Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elloptam a szüleimtől 10000...

Elloptam a szüleimtől 10000 forintot, most pedig egyfolytában egymással veszekednek hogy ki tehet róla, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A pénzt cigire költöttem, természetesen nem mind, csak egy csomaggal vettem, a többi megmaradt.Most bűntudatom van, hogy a szüleim miattam veszekednek, hogy melyikük hibájából tűnt el a pénz, elköltötték valamire, elvesztették, ellopták tőlük, nem vigyáztam rá eléggé stb, anyum és apum is mindketten egymást okolják.Nekem is mesélték az esetet, és én úgy tettem mint aki semmiről sem tud.Igazából azért nem is sejtik hogy én voltam, mert ez a pénz szükség esetére van félretéve, és csak ritkán nyúlnak hozzá, és nagyon el van rejtve, azt hiszik hogy én nem tudok róla hogy hol van.Én is csak véletlenül találtam rá.Már nagyon szükségem volt a cigire, tudom hülyén hangzik, de már legalább egy hete nincs pénzem rá és nagyon hiányzik.Most nagyon bűntudatom van, mit tegyek, mi lenne a helyes?Vissza kéne adnom a maradék pénzt? Nem akarok nekik ezzel csalódást okozni, akkor többet biztos nem bíznának már meg bennem. Szerintem úgy lenne jobb ha megtartanám és csak elfelejtik majd később.Esetleg van valami ötletetek, hogy mit mondjak, miért loptam ki a pénzt? Bevallom nincs igazán ínyemre elmondani az igazat. Különben is nagyon félek. MIT TEGYEK?

2014. júl. 27. 14:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem vállald fel amit tettél, és viseld is el a következményeket. Meg fogod érdemelni, bármit is kapsz érte.

Sunyi kis tolvaj vagy.

2014. júl. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Add vissza a maradékot és kérj bocsánatot,ez a legegyenesebb.
2014. júl. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
74%

Itt a megoldás!


Gyújts rá egy szálra, kínáld meg őket is, és mondd:" Anyu, Apu. én vittem el a pénzt, tudom loptam, de legalább van cigim!"


Tuti siker!

2014. júl. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
98%

Hát a leghelyesebb elmondani, de van más megoldás is. Kölcsönkérsz 900 Ft-ot vkitől (nagyszülők, haverok, esetleg testvér vagy más ismerős), akiről úgy gondolod, hogy adna. Átváltatod pl. boltban az egészet egy tízezresre, és visszarakod. Na nem a helyére, mert ott már valszínű, hogy többször is nézték. Pl. kicsit mellé, de úgy hogy lehessen látni a sarkát.

Ha továbbra is vitáznak, akkor el kell mondanod, nincs más megoldás. Próbálj meggyőzően érvelni, hogy miért tetted, és egy kis bűnbánat csodákra képes.:)

2014. júl. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
92%
Az utolsó hozzászólónál van a pont. Tedd azt!
2014. júl. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
92%

Annyira rossz helyzetben vagytok, hogy nyamvadt 10000Ft miatt ekkora a balhé, de azért a cigizés az nagyon megy...

Mit csinálj? Szokj le!

Lopsz és hazudsz, mert egy hét után remeg a kezed a szaros cigidért és még csak gyerek vagy... Szép életed lesz, gratulálok!

2014. júl. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
54%

A 14-es hozzászóló javaslata a legoptimálisabb.

Még azzal tudnám kiegészíteni, hogy akitől kölcsönkérted a 900-ft-ot, dolgozd le Neki. Tanuld meg, hogy milyen melózni egy doboz cigarettáért.Tedd meg azért, hogy értékeld!!!!

2014. júl. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
56%
Hát kevesebbért is váltak már el házaspárok. Én bevallanám a helyedben, oké, haragudni fognak, bizalommegvonás és büntetés benne van a pakliban, de ha már volt ehhez bőr a képeden, akkor vállald a következményeket. És természetesen add vissza a maradékot!
2014. júl. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Vallj szint, akár hogy is végződik. Ennél már csak rosszabb dolgok jöhetnek. 10 ezer forint......másnak ez alamizsna......de nekik nem....ezt nem hagyhatod annyiban.
2014. júl. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
61%
Egészítsd ki, ha tudod, pl kérj nagyszülőktől és valahogy csempészd vissza.
2014. júl. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!