sem kapcsolatom, és mivel ennyire megkeseredtem, még nem látom a kiutat, hogy valaha is legyen ismét pasim. Vagy ha igen, "túl" későn a normálisnak mondott gyerekvállaláshoz.


Ti hogy viselitek? Rajtatok is van nyomás, hogy megfeleljetek a "normálisnak" az életetek minden területén? Vagy ti lazán toljátok?:)


27 N



2014. máj. 31. 15:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%

27 éves lány vagyok, és nem érzek ilyen nyomást.


Úgy érzem, hogy normális az életem.

2014. máj. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom hogy viselik, mert nem is érdekel. Csak rám tartozik, hogy alapítok-e családot és ha igen, akkor mikor. Most az jobb, ha csak azért járok valakivel, hogy legyen párom ? Házasodni meg aztán végképp nem fogok elvárásból, hogy utána 1-2 év múlva elváljak. Gyereket pedig nem akarok szülni, főleg nem ebbe az országba. Bár őszintén szólva nem is nagyon igénylem. Inkább kutyát szeretnék.
2014. máj. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
57%
Tekintsd magadat individuumként, akinek saját élete, története, fájdalmai, örömei vannak, ne pedig viszonyítási függeléknek mások életéhez képest.
2014. máj. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Az utolsóval annyiban nem értek egyet, hogy azért mégiscsak van egy mérce, ergo valamit rosszul csinálok, amit a többiek sokkal jobban. Ennek meg van oka.
2014. máj. 31. 16:22
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

ne görcsölj rá. 27 évesen egyáltalán nem vagy még olyan öreg, mint gondolod.

Nekem 25 évesen volt egz ilyen parám, amit leírsz., most 30 vagyok, de már merek nem félni. (érted?) nem zárkózom el kapcsolatok elől, de ha nem jön az igazi, hát nem jön, megvan az oka, h miért kell még várnom.

2014. máj. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Volt időszak, hogy én is kudarcként fogtam, de ma már másképp látom. Nem az a norma, amit a többség csinál, és ahogy a többség csinálja. Ez az egyik. A másik meg az, hogy van még 27 évesen bőven időd, hogy megtaláld a megfelelő társadat. A harmadik pedig az, hogyha még is egyedül maradnál, vannak akik házasodnak/szaporodnak, vannak akiknek más "dolguk" van. Ergo, ha még is úgy alakulna, h egyedül maradnék, akkor se esek kétségbe...miért lenne "kötelező" nekem is azt csinálnom, mint amit "mindenki". Ha egészséges vagy kb. 45 éves korodig vállalhatsz gyermeket, lehet még utána is, de az már, azért necces. Ha ilyen, vagy hasonló gondolatok vannak benned, akkor nem fogod kudarcnak megélni. Sőt, ha több diplomával is rendelkezel, és megállsz a saját lábadon anyagilag, akkor igen is büszke lehetsz magadra, és csak, mert rosszul sült el egy kapcsolatod, még nem dőlt össze a világ.
2014. máj. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Én szeretnék gyereket (bár ebben nem vagyok biztos még teljesen) és férjet találni, csak nem megy még, nem tudok férfiakra ránézni.


Viszont nem akarom elfogadni a szingliségemet, mert nekem ez nem való örökre, csak még parkolópályán vagyok. Én kudarcként élném meg, ha soha senki sem kellene nekem.


Csak azért tettem fel a kérdést, hogy más is szemlesütve néz-e a szülei szemébe, hogy ugyan vannak diplomái, jó állása, mégis valahol egy kudarc az élete. Olyan érzésem van, mintha ők nem ilyen lovat akartak volna. :(

2014. máj. 31. 16:49
 8/28 anonim válasza:
100%

Szia.

Én 36/F


Nos az én közvetlen családom nem zaklat engem, de a rokonaim mindig megkérdik hogy: mi újság a lányokkal? Barátnő? Ilyenkor hazudnom kell, meg ilyenek...nagyon szégyellem magam, főleg hogy nem is volt senkim sose.

2014. máj. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

23 éves koromban anyámék napi szinten elmondták, hogy nekik sosem lesz unokájuk, na 1x elpattant a kötél, elmondtam nekik a kapcsolatokról a véleményemet, ami röviden annyi, hogy nekem soha nem lesz feleségem gyerekem meg főleg nem.. na ennek már lassan 4 éve és azóta se hozták fel a témát előttem.


Nyomás? Nem nincs rajtam. Én életem, úgy élem ahogy nekem tetszik!

2014. máj. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
77%

Én jól viselem pusztán anyám néha megemlíti h szeretne egy unokát. De ezt évente 1X am semmi bajom.

Legalább jól alszom éjjel.


26 F

2014. máj. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!