Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elhidegült kapcsolat; vélemények?

Elhidegült kapcsolat; vélemények?

Figyelt kérdés

A szüleimmel elhidegült a kapcsolatom. Én most 20 éves vagyok és ősszel időlegesen elköltözöm abba a városba, ahova egyetemre járok.


Rólam azt kell tudni, hogy sikeresen kijártam a gimit, a líceumot, most egyetemen vagyok és az utóbbi 2-3 évben okoztam gondot apáméknak, mint szinte mindegyik kamasz.

Ekkor kezdődött minden, mert nekem is voltak malőrjeim, de ők is sokszor túlreagálva kezelték a helyzetet és többször is olyan szavakat dobtunk egymásnak, amelyek soha nem kellene elhangozzanak egy családban.


Azóta is rapszodikus a kapcsolatunk, néha nagyon jól kijövünk egymással, de máskor meg csak egymást keserítjük.


Ők gyakran megjegyzik, hogy durva vagyok és érzéketlen, ebben talán igazuk is van, de nem lehetek más.

Amíg kisgyerek voltam, addig volt érzelmileg létező kapcsolatunk, de utána az anyagi támogatás volt a minden, viszont soha nem maradt már idő az érzelmi részre.

Én nem jöttem haza és mondtam el nekik, ha valami gondom volt, illetve soha nem beszéltem ki magamból a gondolataimat, mert egyszerűen nem éreztem már érzelmi kötődést irántuk, s ez kamasz korom óta mindig így volt. Nem arról van szó, hogy nem értékelem a munkájukat, de minden szülőnek meg kell értenie, hogy az anyagi rész soha nem fogja fedezni a beszélgetéseket, az együtt töltött időt, stb.


Nagyon jó szülők voltak, de nekem is sok mindenért szenvednem kellett egyedül azért, mert soha nem volt idő vagy késztetés arra, hogy leüljünk beszélgetni.

Persze ennyi év után már részemről is fátylat rá, már természetes számomra, hogy egyedül boldogulok azzal, ami nyomaszt, csak akkor ne legyen az elvárás, hogy úgy viszonyuljunk egymáshoz, mintha mintacsalád lettünk volna.


Ma is bejött apám a szobámba és hívott, hogy menjek nézzek velük egy jegesmedvés filmet, mert olyan aranyos. Ez persze azután, hogy 2 napja úgy összevesztünk, hogy alig állt a ház. Nálunk már csak ilyen változatos a hangulat.


Semmilyen késztetést nem érzek leülni velük filmet nézni vagy bármit csinálni, de miért is nincs ? Kezdetnek azért, mert jelenleg 100 fokon az egyetemi életemet tervezem, a jövőmet és minden egyes részletet, amely számításba jöhet ( nem úgy állok hozzá, mintha egy Hawaii utazásra mennék, bár sokan így kezelik az egyetemet ) ; ezenkívül igen, stresszes vagyok, túlhajszolt, feszült, stb. - de nem várom el, hogy bárki is segítsen ebben, csak akkor az se legyen elvárás, hogy én úgy viszonyuljak hozzájuk, mintha minden derűs lenne és gondmentes.


Ti mit gondoltok erről ?


2014. szept. 5. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Ismerős szituáció. Viszont szerintem, ha nyitnak, akkor ne utasítsd el őket. Ha elhív cuki macit nézni menjél, nézd meg. A többi meg alakul. Nálunk is ez van. Néha kibírhatatlan, néha jópofizás, de főleg mint az idegenek. Egymás mellett élünk inkább, mint egy családként. Anyám ezt rendszeresen a fejemhez vágja, holott mikor beszélgetni próbálok, vagy telefonál a barátnőivel, vagy inkább tévézik, vagy oda se figyel csak aha-zik. Azt gondolom, hogy mások is vannak így, és hogy ennek sok minden az oka. Munka, stressz, gondok, terhek, fáradtság. A megoldást nem találom.
2014. szept. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt, hogy szerintem itt nincs nagy probléma csak egy kicsit elcsúsztatok az utóbbi években egymás mellett.


Amit ennyiből le lehet szűrni az az, hogy szüleid biztos szeretnek és aggódnak érted, biztos nekik is meg vannak a hibáik, kinek nincsenek, mint ahogy te is írtad, hogy neked is meg voltak a malőrjeid, és ha valaki ezt írja, akkor arra duplázzunk rá nyugodtan.


Az én véleményem az, hogy alapvetően két emberre számíthatsz normális esetben életed egy adott részéig - mégpedig amíg el nem távoznak. Édesanyádra és édesapádra.


Ha nem elcseszett szülők - és szerencsére nem az elcseszettek vannak többségben -, ők lesznek az egyetlenek akik önzetlenül szeretnek téged.


Jöhet egyetem, jöhet pasi, jöhet mindenféle világmegváltó dolog, úgy, ahogyan a szüleid szeretnek, úgy sosem fog senki se szeretni téged se most, se később.


Ez egy nagyon fontos kötelék, ami szükséges ahhoz, hogy az emberből jó ember váljon és valami mélyebb érzelmi műveltséget is szerezzen ezáltal.


Nincs azzal semmi baj, ha tervezgeted a jövődet, ez természetes, bár az ilyen nagy tervezgetéseknek mindig bukó a vége, mert az élet kiszámíthatatlan, célok születhetnek, de az életben egyik percről a másikra változhat bármi ergo a túl sok tervezgetés vége kudarcok sorozata lesz.


Szóval tervezni lehet, de azért kicsit erősnek érzem, hogy emiatt a szüleidről úgy beszélsz mint valami szegről végről haverokról.


Ez baj, viszont ezt nem lehet visszakapcsolni pikk-pakk, de egyet jól jegyezz meg, kéz ember van a világon akik még akkor is szeretni fognak, ha a pofádba ordítják, hogy utálnak.


Na ez jó negédes csöpögős lett, de azért elgondolkozhatsz rajta.

2014. szept. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy nem menthetetlen az ügy. Miért vesztetek össze a film előtt például? Nem lehet úgy élni, hogy a nagy veszekedések kimaradnak?

Egy kicsit neked is nyitnod kéne feléjük. És írod, hogy azt mondják, durva vagy és érzéketlen. Talán nézz magadba, hogy miért mondják ezt rád, és változtass.

2014. szept. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb tini eltávolodik a szüleitől ilyen-olyan okok miatt. Az a pár év azonban elmúlik, és neked a szüleid lesznek azok, akikre egész életedben számíthatsz. Felnőtt fejjel már látod a hibáikat és azt, mit tettek meg érted, mit tehettek volna másképp, és neked miben nem volt igazad. Mert olyan nincs, hogy egy tini mindenben jó döntéseket hozzon, mint ahogyan egy szülő sem. Az, hogy a két korosztály nem érti meg egymást, mikor problémái vannak, szinte természetes. Valószínűleg nem a jegesmedvés film miatt ment be hozzád apád, hanem egyszerűen csak valamilyen ürüggyel időt akartak tölteni veled. Ideje megjavítani a kapcsolatot, amit hagytatok elromlani. Ha nem tudsz rájuk időt szakítani a saját nyüzsgő életed mellett, nem fog visszatérni a lehetőség. Ez hosszú távú befektetés, a következő 50 évben sok jót tudtok még hozzátenni egymás életéhez.
2014. szept. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!