Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Külön élek a feleségemtől. A...

Külön élek a feleségemtől. A közös gyermekünket szeretném nyaralni vinni. Hol találok formanyomtatványt ehhez?

Figyelt kérdés

Olyan nyomtatványt szeretnék amit ha ő aláír, akkor azzal bizonyíthatom, hogy nem raboltam el a saját gyermekemet. Jogosan van nálam nyaraláskor. Az ígéretekben nem hiszek, alá szeretnék íratni az anyjával egy papírt, hogy az ő tudtával, engedélyével van nálam a gyerek, mert a végén még bekattan, és feljelent.

Sajnos nem tudom, hogy mi a hivatalos neve ennek a papírnak, így nem tudok rákeresni a neten.

Az utazási irodában adnának, de mivel vasárnap nincsenek nyitva, én meg minél hamarabb az orra alá szeretném nyomni a papírt(félek, h meggondolja magát.)


Köszönöm


2014. jún. 22. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen nyomtatvány nincs. Nektek kell megírni. Szerepelnie kell benne a gyerek nevének es mindn személyes adatának, az szulok nevenek es minden személyes adatának, az utazas időpontjának, az úti célnak es az utazas időtartamának. Nem art hozza bizonyos országokba valo utazáskor egy idegennyelvi forditas. Az USAba pl hiteles fordítási, jegyzői aláírással es bélyegzővel ellátott igazolast kertek.
2014. jún. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hova viszed nyaralni? Ha belföldön, akkor a bírósági határozatban egyértelműen le van írva, mikor lehet nálad nyáron, azzal bizonyíthatod mindenkinek h jogosan van nálad. Ha külföldre, az már, oda tényleg kell az anya beleegyezése.
2014. jún. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, hogy lenne.

Belföldre, ha a rendes láthatási időben van nálad, akkor nem kell semmi.

Ha külföldre mentek, akkor célszerű egy papíron íratni egy nyilatkozatot, mert előfordulhat, hogy kérik (bár tőlem még egyszer sem kérték).


Én annyit írtam (és a volt férjem is), hogy alulírott XY hozzájárulok, hogy zzz és yyyy nevű gyermekeinkkel az apa/anya ....időszakban külföldre utazzon.

2014. jún. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!