Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa haragszik rám amiért...

Apa haragszik rám amiért kerülöm a nagyszüleimet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy régebben is tudtam, hogy a nagyapám fúrja a szüleim kapcsolatát. Pl kérdezgette nyíltan az akkor 4-5 éves öcsémtől, hogy anya szokott-e más férfiakkal találkozni? (Apa akkor ment ki külföldre dolgozni)

Tavaly Anya viszont nagyon sokat mesélt, hogy mennyire rosszindulatú nagyszüleim voltak, kiderült, hogy Apát gyerekkorában nadrágszíjjal verték, Anyát mindig bntották mikor összejöttek, a főtt kaja maradékát a szüleim szeme előtt dobták oda a kutyának, mikor tudták nagyon jól, hogy anyuéknak alig volt mit enniük. Folyamatosan dirigáltak, és most az én életembe is bele akarnak szólni. Ritkán járok oda, de akkor már megy a kérdezősködés a pasikról. Egy-két éve egy fiú haverommal sétáltam a városba és nagyapám meglátott, és rögtön rohant árulkodni Anyának. Mindig hátulról közelíti meg a kérdést és manipulálná az embereket.

Nem szeretek oda járni, egy-két havonta eltöltök ott egy órát és annyi. Anya azt mondta, hogy mivel folyamatosan faggatnak minket róla, ezért csak akkor mehetünk, ha apa hazajön, és ő visz el minket, tehát felügyelet alatt.

Apa egyre többet hangoztatja, hogy mégiscsak az ő szüleiről van szó és tiszteljem már őket jobban. De én erre képtelen vagyok, mióta tudom, hogy mit műveltek az én anyámmal..

Játsszam meg magamat vagy tartsak ki amellett, hogy kerülöm őket?

15/L


2014. jún. 8. 15:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Apadnak nagyon jol esne. Apa vagyok, es az en gyerekeim felnottek, es meg sem ismernek apamat. Szarul esik, de elfogadom, es nem nyuzom oket. Azt mondjuk el sem varnam, hogy maguktol kimenjenek, de amikor en megyek, (mert en is kulfoldon dolgozok) neha mutathatnanak egy kis erdeklodest. De nem teszik. Megertettem, tiszteletben tartom. Szerintem mondd el apadnak, hogy, ha vele mesz, akkor jo kislanykent a szebbik feledet mutatod, de magadtol nem mesz ki, mert nem akarsz. Ezt meg o ertse meg. Ha kulfoldon dolgozik apad, akkor az ugysem olyan sok alkalom.
2014. jún. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én ebben a helyzetben (magamat ismervén) megszakítanék minden kapcsolatot a problémás nagyszülővel (már rég megtettem volna), ha pedig ez nem tetszik valakinek, ő baja, haragudjon nyugodtan!
2019. aug. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!