Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan hassak anyámra? Ez már...

Hogyan hassak anyámra? Ez már beteges.

Figyelt kérdés

Leszögezném előre, hogy a szüleim 12 éve váltak el, csúnyán, évekig húzódó perekkel, rendőrséggel, stb. tehát anyám idegei már nincsenek a régi állapotukban. Illetve, jó anya, három gyereket nevel egyedül, és rengeteget tesz értünk. Na most, kissé piti dolognak tűnhet, de az a bajom, hogy anyánál gyűjtőszenvedély alakult ki, "jó lesz ez még valamire" felkiáltással. Úgy néz ki, az egyetlen szenvedélye az, hogy mindenféle zugkereskedőknél vásárol, és hetente egyszer mindenféle táskákat meg ruhákat hord haza, de olyan mennyiségben, hogy azt egy tisztes plázacica se bírná. Ő nem a márkák híve -mondja, de mégis mindig Picardot, Armanit, Chanelt vesz, és én értem, hogy ebben leli örömét.

(elnézést a hosszú kérdésért).

De. A mi házunk nem túl nagy, és már lassan nem férünk el benne. Mindenhol az ő ruhái vannak, a fürdőkben, az előszobában, a nappaliban, a mosókonyhában, természetesen mindannyiunk szobájában, sőt még egy vécében is. Nem tudok úgy levegőt venni, hogy ne érezzem a fertőtlenítős levendulaszagot, bármilyen szekrényt kinyitok, rámdőlnek a ruhái. (Egyébként én három polcnyi pólóval megvagyok). Egyszerűen már klausztrofóbiám van, hogy még a konyhából is szobainast meg gördülős akasztókat látok, tele ruhával.

Egyébként pedig minden apróságot megőriz, úgyhogy még dobozokat meg kupacokat is kell kerülgetnem, mindenféle cérnaorsóval meg széttört képkerettel tele.


Nem tudom rábeszélni arra, hogy szelektáljunk egy kicsit, mert komoly klausztrofóbiát idézett nálam elő, hogy mindenhol csak ugyanazt látom magam körül. Mit tehetnék?



2014. aug. 14. 16:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az örömszerzésének ez a módja, kóros vásárlási szenvedély. Pakold össze egy dobozba a ruhákat, amiket látod, hogy nem hord, és tedd el valahová, ( padlás, pince)
2014. aug. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ugyan, ez nem ilyen egyszerű. A pince is tele van a kacatjaival, padlásunk nincs, a garázsban pedig kiszúrná :((
2014. aug. 14. 17:03
 3/15 anonim válasza:
mondtad neki hogy a "szenvedélye" már rád is káros nem csak saját magára???
2014. aug. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Amikor nem látja szedj össze egy adagot, ami nem feltűnő, vidd el és dobd ki valahol. Sajnos nálunk nagypapám ilyen, minden szemetet összeszed (szó szerint szemetet) és raktározza. Az egész házuk tele van. Nagymamám egy ideje azt csinálja, hogy amikor jön a kukás, akkor gyorsan kivisz egy adagot.

Sajnos ez komoly mentális betegség és orvosi segítség nélkül nem lehet kigyógyulni belőle. Azt hiszem, valamelyik csatornánk megy is ilyen műsor, ahol kényszeres gyűjtögetőket mutatnak be, lehet meg kellene nézetned egy részt az anyukáddal. Egyébként próbáltál már beszélni vele erről?

2014. aug. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt kipróbáltam. Anya épp most szedi ki üvöltözve a kukából a cuccait.
2014. aug. 14. 17:14
 6/15 A kérdező kommentje:
-Beszélgetés arról, hogy nagyon sok cucca van, szelektáljunk, stb... egyetértés. Mondtam neki, hogy kitakarítottam a fürdőt, és kidobtam a beszáradt, leárt szempillaspirálokat, meg a kinyúlt, rossz hajpántokat, erre mindent kiszedett a kukából és most épp kiabál.
2014. aug. 14. 17:16
 7/15 anonim válasza:
Szia, nekem a barátom anyukája gyűjtögető. Igazából egy kis gyűjtögető keveredik óriási trehánysággal. Szóval megpróbálhatod vele megbeszélni, hogy amit nem sűrűn használ, azt adjátok oda a rászorulóknak. Nyilván azt fogja mondani, hogy mind kell neki, ezért mást nem tudsz tenni, minthogy elköltözöl. Nem tudom nálatok hogy van, de ha én eljövök és rendbe rakok valamit, az másnapra ugyanolyan mocsok van. Plusz nálunk sajnos nem ismeri se a légyszíves, se a köszönöm szavakat. Mondok pár példát, a barátom szekrénye tele volt plüssállatokkal. Mondtam a barátomnak hogy adjuk oda az árva gyerekeknek, biztos megörülnek neki, ezt meghallotta és mondta, hogy dehogy adjuk oda a gyerekeknek, mert majd azzal játszanak az unokák. Másik, rendszeresen elfelejti kivinni a kompósztra a dinnyehéjat, tojáshéjat és mikor már a kukac kel ki a tojásból, meg muslicák lepik be a konyhát, hát nem kellemes. Sajnos nem sok mindent tudsz tenni. Tesóid mit szólnak?
2014. aug. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 BVB.army válasza:
tönkre mentek anyagilag ha ennyi márkás cuccot vesz!! a channel nagyon drága!!
2014. aug. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Sajnos 16 évesen nincs lehetőségem elköltözni. Az egyik testvérem él velem, ő is ellenzi, mondjuk ő agresszívabban támad anyára hogy kezdjen már valamit a sok szeméttel. A másik bátyám egyetemista, nem él velünk.


Egyébként a jó lesz majd az unokáknak szöveg nagyon ismerős, minden is gyerekkori játékunkat megtartotta, minden egyes iskolai füzetet, könyvet firkát -könyvet ő nem dob ki, ott tornyosulnak egy szaunának indult szobában. Egyébként pedig tilos elajándékozni dolgokat, mert JÓ LESZ MÉG AZ UNOKÁKNAK. A szakadt, atkás, félszemű maci, aki lánykorában is rühes volt.

2014. aug. 14. 17:26
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, zugkereskedőknél veszi, akik lopták valahonnan, vagy használtan vesz cipőt és táskát külföldi lomisoktól (kidobják a gazdagnegyedben a sose használt Prada cipőt, anyu megveszi magyarországon egy balatoni négertől. Durva, de tényleg igaziak: mindegyik sorszámozott, sok képét a neten is megtaláljuk. Ja, és anyu nem hajlandó replikát vagy noname márkát hordani, szóval nem vásárol velem, a rossz ízlésem miatt).
2014. aug. 14. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!