Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a feladata anyukának abban...

Mi a feladata anyukának abban a 3 évben, amíg otthon van a kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

A témát nem provokációnak szánom. Érdekel a téma minden oldalról és nézőpontból megközelítve. Mivel ezen az oldalon sok ember sokféle háttérrel, gondolkodásmóddal jelen van, érdekel, hogy ki hogy látja a témát.


Adott egy anyuka, aki egész nap otthon van 1 vagy 2 gyerekkel, GYED-en vagy GYES-en van, szóval papíron nem dolgozik, csak otthon. Apukának jó állása van, viszont estig dolgozik. Mi az, ami anyukának bele kell hogy férjen a napjában?


Sokszor olvasom ezen az oldalon, alap dolog, hogy vezeti a háztartást, elintéz mindent a gyerekek mellett, ad magára, hogy jól nézzen ki, esetleg tanul is. Alap elvárás, hiszen sokan ezt munka mellett csinálják.

De mi van akkor, ha az anyuka "csak" anyuka, tehát a napjának legnagyobb részét a gyerekre szánja, végez többé kevésbé a háztartással, és ennyi? Egy pár évre lemond a karrierről, nem képezi magát és nem vág bele még 26 féle dologba. Viszont a idejét kitölti a gyerek ellátása és nevelése, csak jó anya és jó feleség szeretne lenni, vállalja, hogy egy ideig eltartják.

Jól érzem, hogy ezeket a nőket mostanában eléggé lekicsinylik?



2014. aug. 7. 17:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%

Én nem nézem le őket. Ha jó embert nevelnek a gyerekükből, akkor hasznosan telik az idő. De ha egy kis követelőző egoista terroristát, akkor kárba ment.

Viszont ha nem foglalkoznak magukkal, akkor sok esetben rosszabb eséllyel térnek vissza a munkaerő-piacra.

2014. aug. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
59%
Azert egy gyerekkel mem kell napi 24 órában foglalkozni. Siman lehet mellette háztartást vezetni,
2014. aug. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
62%
2-nek. Vannak extra sìròs babàkkal megàldott, segìtsèg nèlküli anyukàk is. Többemberes babàk.Ilyen esetben nem egyszerű hàztartàst vezetni.Ezt sajnos tapasztaltam. De a fèrjem soha nem tette szòvà, ha valami nem volt kèsz. Hagytam màr a babàval 1-1 napra ès ő is megtapasztalta,hogy milyen is.
2014. aug. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%
Hát nem tudom. Nem kell mindig a gyerek sarkában lenni, van kb napi 10 óra amikor a gyerek alszik, így én, magamból kiindulva nem bírnám, hogy nem csinálnék valami hasznosat, nem képezném magam, esetleg ne adjak magamra.
2014. aug. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem nem kicsinylik le, sot, aki tenyleg ilyen, azt valoban megbecsulik.

Nekem azokkal a hiperemancipalt harpiakkal van bajom, akik ugy gondoljak hogy mikor este nyolckor az egesznapos melobol apu hazaer, log a bele, akkor meg alljon neki is csinalja meg a hazimunka minimum felet, es ugralja korul az asszonyt.

2014. aug. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
56%

A topicnyitó szerintem tartalmaz néhány képtelenséget, ez az egy jutott leginkább eszembe:

2 év alatti kisgyereket nem lehet külön helyiségben hagyni egy percre sem, van olyan baba, akit még letenni sem biztonságos, mert letornázza magát. Szóval akit én ismertem kismamát, úgy várta haza 5-re a férjét, mint a megmentősereget, hogy fogja a babát, amíg ő végre lezuhanyozhatja magáról a tejragacsot és babanyálat.:)

Ha egy baba kevesebbet alszik, mint a mama, az ciki, akkor 18 órás ügyelet és figyelés és testkontaktus.

Én nem hiszem, hogy ilyenkor valaki tud "adni magára", amíg evvel foglalkozik. 2-3 éves kor közt már inkább.

2014. aug. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%

1. az a szó, hogy "lekicsinyli", teljesen mást jelent. Gondolom, arra céloztál, hogy lenézik?


2. Nem nézek le senkit. Viszont én sosem akarnék így élni, az biztos. Halálra unnám, és feleslegesnek érezném magam. De, akinek így jó, csinálja.

2014. aug. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
8%

-Szedje felfele a pénzt.

-Ne kelljen dolgozni (munkát kerüli)

2014. aug. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%
én adok magamra,vezetem a háztartást,és babázok.elkapatni sem kell.nálunk pedáns rend van gyerek mellett is.pedig pakolós :D
2014. aug. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%

Én pedig pont a fordítottját vettem észre, ha azt mondom hogy én igenis szeretnék majd visszamenni dolgozni és szeretném ha a hobbimról sem kellene lemondani, és nem tartom ördögtől való találmánynak az ovodát, bölcsödét, akkor én leszek az akit lenéznek hogy nem áldozom fel magam a gyerekért. És ha majd lesz gyerekem (mert még pár hónapig nincs) akkor higgyem el hogy megváltozik majd a hozzáállásom és egy percet sem szeretnék majd nélküle tölteni. Hmmm.... Nekem ez azért így erősnek tűnik. Mondjuk azt hozzátenném hogy akiktől ezt hallottam nekik nincs is hova visszamenni, mert három műszakozni, meg szobalánykodni én sem mennék vissza, inkább eltartatnám magam. Sajnálom, de én ezt látom magam körül.


A másik kedvencem amit sokat hallok, hogy ők még nem láttak gyermekkel rendelkező női vezetőket. Válaszom: Én meg igen. Ja, és én nem láttam Amerikát, akkor az sem létezik? :)


Szerintem mindenkinek el kellene fogadnia hogy mások vagyunk, mások az igényeink. Nekem nincs bajom ha valaki nonstop a gyerekével foglalkozik, de ne szóljon be mert azt nem hagyom.

2014. aug. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!