Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Néha kikészít az édesanyám....

Néha kikészít az édesanyám. Létezhet hogy egyszer valaha normálisan le tudok majd ülni vele megbeszélni bármilyen vitát?

Figyelt kérdés

Egyszerűen olyan, mintha nem is lenne benne "beszéljük meg" gén... Ha vitázunk valamin, akkor fújja a saját véleményét (ami néha hülyeség) és nem képes meghallgatni a másikat. Általában piti kis hülyeségeken kapja fel a vizet, és napokig nem áll velem szóba. Gyerekesen viselkedik. Teljesen mindegy, hogy igaza van, vagy nincs, néha már úgy megyek oda hozzá, hogy nem érdekel az igazam, bocsánatot kérek olyanért is amihez közöm sincs, csak hogy oldjam a feszültséget.

Ha én rontottam el valamit beismerem, és elnézést kérek érte. Ha azt merem mondani, hogy "ezt és ezt komolyan gondoltam és nem vonom vissza" akkor marad a harag. Nem fogja fel, hogy különbözhet a véleményünk, hogy van amiről másképp gondolkozom.

Soha az életben nem kért még tőlem bocsánatot semmiért. Akkor sem, ha nekem volt igazam. Ennyire nehéz lenyelni a büszkeséget néha? Én meg tudom tenni, pedig sokban hasonlítok rá. Néha felnőttebbnek érzem magam nála, pedig ő 40 múlt, én meg még csak 20.

Van aki hasonlóan gondolkozik mint édesanyám? El tudná nekem magyarázni hogy ez milyen gondolkodás?

Vagy van aki hozzám hasonló cipőben jár?


(Bunkó válaszokat nem kérek, kérdésekre szívesen válaszolok, azt viszont nem szeretem ha belemagyaráznak a témába nem létező dolgokat. Volt rá példa, ezért írom ide, hogy most ne legyen :) )


2014. jún. 26. 12:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Az én lányom 21 éves, de soha nem tudtam volna olyat csinálni vele, hogy nem szólok hozzá. Ki szóljon a gyerekéhez, ha nem az anyja. Semmiképpen nem szép tőle, hogy érzelmileg zsarol.
2014. jún. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom lehet-e ezt zsarolásnak hívni... ezen kívül semmi problémánk, mindent meg tudunk beszélni, majdnem mint a barátnők. Szeretem, jó anya, de ez valahogy nem jó megoldása a nevelésnek szerintem. Két öcsém van, velük is ezt csinálja, ha rossz fát tesznek a tűzre... úgy gondolom, hogy ezzel csak azt tanítja meg nekünk, hogyan kezeljük a gyerekes viselkedését, pedig nem hiszem hogy ez a célja...
2014. jún. 26. 19:46
 13/21 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor viszont úgy tűnik, hogy neki van valamilyen lelki problémája, amit valószínűleg nem tud kivel megbeszélni. Mondjuk ebbe a gyerekeit nem kellene bevonni.
2014. jún. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Lelki problémák voltak mindannyiunknál. Apánk alkoholista volt sok éven át, majd belehalt, és ameddig eljutottunk idáig az nem volt sétagalopp...
2014. jún. 26. 21:26
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha igaz, amit írtál, imádkozom értetek :-)
2014. jún. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Sajnos igaz, és köszönöm.
2014. jún. 26. 22:33
 17/21 A kérdező kommentje:
És persze köszönöm a többieknek is a normális válaszokat :) Ritka az ilyen mikor egy darab bunkó, vagy kárörvendő hozzászólás sincs :)
2014. jún. 26. 22:38
 18/21 anonim ***** válasza:
milyen dolog az hogy 1 szülő dacoskodik a gyerekével? Fel kéne nőni anyukádnak, mert nagyon gyerekes a viselkedése. Apukáddal is így viselkedik?Vagy párjával?
2014. júl. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Édesapám meghalt. A párjával még nem volt komolyabb veszekedésük (kb. 2 éve vannak együtt), szóval nem tudom mit csinálna vele ilyenkor.

Én is mondtam neki már nem egyszer hogy gyerekes, de nem törődik vele.

2014. júl. 17. 20:10
 20/21 A kérdező kommentje:

Pár napja megint összekaptunk, de úgy döntöttem most nem foglalkozom vele, duzzogjon, majd megúnja. Igazam lett. Egy napig nem beszélt velem, másnap reggel már úgy-ahogy kommunikált, délután meg már mintha mi sem történt volna...

Bár lehet hogy közrejátszott benne az is, hogy aznap kezdtem az új munkahelyemen, és kíváncsi volt mit mesélek mikor hazajövök, ezért jegelte a durcázást...

2014. júl. 17. 20:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!