Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ilyen helyzetben?

Mit tegyek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
A lányom idén érettségizett.Szeretném a gyerektartás átváltoztatását kérni Bírósági úton rokontartásra.A gond csak az,hogy a volt feleségemmel nem éppen jó a viszonyunk és nem hajlandó tájékoztatást adni a felől,hogy a gyerekünk hová megy tovább tanulni.Nappalira-e vagy OKJ-és képzésre.A volt feleségemnek köszönhetően évekkel ezelőtt megromlott a lányom és az én viszonyom,az sms váltásokon kívül nem volt közöttünk személyes kapcsolat.Én hiába próbáltam kérni arra,hogy üljünk le,beszéljük meg,mert nem értem,hogy mi történt.De sajnos,nem hajlandó rá.Most,hogy megtudták,hogy át szeretném változtatni a dolgokat vagyok éppen minden,csak szép nem.A lányom küldött is egy sms-t nekem,hogy többé nem a lányom és ezt köszönhetem magamnak.Olyanoktól várok válaszokat,akik hasonló helyzetben vannak/voltak!Köszönöm!
2014. aug. 20. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
egy csodaszép sms-sel: Vagy kicsit kedvesebb lesz a kisasszony, vagy felejtse el a pénzt (ezután simán elfelejtheti)
2014. aug. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
7%

a rokontartást csak a már nagykorú kérheti ha nem érvényben marad a gyt-i határozat amíg nappalin tanúl,

amúgy minden láthatáskor ott kelet volna álni az ex ajtaja elött és ráfüküdni a csengőre 2-3 alkalommal eljátszod nem let volna gond a láthatásal lusta voltál

2014. aug. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Te sem feküdtél volna rá a csengőre,ha a gyereked látni sem akar!A gyámügyön egyszer már feljelentettem anyukát és közöltem vele telefonon,hogy ha nem engedi a gyereket,akkor hivatalos útra fogom vinni a dolgokat.Ez után érdekes,minden működöt rendesen.Rá pár évvel később újra eljátszották ugyan ezt,most pedig itt tartunk.Közölték velem a gyámügyőn,hogy egy ekkora gyereket már nem lehet kényszeríteni.Kérdem én,akkor mi értelme van annak,hogy küzdjek?
2014. aug. 20. 18:55
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Nos az én exem igen nehéz eset volt.Beszélni vele nem lehetett mert,mert az első 1-2 mondat után már csak üvöltözött.A mi gyerekünk is most érettségizett.Gondoltam nem hívom fel,küldtem egy üzit a gyerek folytatja tanulmányait.Aztán felhívott ő,teljesen normális hangnembe,találkozzunk.uha gondoltam na ebből aztán megint balhé lesz,jönnek az ezer éves sérelmek.A gyereket ő nem látogatta,csak azért fizetett utána mert muszáj volt.Meg se ismeri,az utcán is elmegy mellette.Na találkoztunk,fel voltam készülve jön még a cunami is.Hát legnagyobb megdöbbenesémre azt mondta örül a gyerek tovább tanul,és addig ő fizet is amig tanul,és azt amit anno a bíróság meg állapított.Hozzá teszem a mostani tankönyvei 30.rugó és csak a könyvek,aztán hol a bérlet egyebek?A gyerek a jövőben sem fogja keresni,meg vannak a maga sérelmei.Én mondtam neki,kis csillag ne nekem mond.keresd meg apádat ültesd le aztán mondd el neki mind azt amit nekem.Hogy mi ütötte meg az ex fejét azt én nem tudom.Igazából még most sem tértem magamhoz,de állta a szavát eddig, meg remélem igy is marad.A lányodat keresd meg,valami oka van ha nem akar tudni rólad.Azt se felejtsd el nem az exnek adod a gyerekednek.És hidd el kemény iskoláztatni.Az ő érdeke tanuljon jövője legyen.
2014. aug. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"A lányom küldött is egy sms-t nekem,hogy többé nem a lányom "


Ez a mondat elég arra, hogy ne legyél köteles bármit is fizetni a lányodnak 18 éves korától.

2014. aug. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!