Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 40 év felettiek, ha a gyerekek...

40 év felettiek, ha a gyerekek már önállóak, nektek mi a fontossági sorrend? Saját magatok, párkapcsolat vagy gyerekek, esetleg unokák?

Figyelt kérdés
47 éves vagyok, párkapcsolati problémáim vannak, nem kötődöm könnyen, nincs is párom elég régóta, de van egy fiam és unokám, akik kitöltik az életemet, teljes egészében nekik élek. Nem is vágyom párkapcsolatra. Félek viszont, hogy ez így nem normális olyan szempontból, hogy felnő az unoka, ki fog repülni (bár még csak 8 éves, a fiamnak természetesen a családja a legfontosabb, szóval nem alapozhatom rájuk az életemet, nem is akarom, csak segítek, amit és ahogy csak tudok. Erre egyelőre nagyon nagy szükség van, nélkülem nincsenek meg sem anyagilag, sem gyerekvigyázás területén. Szóval a kérdésem a következő: lehetnek ők a legfontosabbak, vagy szerintetek ez menekülés és meg kellene próbálnom párkapcsolatot létesíteni?
2014. júl. 30. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

En vagyok az elso, mindig is en voltam, akkor is, amikor a gyerekem kicsi volt. Egoistan hangzik, de ha belegondolsz, eloszor magadrol kell gondoskodni, hogy megfeleloen el tudd latni a gyereket, a partnered. Ezutan egy szintden van a gyerek es a partner. Nyilvan van, aholaz egyik elonyt elvez, de a mindennapokban ugyanannyit probalok tenni ertuk.

En biztosan nem aldoznam be magamat felnott gyerekemert: ha csaladot alapit, kulon eletet el, azt onalloan tegye, ne arra szamitva, hogy majd en mindig mindenben segitek neki. Persze, segitek, de van egy hatar, nem ingyen bebiszitter es visszanemteritendo kolcson a szulo....

2014. júl. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

A te életed, éld úgy, ahogy neked jó. Ezek szerint nem mindenki vágyik párkapcsolatra (én például nem lennék meg enélkül), nem vagyunk egyformák.

Ha ez kitölti az életedet, és te ezt szereted csinálni, akkor jó. 10 év múlva az unokád is kirepül, ebben igazad van, de a vele töltött idő biztosan megtérül. Ha sokat törődsz vele, hidd el, meghálálja, és vissza fog járni hozzád. 57 évesen meg majd eldöntöd, hogy akarsz-e valakit magad mellé, vagy akkor is megleszel pár nélkül. Eljárhatsz majd nyugdíjasklubba...stb, szerintem feltalálod magad.

2014. júl. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem menekülés, és fiadba meg az egész családra is kivetíted. Ők már önálló család nem mondom, hogy ne segíts de azért akiknek már gyerekük van illene megoldani a problémákat egyedül is nem anyukával.

Bocs de te sem élsz öröké, persze fiatal vagy de bárki bármikor meghalhat akkor mi lesz a gyereked családjával

2014. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindegyik hasznos volt! Én mindenkinek a zöldet nyomtam, de mire ideértem, már valaki lepontozgatott két választ.
2014. júl. 30. 21:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze,hogy a párkapcsolat!!!Ne temesd már magad...:)

Én 46 vagyok,felnőtt gyerekeim vannak, de unoka még nem lesz,(talán soha)...Furán is érezném magam nagyiként:))

Én most élem a 2. virágkorom, a szex nagyon jó, csak egymásnak tudunk élni a férjemmel...

Eddig a gyerekek, a munka volt, de most együtt kirándulunk, társasozunk, beszélgetünk...stb...

Én most élvezem az életet igazán!


Unokára vigyázás nekünk nem is aktuális, de ha lesz se tudom hogy oldjuk meg, még 20 évünk van a nyugdíjig, addig még melózni kell sokat...

2014. júl. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Nekem soha nem lenne előrébbvaló egy pasi,illetve egy párkapcsolat mint a gyerekeim és az unokám! 50 elmúltam,lezártam egy korszakot!Viszont! Nem áldoznám be a barátnőzést,kirándulást,saját magamra fordított időt! A gyerekek mindig mindenben számíthatnak rám,de ők se olyanok,hogy kihasználnának!Szívből kívánom,hogy találd meg az arany középutat!
2014. júl. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is a válaszokat! Örülök, hogy a kérdés minden oldaláról vannak boldog és megelégedett emberek. Akkor még számomra is van remény, hogy megtalálom az arany középutat, mint egyikőtök írta.
2014. júl. 30. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!