Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám teljesen bekattant?...

Anyukám teljesen bekattant? Mit tegyek, hogy jobb legyen a helyzet?

Figyelt kérdés

Anyukám teljesen kifordult önmagából.

Négyen lakunk itthon, anya, nevelőapa, nagyi, és én.

Anyukám folyamatosan a veszekedést generálja, de pl. már abból is óriási patáliát csinál, ha véletlenül hangosabban csukódik be az ajtó. Üvölt, ordít, nem egyszer nekiment már a nagyimnak öngyújtóval (nem volt más, amit fel tudott volna kapni), nevelőapukámnak, és nekem is sajnos... Rángatott, nekilökött a falnak, stb.


Ha kérdez tőle valamit az ember (teljesen mindegy, hogy mit, az is, hogy hogy), ugrik, vérszemet kap, már EGY KÉRDÉStől is. Ha mond valamit, és visszakérdezünk, hogy tessék, akkor azonnal kiakad, fújtat, forgatja a szemét.


Hajtogatja, hogy neki nyugalomra van szüksége, de SENKI nem veszekedne vele, ha ő nem csinálná folyamatosan a fesztivált. Ördögi kör, mindenkin végigmegy, és mire megnyugszik, kezdődik minden elölről.


Én konkrétan már félek tőle, hozzá se szólok jóformán, mert már egy szó, és áll a bál.


Már nagyon nehezen bírom ezt... Egyszerűen felemészt, hogy ez a helyzet van. Suliidőben sem rossz, mert akkor meg azért kapom meg a magamét (4,5-ös átlagom van), már egy négyesért üvöltözés van.


Ez élő fába is belekötne. Fáj, hogy ez van, mert így nincs se normális anyukám, se normális életem. Semmiről se lehet vele beszélni, rögtön felkapja a vizet, képzelődik, akárhova megyek, amikor hazajövök, az az első, hogy már megint elmondtam őt mindennek...


Szörnyű, ami itthon van. :(

Mit tegyek?:(

16/L



2014. júl. 22. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet..En is tanácstalan vagyok a megoldast illetően :( de mar nem sokaig birom
2014. júl. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Próbálj valahogy a kedvébe járni, és kikérdezni, mi a bánata van? Lehet, hogy csak egy kis hízelgés kellene neki, de az is lehet, hogy beteg.
2014. júl. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem lehet, hogy iszik?

A nevelőapáddal nem lehet beszélni? A nagymamáddal? Testvére nincs? Mégiscsak ők a felnőttek, nekik kéne megoldani. A háziorvoshoz is elmehetnél ezzel a problémával. Az okát kéne kideríteni: beteg, valami titkolt problémája van, anyagiak, féltékenység? Elvileg fordulhatnál az önkormányzat gyámügyi hivatalához, de az kétesélyes: vagy megijedne tőlük, és jobb útra térne, vagy még dühösebb lenne, habár ezt már nem lehet fokozni.

2014. júl. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Régebben voltak problémái az ivással, mostanában is szokott, na, arról ne is beszéljünk, hogy akkor mi van...

Próbáltam velük beszélni erről, semmi, ők is félnek tőle.

Szóval nem tudom, mit lehetne tenni. :/

Egyébként csak rontana a helyzet, ha gyámügyhöz vinnénk a dolgot, bele se merek gondolni, mi történne.

2014. júl. 22. 22:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Esetleg szakemberhez lehetne vinni. Pszichiáterhez. Dühkitörések meg képzelgések nem normális dolgok.
2014. júl. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az alkoholizmus betegség, csak ő maga segíthet magán, ha hajlandó orvoshoz menni. Egy józanabb pillanatában talán meg lehet próbálni beszélni vele, hogy ez neked nagyon rossz. Ha nem hajlandó, akkor nincs megoldás. De azért jó lenne kideríteni, hogy mi viszi rá az ivásra. A rokonai között nincs alkoholista?

A háztartást ellátja, munkahelyen dolgozik?

Ha ennyire rossz a helyzet, akkor lehet, hogy mégis a hatóság közbelépését kéne kérni, aminek hatására kezeltetné magát. Valami vallási közösséghez nem tartoztok? Mert ott is lehetnek alkoholelvonó programok.

2014. júl. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem dolgozik. :/

Katolikusok vagyunk, de anya utálja Istent. Velem is hónapokig balhézott, mire megértette, hogy én bizony nem fogok elpártolni Istentől.

2014. júl. 22. 22:58
 8/9 anonim ***** válasza:
És miből éltek? És mért van még vele az élettársa/férje?
2014. júl. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon ismerős a helyzet.túlságosan is. Anya nálunk is iszik is itt van a bökkenő mert nálunk el dugja a piát.ha a közelében vagyunk üvöltözni meg hasonlóakat csinál amiket írtál(kivéve az öngyújtós részt :) ) Nem akarok rosszat mondani de nem lehet hogy itt is erről van szó?Anyud titokban iszik és a lebukástól félve távol tart magától mindenkit. Írj privátot és megpróbálok segíteni.
2014. júl. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!