Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy indíthatok apasági pert?...

Hogy indíthatok apasági pert? A gyermekem házasságban született, de elváltunk. Most 7 éves, és valószínű, hogy nem tőlem származik. Pert szeretnék indítani, de nem tudom hol kezdjem el. Volt már valakinek ilyen ügye?

Figyelt kérdés

2014. aug. 5. 09:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Apasag megdontese iránti keresetet kell beadni. Azt tudod, hogy a perkoltseget a vesztes fizeti? Mire állapotod, hogy nem a tied?
2014. aug. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapozod. Mire alapozod?
2014. aug. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
38%
Szerintem ha 7 éves koráig te saját gyerekedként szeretted, nem hiszem hogy az apasági per bármit befolyásol. Ezzel csakis neki fogsz ártani a későbbiekben.
2014. aug. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Ilyenkor legtöbbször a gyerektartas a kerdes, utolso.
2014. aug. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
93%

Ezzel tisztában vagyok!

Viszont egy apasági per elég költséges, érdemes alaposan átgondolni, biztosnak lenni az állításodban.

Amúgy a helyi bíróságon kell beadnod a keresetet "Az apaság vélelmének megdöntése iránti per" címen

2014. aug. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
Rossz hírem van: tegyük fel,h bebizonyosodik, h nem Te vagy a biológiai apja a gyereknek. Ebben az esetben is Neked kell fizetned a gyerektartást, ugyanis a trv-hozás a gyereket védi, az ő érdekét tartja szem előtt. Úgy viszonyul a kérdéshez,h a gyereket emiatt hátrány nem érheti. Az az egy eset lenne kivétel, ha hirtelen jelentkezne a valódi apuka,h Ő szeretne ezentúl gondoskodni a gyermekről. Erre gondolom nincs sok esély.
2014. aug. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az első fél percben elhangzik a lényeg:

[link]

2014. aug. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Szerencsére nem ennyire egyszerű, hogy csak úgy kijelölünk a gyereknek egy apát és akkor majd fizeti a gyerektartást, ha az övé, ha nem...
2014. aug. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem szoktam privát üzenetre válaszolni. Mivel né a neved, igy gondolom nem a gyermek apja vagy. Apasag megdontese iránti keresetet benyujthat a feltételezett apa, tehat jelen esetben a ferj, vagy a valodi apa. Te ki vagy? Írhatod privátban is, de itt fogok válaszolni.m
2014. aug. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
ilyen per csak a gyerek 1 éves koráig inditható
2014. aug. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!