Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim nem kedvelik, elítélik...

Szüleim nem kedvelik, elítélik a páromat (mint mindenkit, aki nem az ő elveiket vallja), mit tegyek?

Figyelt kérdés
A lényeg benne van a kérdésben. Jön a párom és apám órákig lefoglalja politikáról beszélni... A barátom eléggé más világnézetet hozott otthonról, és emiatt a szüleim elítélik, pedig rendes, becsületes ember, aki dolgozik, tanul. De ahogy szüleim mondják, nekik ez nem elég. Mindenkivel ilyenek egyébként.
2014. aug. 23. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Annyira de annyira tipikus...
2014. aug. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem azért egy kapcsolatban(nem az elején) de előbb utóbb elég fontos, hogy ugyanolyan világnézeteitek legyenek.

A szüleidet zavarja, nem tudsz ez ellen mit tenni.

2014. aug. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hahó, 2-es, azért a szüleivel meg a szomszéd kiskutyával csak nem kell már feltétlenül egyeznie a világnézetének!

Kérdező, nem tudsz ez ellen tenni, a párod teheti meg azt, hogy udvariasan elmondja apádnak, ő nem szeret a politikáról beszélni, nem ért hozzá, stb. (még ha nem igaz, akkor is). Ha így folytatják, előbb-utóbb komoly veszekedés is lehet belőle, a politikai fanatikusok épp olyanok, mint a vallásiak - és nyilván nem hiányzik egy frakcióharc a konyhaasztalnál.

2014. aug. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Mi a barátommal el tudjuk fogadni, ha másképp gondolkodunk, bár sajnos nekem nem alakult ki nézetem úgy, mint kellett volna, mert mindig úgy éreztem, hogy rám vannak erőltetve dolgok.


A barátom, mindig udvariasan viselkedett, de őszinte volt, ha véleményt kellett nyilvánítania. Mindig bíztam benne, hogy na most talán megértik, elfogadják, mert szüleim is udvariasak voltak vele végülis, csak nekem hordták le utána...


Párom már nem szeretne jönni hozzánk emiatt, mert eddig mindig úgy jött ide, hogy na most majd hátha megkedvelik, de már ő is lemondott róla. Mondtam neki, hogy nem kell velük törődni, már az sem zavar ha megmondja apámnak, hogy hagyja ezzel, hozzám jött, nem szeretne beszélni, sajnos az udvarias szóval nem szokott törődni, nagyon rámenős.

2014. aug. 23. 22:25
 5/5 anonim ***** válasza:

# 3

Hahó!

Nem is írtam ilyet. Azt írtam, hogy a pároknak. Ez nem politika, hanem gondolkodásmód. És nagyon is igaz, hogy egy komoly kapcsolatban fontos dolog az egyetértés ilyen téren.

2014. aug. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!