Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 vagyok, kérhetek rokontartá...

18 vagyok, kérhetek rokontartást, ha elváltak szüleim? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Apám 9 éve elvált, ő neveli két kisebb testvéremet (15 és 16 évesek). Anyám mindig hónapos késésekkel fizetett gyerektartást, de apám ezért sose perelte be anyámat, csak panaszkodott.

Apámtól sohasem kaptam zsebpénzt, ráadásul a gyerekkorom során mindig "kölcsönkérte" a összegyűjtögetett pénzemet, amit rokonoktól ünnepek alkalmából kaptam, és ő sosem adta vissza.

17 éves koromra elhidegült a kapcsolatom apámmal, néhány nézeteltérésünk után megelégeltem és leléptem otthonról.


Jelenleg anyai ágon a nagymamámmal élek, de az ő 54.000 forintos nyugdíjából és nyugdíj melletti magánvállalkozásának jövedelméből nem tudunk megélni ketten. Családi pótlék rendszeresen jár apámnak az én tanulmányaim után is, mert oda szól a lakcímkártyám. Viszont a pénz rám eső részét sosem adja a mamámnak (~90€).

Mivel én még tanulok, ezért a tanulmányaim folytatása érdekében, ha minden igaz jogilag rászorulnék a rokontartásra.


Apámtól, vagy anyámtól követelhetek rokontartást jogi úton?

Nyáron is jár a rokontartás?


Légy szíves a beszólásoktól kíméljetek.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. júl. 14. 00:03
 1/7 anonim ***** válasza:
ha nappalin tanulsz igen
2014. júl. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
igen, kérhetsz. sőt, kérheted a családi pótlékot a saját nevedre, neten le tudod tölteni az igénylő lapot, kitöltöd és ajánlott levélként elküldöd ;)
2014. júl. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igenyelni igenyelhetsz. Mindkettotol. Ha meg ítélik, jar nyáron is.


Amiért eselyes, hogy nem kapsz: "17 éves koromra elhidegült a kapcsolatom apámmal, néhány nézeteltérésünk után megelégeltem és leléptem otthonról. " Erdemtelensegre hivatkozhat édesapád.


A 90€ honnan jött? Magyarorszagon forint van. Amennyiben vagy te, vagy a szulo kulfoldon el, nem fognak megítélni tartasdijat - illetve éppenséggel megteheti, de behajthazptatlan,

2014. júl. 14. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

1. Családi pótlék 18 éves korig jár, utána nem.


2. Rokontartás csak akkor jár, ha nem vagy érdemtelen erre, márpedig ha nem tartod a kapcsolatot a szüleiddel, akkor ezt a kritériumot teljesíted.

2014. júl. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Menj inkább dolgozni.

Valószínű nem fogják megítélni a rokontartást.

2014. júl. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha nappali tagozaton tanulsz megfogják ítélni a rokontartást! Mind a kettő szülődtől kérheted! Két pert kell indítanod! Meg fogod kapni! Édesapád jogtalanul veszi fel a családi pótlékot utánad, kérd meg fizesse ki a részedre, ha ezt nem teszi jelentsd be a Magyar Államkincstárnak! Kamatos kamatjával fizettetik ki vele!
2014. júl. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi előző vagyok, most olvasom, hogy rossz a kapcsolatod, az apáddal és az anyáddal is, akkor már necces, mert fent áll az érdemtelenség mind a két részről!
2014. júl. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!